İstanbul'da DIY garajı

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Merhabalar, bu DIY konularını araştırırken, bazı ülkelerde belli kira karşılığında sadece garaj ve alet ekipman kiralandığını gördüm.
İstanbul'da bu şekilde bir uygulama olan yer var mı bildiğiniz? Yoksa da açılsa kaç kişi gider, biz mi açsak :D

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Merhabalar, bu DIY konularını araştırırken, bazı ülkelerde belli kira karşılığında sadece garaj ve alet ekipman kiralandığını gördüm.
İstanbul'da bu şekilde bir uygulama olan yer var mı bildiğiniz? Yoksa da açılsa kaç kişi gider, biz mi açsak :D

Böyle bi şey gerçekten şahane olurdu. Eldeki ekipmanla bir yere kadar sök - tak yapabiliyorsun, tıkandığın yerde sanayiye düşüp kafayı sıyırıyorsun.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Tech'te bu tarz proje garajlari var ama kiraya vereceklerini sanmıyorum .

Detailing sektöründe bu tarz işler yapanlar var ama onlarda da ihtiyacınız olan lift - anahtar takımları vb. Aletler yoktur .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aynen hocam işte,
Kendi ekipmanı, lifti olan mekan olsa, biz de parçalarımızı alsak gitsek, orada güzelce yapsak işlerimizi
Şahane olmaz mı
Çok güzel olurdu, hafta sonları hobi niyetine, bayağı iş görür yalnız fiyatını iyi ayarlamak gerek günlük değil de saatlik haftalık vb gibi ayarlanabilir.Mesela balataları değiştirecek birileri için bir gün fazla gelebilir.Öbür taraftan araç restore etmek için de bir gün az gelebilir, ayrıca sanki spor salonlarında antrenörlerin olduğu gibi başına da genel mana da bilen bir uzman koy tamam.:) 2-3 seneye kalmaz herkes fitness'a gider gibi araç tamirine gider ayrıca, sanayideki ustaların saçma sapan fiyatları da bir nebze olsun azalır.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Çok güzel olurdu, hafta sonları hobi niyetine, bayağı iş görür yalnız fiyatını iyi ayarlamak gerek günlük değil de saatlik haftalık vb gibi ayarlanabilir.Mesela balataları değiştirecek birileri için bir gün fazla gelebilir.Öbür taraftan araç restore etmek için de bir gün az gelebilir, ayrıca sanki spor salonlarında antrenörlerin olduğu gibi başına da genel mana da bilen bir uzman koy tamam.:) 2-3 seneye kalmaz herkes fitness'a gider gibi araç tamirine gider ayrıca, sanayideki ustaların saçma sapan fiyatları da bir nebze olsun azalır.

O saçma sapan fiyatlar veren ustalar basmasın mekanı :rolleyes:
Saatlik fiyat olmalı bence de, günlük veya haftalık olacaksa ona göre fiyat verilir. Sürekli abone olanlara farklı fiyat verilir vs.
Vakit olsa düşünülebilir birşey hakkaten

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Ben bi kaç garajı inceledim.
Çoğunluğu Amerika'da olmak üzere,
saatlik, günlük, haftalık (lift genelde ekstra) hatta bi çoğunda saatli danışmanlık ücreti var.
Lift bay 20 usd/h
Flat bay 10 usd/h (liftsiz)
Assistance 28 usd/h
Yıllık kiralarsak 430 usd/ay gibi ortalaması.
Bize çok gelse de, Tr de fiyatlar böyle olmayacaktır.

Ivy97

Senkromeççi
21 Şub 2019
35
28
70
27
İstanbul
Marka
BMW
Benim gibi teknik bir şeyler bilen ama pratiği olmayan genç arkadaşlar için bulunmaz nimet olurdu, açan olursa abone olacağım sözünü burdan veriyorum

-En azından çay içmeye gelirim :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım