Kasko Primleri Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkinakbudak

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
24
12
595
Selamlar. Trafik sigortası ve kaskoyu yeniletmemiz gerekiyor. Kaskoda kafama takılan bişey var. Kaskoların çoğu 50.000 TL'ye kadar karşılıyor. Özellikle yükseltmezseniz ne teklif ediliyor nede bilgilendirme yapılıyor. Trafik sigortasıda malum 30.000 TL'ye kadar. Bu rakamlar bana çok az geldi. Bizim corsanın zaten kasko bedeli 58.000 TL. Araba pert olsa kasko 50.000 TL mi verecek. Yada diyelim bi c sınıfı araca sağlam vurduk 2 araç pert oldu. Nerden baksan 100.000 - 150.000 TL hasar çıkar.

Yanlış mı düşünüyorum?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim bilgim soyle. Arabayi aldiginiz zaman yaptirdiginiz degere bakilmaksizin agir kazalarda arabanin guncel fiyatina bakilarak size odeme yapilir. Yani arabayi 100 milyara yaptirdiysaniz 5 sene sonra 70 olarakda odeme yapilabilir

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Selamlar. Trafik sigortası ve kaskoyu yeniletmemiz gerekiyor. Kaskoda kafama takılan bişey var. Kaskoların çoğu 50.000 TL'ye kadar karşılıyor. Özellikle yükseltmezseniz ne teklif ediliyor nede bilgilendirme yapılıyor. Trafik sigortasıda malum 30.000 TL'ye kadar. Bu rakamlar bana çok az geldi. Bizim corsanın zaten kasko bedeli 58.000 TL. Araba pert olsa kasko 50.000 TL mi verecek. Yada diyelim bi c sınıfı araca sağlam vurduk 2 araç pert oldu. Nerden baksan 100.000 - 150.000 TL hasar çıkar.

Yanlış mı düşünüyorum?
Pert durumu öyle değil. Eskiden bir kasko bedeli yazardı poliçede ve pert durumunda o tutar ödenirdi. Şimdi poliçenizi incelerseniz muhtemelen aracın kasko değeri olarak "rayiç bedel" yazacaktır. Bu şu demek: Aracınız Allah korusun pert olduğunda sigorta şirketi piyasadan aracınızın o günkü değerini tespit eder. Atıyorum 2 tane galeriye sorar, iki tane de web sitesine bakar ona göre bir bedel çıkarır ve neyse onu öder. Bir üst sınır yok bu tutarda.

erkinakbudak

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
24
12
595
Pert durumu öyle değil. Eskiden bir kasko bedeli yazardı poliçede ve pert durumunda o tutar ödenirdi. Şimdi poliçenizi incelerseniz muhtemelen aracın kasko değeri olarak "rayiç bedel" yazacaktır. Bu şu demek: Aracınız Allah korusun pert olduğunda sigorta şirketi piyasadan aracınızın o günkü değerini tespit eder. Atıyorum 2 tane galeriye sorar, iki tane de web sitesine bakar ona göre bir bedel çıkarır ve neyse onu öder. Bir üst sınır yok bu tutarda.
Peki verdiğimiz zararda üst sınır var mı? 100.000 TL'lik karşıya zarar verirsek kalanı cebimizden mi ödüyoruz.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Peki verdiğimiz zararda üst sınır var mı? 100.000 TL'lik karşıya zarar verirsek kalanı cebimizden mi ödüyoruz.
Evet sanırım o hususta sigorta şirketinin karşıladığı bir üst tutar var. Poliçenizde mutlaka yazıyordur. Yazmıyorsa ya da muallakta kalırsanız şirketin çağrı merkezini arayıp iki dk sormakta fayda var en azından kafanızda soru işareti kalmaz.

Fikir vermesi açısından bizim trafik sigortasında yazan teminatları söyleyeyim:
Maddi (araç başına): 31 bin TL
Maddi (kaza başına): 62 bin TL
Ölüm/Sakatlık (kişi başına): 310 bin TL
Ölüm/Sakatlık (kaza başına): 1 milyon 550 bin TL

Mapfre sigorta bu. Aracım 2016 Ford Fiesta Trend X ve 900 TL prim ödemiştim. Bu ay 827 liraya yenileyeceğim ben de.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım