JD Mégane Coupé F7R

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Airmaster Bursa da. Bir tanıdık vasıtası ile 400 tl fiyat aldım. Normalde 500 tl alıyorlar ama bu sadece ön için. Bizim araçlarda arka torsiyon o sebeple sadece öne uygulanacak. Arkayıda torsiyondan indireceğiz biraz.
Çok iyi fiyat, Custom falan ama spor yay parasına-hatta spor yay bile daha pahalı-coil yapıyorlar takdire şayan.Performansını ve kalitesini merak ettim, keza fiyatı gayet iyi.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
1 çift ön 2 adet coil fiyatı amortisörler benden. Eski mavi f7r ıma kesik yayların sektirmesi şikayetiyle o bölgede yaşayan bir arkadaşım yaptırmıştı. Gayet memnunum dedi aradan geçen 4 ayda. Onun referansıyla yaptırıyoruz bakalım dün amortisörleri kargoladık. Ben kısa vadede takmam ama arkadaşım takınca aracını test eder görüşlerimi paylaşırım. Bu arada f7r için bir kullanıcı testi çekeceğim. Bunca uğraşa değer olsun istiyorum.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar coilleri bu hafta sonu takmaya niyetlendik hiç dikkat etmemişiz amortisörlerin biri sıkıntılıydı. Airmaster diye övdüğümüz firma amortisörleri bırakın tamir etmeyi elini sürmemiş. Yetmemiş kendimiz 100 tl ye alıp takabileceğimiz dişli gurubunu altına bez bant sararak amortisöre monte etmiş. Sorduğumuzda dişlinin krom olduğunu bu sebeple kaynatamayacağını belirtmişti. Gelin görünkü dişliyi çıkardığımızda bildiğiniz aluminyum malzemeden yapıldığını gördük. Buda bize ders oldu. Bursa daki AİRMASTER denen dolandırıcı sahtekardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın parasına göre iş diyordu kendileri...

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşlar coilleri bu hafta sonu takmaya niyetlendik hiç dikkat etmemişiz amortisörlerin biri sıkıntılıydı. Airmaster diye övdüğümüz firma amortisörleri bırakın tamir etmeyi elini sürmemiş. Yetmemiş kendimiz 100 tl ye alıp takabileceğimiz dişli gurubunu altına bez bant sararak amortisöre monte etmiş. Sorduğumuzda dişlinin krom olduğunu bu sebeple kaynatamayacağını belirtmişti. Gelin görünkü dişliyi çıkardığımızda bildiğiniz aluminyum malzemeden yapıldığını gördük. Buda bize ders oldu. Bursa daki AİRMASTER denen dolandırıcı sahtekardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın parasına göre iş diyordu kendileri...
peki ne yapmayı düşünüyorsun abi başka yerlerden fiyat alacak mısın yoksa vaz mi geçtin

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
peki ne yapmayı düşünüyorsun abi başka yerlerden fiyat alacak mısın yoksa vaz mi geçtin
Ben zaten kısa vadede takmayı düşünmüyordum. Farklı bir firma ile amortisör tamiri için görüştük. Normalde sıfır amortisör alıp yaptırmayı düşünüyordum lakin bizim arabaların oem amortisörü yok piyasada. Monroe marka 4569 serisi uyuyor onada saçma sapan paralar istiyorlar. Hali hazırda üstündeki amortisörleri zaten 1 sene evvel sıfır alıp takmıştım. Orjinalci kafada olduğumdan şimdilik zararı en az haliyle atlatalım gayesindeyim. Arabayı bir yandan değiştirme düşüncesine girdim bir yandan da yanına bir eş alıp ufaktan hızlandırma düşüncemde var. Kafam acaip ütülü ama yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyeyim spoiler verelim :D

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Ben zaten kısa vadede takmayı düşünmüyordum. Farklı bir firma ile amortisör tamiri için görüştük. Normalde sıfır amortisör alıp yaptırmayı düşünüyordum lakin bizim arabaların oem amortisörü yok piyasada. Monroe marka 4569 serisi uyuyor onada saçma sapan paralar istiyorlar. Hali hazırda üstündeki amortisörleri zaten 1 sene evvel sıfır alıp takmıştım. Orjinalci kafada olduğumdan şimdilik zararı en az haliyle atlatalım gayesindeyim. Arabayı bir yandan değiştirme düşüncesine girdim bir yandan da yanına bir eş alıp ufaktan hızlandırma düşüncemde var. Kafam acaip ütülü ama yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyeyim spoiler verelim :D
Eğer aracınız için üretiliyorsa, bilstein'in amortisörlerine de bakın derim(b4 serisi). Fiyatları biraz tuzludur ve bulmak sıkıntılı olabilir ama orjinal yaylarla birleştiğinde çok tatlı bir konfor-tutuş dengesi sağlıyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Eğer aracınız için üretiliyorsa, bilstein'in amortisörlerine de bakın derim(b4 serisi). Fiyatları biraz tuzludur ve bulmak sıkıntılı olabilir ama orjinal yaylarla birleştiğinde çok tatlı bir konfor-tutuş dengesi sağlıyor.
Maalesef bizim araçlar tam olarak reno sport serisi sayılmıyor o yüzden pek aksesuar bulunamıyor. Değilse custom işleri pek sevmesemde el mahkum

• Üzgün
Tepkiler: bt

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Konuya bakarken onumden gecen arac
VAXAiU.jpg
arabanin agzina etmis bu yaziktir

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ortalama bir megane coupe alsak, kozmetik harici mekanik olarak ne kadar masraf açar? Yani arabayı alıp mekanik olarak sorunsuz hale getirirsek diyelim. 1.6 2.0 aradında yürütme maliyeti çok fark eder mi?

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Mekanik parçalarda çok abartı fiyat farkları yok lakin motor üzerindeki termostat kütüğü bobin vb bazı parçaların muadili yok. Başka modellerin ki de uymuyor. Hal böyle olunca önceliğiniz sürüş zevki değilse ben 2.0 önermem. İlla 2.0 alacaksanızda 97-99 arası modellere bakın. 2000 ve üzeri ide kodlu motorlar tam bir baş belası ve performans anlamında da f7r lerden geride kalıyor. F7R hani tabiri caizse tozunu silseniz güç alan bir motor. Ama satışım daha kolay olsun performans derdim yok derseniz 2000 ve üzeri 1,6 16v k4m kodlu motorlulara bakın. Kaporta harici her parçasını sıfır bulabilirsiniz.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bir ara bir liste oluşturacağım almayı düşünen heves eden çok bu araçları. Bir kılavuz olması açısından hangi parçaları dertlidir risklidir bulması zordur gibisinden. Aracım için test incelemesi ve kendi çapımda bir video çekeceğim. Umarım satılmadan halledebilirim.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Mekanik parçalarda çok abartı fiyat farkları yok lakin motor üzerindeki termostat kütüğü bobin vb bazı parçaların muadili yok. Başka modellerin ki de uymuyor. Hal böyle olunca önceliğiniz sürüş zevki değilse ben 2.0 önermem. İlla 2.0 alacaksanızda 97-99 arası modellere bakın. 2000 ve üzeri ide kodlu motorlar tam bir baş belası ve performans anlamında da f7r lerden geride kalıyor. F7R hani tabiri caizse tozunu silseniz güç alan bir motor. Ama satışım daha kolay olsun performans derdim yok derseniz 2000 ve üzeri 1,6 16v k4m kodlu motorlulara bakın. Kaporta harici her parçasını sıfır bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arayı açmışız biraz. Koltuğu sallanıyor ama biz gene bişeyler peşindeyiz sonumuz ne olacak bilmem. Aradan geçen zamanda Kazalı bir araçtan bazı parçalar tedarik ettim. Çoktandır aradığım lakin bulamadığım malzemelerdi. En başta ışıklandırmalı güneşlikler hedefimdeydi. Sonrasında ise f7r larda olmayan yükseklik ayarlı yolcu koltuğu arayışındaydım. Sadece makyajlı kasaların full paketlerinde bulunuyordu. Birinin mutsuzluğu bir başka kişinin mutluluğuna sebep olabiliyor. Buna kader mi başka bir şey mi demeliyiz yorumu herkesin kendine. Her neyse güneşlikleri taktım biraz kirliler silip aktif hale getirip tekrardan fotoğraflarını alacağım. Koltuklar için bu hafta sonunu bekliyorum. Zira satış işi cuma kesinleşecek yada iptal edilecek. Sonrasında yine arabayı aldım alalı deyim yerindeyse fellik fellik aradığım emme manifoldu üst kapağını sonunda buldum. Kırmızıya boyalıydı güzelce mat siyah boyayıp mat vernik attım üzerine ve montajını yaptım. İnce işçiliğim berbattır parmak izleri vs oldu ufak tefek ama kökü bizde nasılsa boyarız gene deyip takıverdim :D F7R ciler olarak bir etiket bastırmış guruptan birisi onu camların köşelerine yapıştırdık. Normalde sevmem bu tarz şeyleri ama şimdilik duruyor bakalım. Oem egzoz sistemine dönünce güzelde bir egzoz ucu koyayım dedim. Akrapovic çakması 100 mm içi komple siyah olan ucu tercih ettim. Polis amcalar sağolsunlar sürekli durdurup bir umut gaza bastırıyorlar ama olsun. Ana teyp ünitesinide arkadan çift usb çıkışlı sd kart girişli yeni nesil pioneer 8500dab modeliylede iyileştirdim. Yine bt özelliği mevcut. Şoför kapısı dış sıyırıcı fitilim malum berbat durumdaydı. Onuda aynı araçtan tedarik ettim. Eski kötü görüntü ortadan kalkmış oldu. Yazlık 2019 üretim tarihli hankook marka lastik aldım. Eski lensolarımda gözüm kalmış olacak beyaz daha bi güzel durur deyip satışta olan 1 tk lenso s2 jantıda alıverdim. Arabaya harcadığım herhalde totalde 70bin lere yaklaştı. Birde nazarlığımız oldu. Eşimle aramız limoni evden çıkmıştım. Dalgınlık ve kararsızlıktan kendime kızıp geri geri son sürat arkamdan gelen bir araca çarptım. Sonuç bu şekilde. Kaportası yapıldı yine boya faslı için cuma gününü bekliyoruz :) Son olarak birlikteliğimizin 2. yılı dolduğundan onu şımartıp deposunu fulledim. Gerçi 1 haftada yarısını yedi ama :mad:

FB_IMG_1580884844980.jpg FB_IMG_1580884849338.jpg
FB_IMG_1580884864228.jpg FB_IMG_1580884877517.jpgIMG_20200112_152334.jpg IMG_20200118_185046.jpgIMG_20200202_192827.jpg IMG_20200202_204942.jpgFB_IMG_1580884920183.jpg IMG_20200123_201429.jpg

furkankap

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2018
15
62
635
Hocam geçen hafta maç günü mavi focusla vatanın orda önünüze geçmiştim eğerki o araç sizinse maşallahı var full led vardı farlarda

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam geçen hafta maç günü mavi focusla vatanın orda önünüze geçmiştim eğerki o araç sizinse maşallahı var full led vardı farlarda
Yok hocam o benim aracım değil ben standart dışı ampul kullanmıyorum. 54 BD plakalıdır muhtemelen arkadaşıma ait.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Ufak bir güncel çekeyim. Bikaç süpriz var kısmetse 2 hafta içinde;)
Eksik olan emme manifoldunu örten kapağıda bulup taktım. Diğerleri bildik görseller :)

Ekli dosyayı görüntüle 24235Ekli dosyayı görüntüle 24236Ekli dosyayı görüntüle 24237Ekli dosyayı görüntüle 24238Ekli dosyayı görüntüle 24239Ekli dosyayı görüntüle 24240
ilk fotoğraftaki Furuncu servisin sahibi bi ara siyah subaru sti'ı olan oflu abimiz mi hala da sahibi olabilir emin değilim

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım