KAPALI Jettaa alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
Selamın Aleyküm arkadaşlar Jetta 1.6 FSİ Comfortline alınır mı ?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
jetta ile octavianın altyapısı aynı olduğu için birkaç şey söylemek isterim , motor olarak fsi motor tavsiye edilmemesinin nedeni şu ; tüp takılamıyor ve benzinde çok yakıyor ama sesi güzel ve gidişi 1.6 hitler motora göre daha iyidir. Sorunsuzluk olarak da tüp takılınca sorun çıkarır diye biliyorum . Bizim octavia 1.6 hitler motorlu ve 2007 model , 235.000 kmyi geçmesine rağmen motor olarak çok çok iyi ve tüplü . Gidiş olarak tüpte son yaptığım 190 civarıydı ve pek de tavsiye etmem o kadar basılmasına tüpte , kalkışlarda açıkçası biraz hantal kalabiliyor ama biraz yürüdükten sonra gidişi fena sayılmaz , yüksek hızlara çıkma isteği de iyi , özellikle 140 150 li hızlara hiç hissettirmeden ve zorlanmadan çıkıyor ki 5. viteste böyleyse düşük viteste daha iyi olur diye tahmin ediyorum . 1.6 fsi jettaya 2008 yılında sıfırken binmişiliği vardı , sessiz güzel araba , octavia gibi yani . 1.6 hitler motorlu alınır yani bence .

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Octavia da düşünebilirsiniz , içini de özel olarak döşeme yaptırdık , çok güzel oldu bence . Konfor olarak da çok iyi ve jetta ile aynı ama daha ucuz :) Octaviayı şiddetle tavsiye ederim , şu ana kadar bir kere arıza verdi , o da tüp beyni yandığı için , sebebi de aküyü araba takılıyken takviye yapılması denildi . Onu da değiştirdik , sıkıntı yok :)
Diğer fotoğraflar burada ;
http://hizliresim.com/vZy9EO
http://hizliresim.com/G3GVk7
http://hizliresim.com/lE4l9k
http://hizliresim.com/0yrdLW
http://hizliresim.com/NkGPWP
http://hizliresim.com/6mMO8W

gXbalb.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_3060.JPG
    IMG_3060.JPG
    209.9 KB · Görüntüleme: 255
Son düzenleme:

atakan_adgzl

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
46
4
595
jetta ile octavianın altyapısı aynı olduğu için birkaç şey söylemek isterim , motor olarak fsi motor tavsiye edilmemesinin nedeni şu ; tüp takılamıyor ve benzinde çok yakıyor ama sesi güzel ve gidişi 1.6 hitler motora göre daha iyidir. Sorunsuzluk olarak da tüp takılınca sorun çıkarır diye biliyorum . Bizim octavia 1.6 hitler motorlu ve 2007 model , 235.000 kmyi geçmesine rağmen motor olarak çok çok iyi ve tüplü . Gidiş olarak tüpte son yaptığım 190 civarıydı ve pek de tavsiye etmem o kadar basılmasına tüpte , kalkışlarda açıkçası biraz hantal kalabiliyor ama biraz yürüdükten sonra gidişi fena sayılmaz , yüksek hızlara çıkma isteği de iyi , özellikle 140 150 li hızlara hiç hissettirmeden ve zorlanmadan çıkıyor ki 5. viteste böyleyse düşük viteste daha iyi olur diye tahmin ediyorum . 1.6 fsi jettaya 2008 yılında sıfırken binmişiliği vardı , sessiz güzel araba , octavia gibi yani . 1.6 hitler motorlu alınır yani bence .
Yorumun için sağolasın abi herkes demiyimde çoğunluk fsi alma diyor şuan alırsan hitler motoru al diye bakıcaz artık abim ama temiz bi fsi bulursam almamazlıktan gelmem onuda söyliyim.Octoviz hakkında abi bende onlara sıcak bakıyorum ma öncelik jetta bende tabiki ikiside eş değer otomobiller ama insanı ismimi dersiniz dış görünüşü mü jetta daha ileride

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yorumun için sağolasın abi herkes demiyimde çoğunluk fsi alma diyor şuan alırsan hitler motoru al diye bakıcaz artık abim ama temiz bi fsi bulursam almamazlıktan gelmem onuda söyliyim.Octoviz hakkında abi bende onlara sıcak bakıyorum ma öncelik jetta bende tabiki ikiside eş değer otomobiller ama insanı ismimi dersiniz dış görünüşü mü jetta daha ileride
Rica ederim , fsi ikinci elde de kötüdür onu da söyleyeyim , hitler öncelikli olsun ama fsi de çok çok kötü de değil , tüp sevmiyor çok yakıyor , binici iseniz ve çok yol yapmıyorsanız alın kullanın , zor karar kolya gelsin :)

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Bizde de 2006 1.6 8v LPG'li Jetta Comfortline var, 60 binde aldık şu an 160 bini geçti yılda 25-30 bin km yol yaptık fakat bakımları asla geciktirmedik motor da hiç bir sorun çıkarmadı çok şükür. Araba genelinde aklıma gelen tek kronik sorun eğer 2006-2008 Jetta'lara bakıyorsanız klimanın soğuttuğundan emin olun üstünde gelen klima kompresörü çok dandik, toz toprak kaçınca bozuluyor maliyeti 700-1000 lira arası değişiyor. Bence 2006 model bir otomobile göre çok iyi bir donanımı var hız sabitleyici, far sensörü, yağmur sensörü, soğutmalı torpido ileri geri yukarı aşagı ayarlanan kol dayama otm. kararan dikiz park sensörü koltuk altı çekmeceleri vs. vs. yılına göre çok iyi bir c segmenti otomobil, tüketimi hakkında çok bilgim yok babamın arabası olduğu için pek dikkat etmiyorum :D ama babam şehirlerarası çok dikkatli giderse lpg ile km'ye 12-15 kuruş falan tükettiğini söylüyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Fsi sahibi bir akrabam var. Yeterli performansa sahip araba. Motor olarak degil ama kasa olarak cok sikinti yasadi . en son merkezi kilit arka kapilari acmama sorunu vardi.. 1.6 fsi jetta yerine 1.2 tdi 2012 polo tercih ederim.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Fsi sahibi bir akrabam var. Yeterli performansa sahip araba. Motor olarak degil ama kasa olarak cok sikinti yasadi . en son merkezi kilit arka kapilari acmama sorunu vardi.. 1.6 fsi jetta yerine 1.2 tdi 2012 polo tercih ederim.
Çok ters arabalar ama , jetta geniş , bagajı büyük araba ama polo küçük . Aynı sınıf olmadıklarını söylemeye de gerek yok :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım