KAPALI İstanbul için Otm. Önerisi (i10, ibiza...)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
2,884
26
Marka
Volkswagen
Merhaba beyler ablam istanbulda işe gidip gelmek için bir araba alacak. Kesin otomatik olacak. Yola önce 30 civarına ikinci el bakarak çıktık ama sonra sıfırlara da baktık. İ10 1.0 otomatik style paket fiyatı donanımı güzel geldi şimdilik düşünüyoruz. 1.0tsi dsg ibiza da düşünüyoruz. Acelemiz yok :D Başka tavsiyeleriniz ya da i10 hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Ben corolla da auris de kullandım çokta kötü değildi bence belki de ben mcp alıştığımdan abii alışınca iyi yaa moduna girdim :D
Sürüş zevki konusunda zaten vasat olan bu modelleri tamamen getir götür arabasına çeviriyor :D Silkeleme, yokuşta kaçırma vb. sorunlar yaşamadım ben. Halihazırda hantal olan araba dede gibi vites değiştiriyor sadece o sıkıntı var :)

4 hafta sonra sınav işi bitince ankaraya gidip test sürüşü yapacağım abi :D yarislerde şanzıman ne var bi de hangi modeline bakayım?
Yaris CVT diye biliyorum. Adı Multidrive S. Yalandan oranlı cvt şanzıman :). Hangi modeli hangi motoru hangi donanımı işinize geliyorsa ona bakın :D Ben hybrid'ini bizzat kullanmıştım. Ama tabii ki bütçe üstü oluyor. :)
Şöyle bir güzellik yapayım en son :) Sitesine girip donanım tablolarına da göz atarsan biraz daha iyi fikirler şekillenir.
upload_2017-5-21_22-25-55.png

Aldır bi yumurta kasa Civic sende bakarsın arada keyfine :P

Şaka bir yana Yaris tam bir bayan aracı iç hacmi de fena değil ve ne zaman bozulacak gibi bir derdiniz olacağını düşünmüyorum tabi kul yapısı her şey olabilir :D

Aldır bi yumurta kasa Civic sende bakarsın arada keyfine :p

Şaka bir yana Yaris tam bir bayan aracı iç hacmi de fena değil ve ne zaman bozulacak gibi bir derdiniz olacağını düşünmüyorum tabi kul yapısı her şey olabilir :D
Aynen katılıyorum. Bu arada sürücü olarak sığdım, ön yolcu olarak sığdım, arka yolcu olarak da sığdım. Arabanın her yerine sığdım. Benim sığmam genişlik olarak önemli kriter. Bilginize :D

Aynen katılıyorum. Bu arada sürücü olarak sığdım, ön yolcu olarak sığdım, arka yolcu olarak da sığdım. Arabanın her yerine sığdım. Benim sığmam genişlik olarak önemli kriter. Bilginize :D
Babamı şakasına bindirmek istemiştim Toyota'da binince şok olmuştum :D Benim için babam o arabaya binebiliyorsa o araba geniştir :D Kendisi de senden iri olmasın abi 2 metre 110 kilo :D

Yarisler cidden göründüğünden daha geniş ama 2008 modelini kullanmıştım konforu filan çok kötüydü otoparkta da 1.4 dizel testi var onu da çok beğenmemişlerdi

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...le-multidrive-s-2012-11.250km-431424928/detay

Tavsiye ederim. Makyajsız kasa, içeride ve dışarıda ufak tefek değişiklikler oldu ama 11 binde araba sıfırından 19 bin lira daha ucuz.

4 hafta sonra sınav işi bitince ankaraya gidip test sürüşü yapacağım abi :D yarislerde şanzıman ne var bi de hangi modeline bakayım?
Dizel en son 2012'de vardı sonra gelmedi. Onlarda MMT vardı.
Son kasa (makyajsız-makyajlı farketmez) benzinli otomatiklerin tamamı CVT.

Son düzenleme:
Yaris CVT diye biliyorum. Adı Multidrive S. Yalandan oranlı cvt şanzıman :). Hangi modeli hangi motoru hangi donanımı işinize geliyorsa ona bakın :D Ben hybrid'ini bizzat kullanmıştım. Ama tabii ki bütçe üstü oluyor. :)
Şöyle bir güzellik yapayım en son :) Sitesine girip donanım tablolarına da göz atarsan biraz daha iyi fikirler şekillenir.
Ekli dosyayı görüntüle 7358
Eyvallah abi ss atmışsın ama 63 bizim için çok yüksek bi rakam o yüzden ikinci ellerine bakmam lazım :D
Aldır bi yumurta kasa Civic sende bakarsın arada keyfine :p

Hahaha lift-off falan yapardım güzel olurdu :D :D

Ya dostlar jazz çok aklımı çeliyor süren binen oldu mu :D 45-50 arasına temiz 2011-2012 modelleri bulunuyor. 400lt bagaj var oturma yerleri de geniş. Yani sonuçta sadece tek kişi kullanmayacak yeri geldiğinde anne baba da binecek ilerde çocuk olacak o zamanlarda da satıp büyük araba almaya gerek kalmaz hem. Böyle de size sorup sorup gene burnumun dikine gidiyor gibi olmuyorumdur inşallah eğer öyleyse söyleyin :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...le-multidrive-s-2012-11.250km-431424928/detay

Tavsiye ederim. Makyajsız kasa, içeride ve dışarıda ufak tefek değişiklikler oldu ama 11 binde araba sıfırından 19 bin lira daha ucuz.

Dizel en son 2012'de vardı sonra gelmedi. Onlarda MMT vardı.
Son kasa (makyajsız-makyajlı farketmez) benzinli otomatiklerin tamamı CVT.
Güzelmiş hocam km'si baya düşükmüş yaşına göre.

1. Ya dostlar jazz çok aklımı çeliyor süren binen oldu mu :D 45-50 arasına temiz 2011-2012 modelleri bulunuyor. 400lt bagaj var oturma yerleri de geniş. Yani sonuçta sadece tek kişi kullanmayacak yeri geldiğinde anne baba da binecek ilerde çocuk olacak o zamanlarda da satıp büyük araba almaya gerek kalmaz hem. Böyle de size sorup sorup gene burnumun dikine gidiyor gibi olmuyorumdur inşallah eğer öyleyse söyleyin :D

2. Güzelmiş hocam km'si baya düşükmüş yaşına göre.

1. Jazz için tek referansım bir akrabam. 2005'te otomatik sıfır km almıştı, hâlâ kullanıyor. Haftanın çoğu günü gidiş 50 geliş 50 km yol yapıyor, bayada km yaptı yani arabayla. Şuanki kasada cvt var, muhtemelen onda da cvt vardır ama ne gibi farklar var aralarında bilmiyorum. Son kasasını çok beğeniyorum, bir youtube kanalında duymuştum hangisiydi hatırlamıyorum b sınıfı araçtan çok b mpv gibi bir araba demişti, katılıyorum. Arabanın içi çok işlevsel, çok başarılı.

2. Son kasa Yaris 2012'de çıktı. 2014 sonunda makyajlandı, 2014 hem makyajlı hem makyajsız 2015 ve sonrası tamamen makyajlı kasa şeklinde. 50 bin altına ufak tefek sürtmesi olan veya hiç kazası olmayan makyajsız kasa style ve cool donanım bulabilirsiniz. Makyajlı kasa için 53-55 seviyelerine çıkmanız gerekir ama donanım seviyesi fun ve fun special'a düşer.
Makyajsız kasayı kullanmadım, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla içeride ve dışarıda ufak tefek farklar var. Bir de makyajlıda esp kapama düğmesi var, makyajsızda o yok. USB-AUX klimanın altında makyajlıda ancak makyajsızda göremedim, bilgilerde var gözüküyor herhalde başka bir yerde giriş yerleri. Gözüme başka fark çarpmadı. İkinci kez makyajlandı bu arada, muhtemelen 2018'de yeni kasaları yeni motor seçeneğiyle (1.5) satışa çıkacak.

Ablan şu inad bıraksın, LPG i10 alalım size, Altı üstü bir debriyaj bir vites kolu. Benim yaşadığı mahallede, genç kızlar doğan ile makas atıyor. Muafzakar ailelerin 6 torunlu baba anneleri çoluğu çoçğu Logan MCV doluşup parka götürüyor. Bizim akıllı, gelişmiş, statü sahibi bayan arkadaşlarımız (buna eşimde dahil) otomatik araba takıntısını anlamıyorum. Eşime 3 saate manual vites öğrettim. Ama trafik magandaları yüzünden trafiğe çıkmasını istemediğimden arabayı vermiyorum.

Ablana manual araba öğretip, 100 km yolu 17 kuruşa giden, 5 yıl 100 bin km garantili bifuel i10 alın kurtulun :)

1. Jazz için tek referansım bir akrabam. 2005'te otomatik sıfır km almıştı, hâlâ kullanıyor. Haftanın çoğu günü gidiş 50 geliş 50 km yol yapıyor, bayada km yaptı yani arabayla. Şuanki kasada cvt var, muhtemelen onda da cvt vardır ama ne gibi farklar var aralarında bilmiyorum. Son kasasını çok beğeniyorum, bir youtube kanalında duymuştum hangisiydi hatırlamıyorum b sınıfı araçtan çok b mpv gibi bir araba demişti, katılıyorum. Arabanın içi çok işlevsel, çok başarılı.

2. Son kasa Yaris 2012'de çıktı. 2014 sonunda makyajlandı, 2014 hem makyajlı hem makyajsız 2015 ve sonrası tamamen makyajlı kasa şeklinde. 50 bin altına ufak tefek sürtmesi olan veya hiç kazası olmayan makyajsız kasa style ve cool donanım bulabilirsiniz. Makyajlı kasa için 53-55 seviyelerine çıkmanız gerekir ama donanım seviyesi fun ve fun special'a düşer.
Makyajsız kasayı kullanmadım, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla içeride ve dışarıda ufak tefek farklar var. Bir de makyajlıda esp kapama düğmesi var, makyajsızda o yok. USB-AUX klimanın altında makyajlıda ancak makyajsızda göremedim, bilgilerde var gözüküyor herhalde başka bir yerde giriş yerleri. Gözüme başka fark çarpmadı. İkinci kez makyajlandı bu arada, muhtemelen 2018'de yeni kasaları yeni motor seçeneğiyle (1.5) satışa çıkacak.
bilgilendirme için çok teşekkürler hocam ilanlara bakarken işime yarayacak :) evet jazzlar hep cvt sadece bi dönem i-shift'le gelmişti sonra gene cv-t'ye döndüler.

Ablan şu inad bıraksın, LPG i10 alalım size, Altı üstü bir debriyaj bir vites kolu. Benim yaşadığı mahallede, genç kızlar doğan ile makas atıyor. Muafzakar ailelerin 6 torunlu baba anneleri çoluğu çoçğu Logan MCV doluşup parka götürüyor. Bizim akıllı, gelişmiş, statü sahibi bayan arkadaşlarımız (buna eşimde dahil) otomatik araba takıntısını anlamıyorum. Eşime 3 saate manual vites öğrettim. Ama trafik magandaları yüzünden trafiğe çıkmasını istemediğimden arabayı vermiyorum.

Ablana manual araba öğretip, 100 km yolu 17 kuruşa giden, 5 yıl 100 bin km garantili bifuel i10 alın kurtulun :)
sadece abla değil enişte de otomatikçi :D manuel de sürebiliyor ama o trafikte uğraşmak istememesi bence gayet normal yoksa ben de isterim manuelin sorunsuzluğu ve az yakması güzelliğini ama ben bile otomatiğe ilk kez istanbul trafiğinde şükrettim :D sen de ver abi arabayı ne olacak torpidoya büyük boy biber gazı koyarsın sıkıntı yapanın suratına basar yenge :D :D

i10 güzel araba da son zamanlarda fiyatı gereğinden fazla yükseldi, i20 seviyelerine çıktı. Yine de tork konvertörlü şanzımanıyla A sınıfında şehir içi için en iyi seçenek. Ama iç mekan genişliği sınıfına göre iyi olsa bile B sınıfının çok net gerisinde. Bilginiz olsun.

Şahsen çift kavramalı hiçbir arabayı özellikle de İstanbul gibi şehir içinin hakkını veren şehirlerde kesinlikle önermiyorum. Beni biliyorsunuz artık :)

Bunlar dışında Nissan Micra 1.2 cvt şanzımanı öneririm. Şehir içi için ideal. Hatta yakın zamanda @mehmethakantarhan almıştı sanırım. Tüketimi de fazlasıyla makul seviyedeydi söylediğine göre. Güncel görüşlerini almak gerekir.

Bir de son fiyatlarını bilmiyorum ama Toyota Yaris de cvt şanzımanıyla İstanbul koşullarına ideal bir araçtır. Arkadaşımda vardı, çok hor kullanmasına rağmen hiç sorunsuz dayanıyordu. Kadın şoförlere çok uygun, yormayan bir araba.

Çok doğru bir yorum; İstanbul gibi yoğun trafiği olan şehirlerde çift kavramalılardan uzak durun. Tek kavramalı robotize şanzımanlar, konforsuz, yokuş kalkış desteği v.s yok, sıkıntı. Swift, i10 hatta i20, mazda2 tam otomatik güzel araçlar, sorun çıkarmaz. ancak benim bildiğim tamamı 4 ileri tork konventörlü otomatik, bende yeni kasa i20 otomatik var 4 ileri; trafikte, yokuşta v.s çok rahat, uzun yolda iyi, çekiş sorunu yok ama 4 ileri olduğu için mecburen gaza yükleniyorsun, yüksek devir çevirmek zorunda kalıyorsun bu yüzden tek dezavantajı yakıtı, şehir içi 9.5 -10 lt, şehir dışı 6-6.5 lt. tüpe uyumlu diye söylemişlerdi, tüp takılırsa yakıt %25 düşer normal fiyata gelir diye düşünüyorum. i10 da ki şanzıman aynı sadece motor 1.2, bence şehir içi yakıt 8.5 - 9 olur. şehir dışında 6 lt yakar. @istanbul tüp tavsiye etmiyorsa en mantıklı seçenek @berkertekin in dediği gibi cvt şanzımanlı micra ve yaris daha iyi olur, bagajları çok büyük değildir ancak içleri geniştir. görüş açıları çok iyi olduğundan bayan için ideal bence. Bir de Corsa'ların 1.4 tam otomatikleri var (easytronic değil) eğer 5 veya 6 ileri ise tercih edilebilir.

Son düzenleme:
Ben lpg tavsiye ederim, ama üçüncü şahislarla muhattap olmaktan yana değilim. Arabanı alıyorlar, delip biciyorlar, Kafalarınca port fuel rail yapıp sana iade ediyorlar. Arabanın garantisi bozuluyor. Ben 3 defa lpg bakımı için bu insalarlar muhattap oldum. Hiç birinden işimi halledemediğim gibi üstüne kazık yedim. Gittim hyundai şikayet ettim. Artık bana Hyundai yetkisi servisi lpg bakımı yapıyor. Benim şikayetlerim sayesinde, şu an tüm LPG li i10lara Hyundai yetkisi servisi destek veriyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...