Kamuda araç tasarrufu başlıyor

Kamuda araç tasarrufuna gidileceğine inanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    78
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Tüm kamu kurumları ve belediyelerden acil olarak araç listeleri istedi. Araçların hem sayısı, hem sınıfı düşürülecek; yerli araç tercih edilecek.

Farklı dönemlerde tasarruf önlemleri kapsamında gündeme gelen kamu araçları ile ilgili çok kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Milliyet'ten Mithat Yurdakul'un haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, kamu araçlarında yapılacak büyük bir tasarruf hamlesi için düğmeye bastığı öğrenildi.

Albayrak’ın imzasıyla tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda bakanlıklar, bağlı ilgili kuruluşlar, KİT’ler (kamu iktisadi teşebbüsü) ve belediyelerden sahip oldukları ve kiraladıkları araç envanterleri istendi. Devlette kullanılan araçların hem sınıflarında, hem de sayılarında ciddi bir tasarrufa gidileceği, kamuda Türkiye’de üretilen araçların tercih edileceği öğrenildi.

Berat Albayrak imzalı yazıda, tüm kamu kuruluşları, bakanlıklar, belediyelerden ve KİT’lerden 14 Eylül’e kadar gerekli listeyi göndermeleri istendi. Böylece ilk defa kamu ve belediyelerin sahip olduğu araçlarla ilgili net fotoğraf ortaya konulmuş olacak.

Kaynak:ntv.com.tr

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
İlçelerin belediye başkanları bile keyfine göre S, 7 veya A8'e biniyor..
Talisman veya Passat türevinden fazlasını haram
ilçe beledeiye başkanı neden makam aracı kullansın? ilçe dediğin kaç km?
işe kendi aracıyla gitsin gelsin, görev için de herkesin kullanımına çık ortalama bir araba focus megane türevi bulunsun denetlemeye de onla gitsin görev harici de kullanmasın bi zahmet

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
işe kendi aracıyla gitsin gelsin, görev için de herkesin kullanımına çık ortalama bir araba focus megane türevi bulunsun denetlemeye de onla gitsin görev harici de kullanmasın bi zahmet
Aynen öyle ya. Lafa gelince de din iman ağızlarından düşmez

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Allah korkusu olmadan olmaz. Bugün bir komiser yardımcısını bile evinden alıp evine bırakıyor devletin araçları. tüm polislerin cebinde İstanbul gibi yerde altın değerinde olan bedava kart var üstelik. Bu ülkede hala pazar alışverişine para ödemeyen zabıtalar, avanta karşılığı iş yapan devlet memurları var.

Allah'tan korkmayan kuldan utanmaz..

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
İlçelerin belediye başkanları bile keyfine göre S, 7 veya A8'e biniyor..
Talisman veya Passat türevinden fazlasını haram
Her ilçede de yok, benim bildiğim iki ilçede mesela lüks değil. Dümdüz biri abimin görev yaptğı ilçe ki kaymakamın korumalığını yaptı bir süre arabası önceki kasa cr-v, makam arabası bu arada dediğim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Sonunda krizin ucu değmeye başladı kendilerine de. Gerçi @Cenk abinin dediği gibi düşününce buruk bir haklı sevinç yaşıyor insan.Böyle derin krize gerek kalmamalıydı bunların olması için dedirtiyor
@g.c. başlık için teşekkürler haberim olmayacaktı

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Çok geç kalınmış bir haber .

Bakın biz belediye başkanlarının araçlarını eleştiriyoruz ama yaşadığım şehirde Büyükşehir Belediyesi'nin şube müdürlerinin , şeflerin bile altına araba veriyorlar siz belediye başkanına makam arabası verilmesin diyorsunuz .

Bu işin belli bir standardı olmalı , Eski Düzce Belediye baskanının dediği gibi " Onlar A8'lerini çekerken ben yanlarına Passat mı çekeyim ? , Düzce'yi böyle mi temsil edeyim ? "
Dediğim gibi bu kadar fark olmamalı arada ...

Ben kiralamaya da karşıyım , her araç kullanıcısı kendi aracı gibi bakarsa . Araçların bağlı olduğu kurumlar servislerle oto yikamalarla anlaşma yaparsa araçların maliyeti devlete çok daha ucuza olacaktır .

Şimdi benim yaşadığım şehirde Toplu ulaşım daire başkanı her sabah şöförü ile 2018 Megane İcon aracı ile işe giderken benim toplu taşımada çektiğim sıkıntıları nasıl düzeltebilir ?

Müdürler , çalışanlar toplu taşıma kullansın diye bir fikir atılmış bu belki zor ama kendi araçlarına taşıtmatik takılabilir belki . Bazı şirketler bunu yapıyor şirket aracı yerine yakıt fiyatlarını ustleniyorlar .

Son yıllarda belediye başkanları koltuklarına , görev sürelerine güvenerek başına buyruk davranmaya başladılar ama yerel seçimlerde bunun acısı fena çıkarılacak . Zaten birçok belediye başkanının görevden alınma sebebi gereksiz harcamalar ...

2010 yılından itibaren günümüze %150ye yakın artış var hem kamuda araç kiralamada hem araç giderlerinde ...

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben her ne kadar kızsam da girdiğim ortamlarda şunu ifade etmeye özen gösteriyorum: Ortada bir hata varsa sadece bu ülkeyi yöneten ya da hasbelkader bir koltuk sahibi olmuş kişilerin değil. Şeyh uçmaz mürit uçurur diye bir laf var, bunu hep atlıyoruz. İktidarı, muhalefeti ve onları seçenler olarak hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve bu hata hepimizin. Ekonomi bir bez parçası ve kimimiz birer ucundan tutmuş çekiştiriyor, kimimiz de yırtılacağını göre göre sesimizi çıkarmıyoruz.

Sesini çıkarmayan kesimin en büyük bahanesi de; "Elimden ne gelir ki?"
Burada bir kez 20 yaşında öğrenci bir arkadaşın 100bin TL'lik araba tavsiyesi istediği başlığa yazdım ve enteresan tepkiler aldım. O tarihten beri bu ve benzeri başlıklara yazmamak için kendimi tutuyorum. 20 yaşında 150-200bin TL'lik arabayla okula giden bir adam milletvekili olduğunda altına Maybach'i çeker.

Param var alırım muhabbetlerinden önce herkes açıp milli bilinç, millet olma şuuru nedir açıp elifba öğrenir gibi okumalı. Bu millet vatanı için ölmeyi değil, vatanı için yaşamayı öğrendiği zaman amudi bir şekilde yükselmeye başlayacak. Bu yüzden kriz anında milletvekillerinin altlarındaki arabayı eleştirdikten sonra kendi israf ettiğine de bakmalı bir "vatandaş". Parası olduğu halde Bentley'e değil de Jetta'ya bindiği gün, okula Şirokkoyla değil "herkes" gibi toplu taşımayla gittiği gün belki zahiri olarak keyfinden, lüksünden ödün vermiş olacak ama zor günler geçip gerçek bir sosyal devlet inşa edildiğinde yaptığının ne kadar kıymetli olduğunu anlayacak.

Herkes, önce kendi kapısının önünü süpürmeli kısaca...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Bizim belediye başkanı (ilçe) kiralık 750Xld ye biniyordu. Bugün acıklama yapmış bu aracı kullanmayı bırakacağım yerli üretim bir araç kullanmak için gayret göstermeliyiz falan filan demiş :D Açıklamanın zamanı manidar değil mi . Nasıl olsa 14 Eylüle 1hafta var .

Yerli üretim kullanmak yeni mi aklına geldi diye sormak lazım , ne kullanacağını da bilmiyorum E segment altına binmez o adam .

hayin fedöcüler sizi belediyemizin başganları S serisine binmesin neye binsin? zıtdıbı söleyen abağır fedöcütür

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Bizim belediye başkanı (ilçe) kiralık 750Xld ye biniyordu. Bugün acıklama yapmış bu aracı kullanmayı bırakacağım yerli üretim bir araç kullanmak için gayret göstermeliyiz falan filan demiş :D Açıklamanın zamanı manidar değil mi . Nasıl olsa 14 Eylüle 1hafta var .

Yerli üretim kullanmak yeni mi aklına geldi diye sormak lazım , ne kullanacağını da bilmiyorum E segment altına binmez o adam .

hepsinin altına siyah renk Corolla vermek lazım, bozulmaz kırılmaz konforlu.. efendi efendi işini yapsınlar

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
hepsinin altına siyah renk Corolla vermek lazım, bozulmaz kırılmaz konforlu.. efendi efendi işini yapsınlar
İznik belediyesinde ya da kaymakamlığında makam arabası olarak 2006 Verso vardı . Sanırım trde tek makam arabasıdır :)

Avensis olsun bari Sinan ustam :)

Her halükarda bakım ve tamir masraflarından büyükçe tasarruf ederler :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İznik belediyesinde ya da kaymakamlığında makam arabası olarak 2006 Verso vardı . Sanırım trde tek makam arabasıdır :)

Avensis olsun bari Sinan ustam :)

Her halükarda bakım ve tamir masraflarından büyükçe tasarruf ederler :)

Halkı değil Yaris Kartal a zor binerken Corolla bile neredeyse fazla... dizel otomatik boşline corolla neylerine yetmiyor?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Halkı değil Yaris Kartal a zor binerken Corolla bile neredeyse fazla... dizel otomatik boşline corolla neylerine yetmiyor?
Otomatiğe de gerek yok manuel olsun , belki halkın trafik derdini anlarlar .

Sol ayakları uyuşsun bakalım :)

Şöförede gerek yok .

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Otomatiğe de gerek yok manuel olsun , belki halkın trafik derdini anlarlar .

Sol ayakları uyuşsun bakalım :)

Şöförede gerek yok .

Kesinlikle. Yaşlı olanlar için zaten otomatik dedim. Malum fosil kaynıyor yönetim kadrosunda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım