Kaskoylamı? Sanayi de mi?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kasko firmasını ararım, anlaşmalı servislerine giderim. Kaskodan yaptırırım. Anlaşmalı yerde yaptırınca kasko delinmeyebilir bile. Delinse bile git başka firmadan kasko yaptır. Geçen sene arabayı vurdum. 1700 tl hasar çıktı, 1100 tl olan kaskomu 1700 e çıkardılar, başka firma 1200 teklif etti, ordan yaptırdım. O 1000-2000 tl yi boşa vermiyoruz. Bu zamanlarda işe yaramalı bana sorarsan. Küçük meblalağlarda hasarsızlık çok delinmiyor.
Abov sen cok yanlis gelmissin :D

8 senedir bir fiil sigortacilarla kapisiyorum. Simdi bildiklerimden yola cikarak cevaplandiriyorum
1. Anlasmali yerde yaptirilip kasko delinmiyorsa buna mini onarim denir. Mini onarim bedelinden yuksek bir meblada uzaya gotursen yine sigorta parasini alir.

2. Sen kaza yaptin sigortan artti tamam guzel.sonra sana eski firman 1700 isteyip digeri 1200 istiyorsa sigorta policesinin kapsamasi degismistir. Cunku ortak bir havuz var. Hasarsizligin bozulursa hepsi bunu gorup ona gore fiyat cikartir. Baska firmalarin verdikleri fiyat uc asagi bes yukari aynidir. Anca bilinmeyen kiyida kosedeki bu kadar fark yaratabilir.
Normalde bu kadar fark varsa policenin farkliliklari vardir.
Mesela bir kere ben firma degistirdim abi oda full buda full kasko ama bu daha ucuz demislerdi bir baktim opsiyonlar varmis camlar orjinal degisecek diye o bile 120 lira farkettiriyormus. Yani full diye bir kasko yok araba gibi opsiyonlarida var.

Ha ben gittim araba aldim son 4 senedir kavga dovus iyi fiyat veren bir firmaya kaskomu yaptiriyorum. Onlarda kalmaya devam edeyim diye yuzde 5 ekstra indirim aliyorum o baska konu.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Geçen sene kaskomuz 1100 lira idi. Talihsiz bir şekilde kaza yaptık ve 7600 lira tuttu. Bu sene 3000 tl portbagaj+1 ay ikame araç ile (bi önceki sene 7 gündü aracımız serviste 13 gün kaldı ve 6 gün arabasız kaldık) kaskomuz 1500 lira geldi. Hasarınız küçük. Kaskodan mı sanayiden mi yaptıracağınıza siz karar verin. Ben olsam sanayide yaptırırdım. 1000 lirayı geçen hasarlar için de kaskoyu kullanırdım. Geçmiş olsun.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Autoking vb yerlere hiç güvenmiyorum.Arabama bir çekiç darbesi bile vurdurmam ya öyle de net konuşuyorum.El emeği iş yapan insanların başına önceden kasko denen bir şirketle nasıl bir anlaşma yaptıkları belli olmayan bir yerde sabah 8 akşam 5 çalışıyorsun.Kullandığın vidanın sayısını hesap ediyorlar.Tüm şirket arabaları sana geliyor ve burada ''özel kullanıma mahsus'' kaskolu arabaya ihtimam göstereceklerini bekliyorsun gülerim sadece. Arabamın sol ön çamurlukla ön tampon tarafı sürtmeden dolayı ince göçüklüydü.Autoking anlaşmalıymış kaskom.Götürdüm arabamı.Çok güzel ilgilendiler sağolsunlar.Sacımın vidalı bölümleri çıkardığında tekrar takamayacağını ve bunun için benden Toyota'dan vs vida almam gerektiğini; aksi takdirde kullanacakları çekme ve vida için ekstra ücret talep edeceklerini söyledi.Peki dedim ne kadar olur vs vs.İçeri göz attım bu sırada dolanırken. Kesinlikle sacın 3-6 saat arası düzeltme işleminden sonra düzeleceği yerde adam söküp yeni parça takacağını diğer bir kazazedeye iletiyordu.İçeri girdim kaydımı sildirdim bunu görünce.Doğru ustama gittim 200 tl ye parçamı 5 saate çektirdim başında durarak.
Bu olay dışında söyleyeceğim şey şu olacak: Kazanız ciddi boyutta değil sanayide bu hasarı cebinizden 800-1000 civarı bir paraya çıkartabilirsiniz ancak kaskodan yaptırırım derseniz kasko eksperi gelecek bakacak da dosya açacak da usta kaskoyu söğüşlemek için o hasara ve işçiliğe toplam 2000 tl hesap çıkaracak da vs. Arabanız hayırlı olsun böyle küçük sıkıntılar olacaktır.Arabadan hem soğumamak hem de en kısa sürede başına bişey geldiğini unutmak için sanayide yaptırmanızı tavsiye ederim naçizane

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,332
4,220
varsova
Marka
Porsche
bu gune kadar iki kere kasko kullandim , 2007 de aracim calinmisti, 2015 te aracim pert oldu, ikisinde de kisa surede arac bedelini aldim ve hizmetten cok memnun kaldim. ufak hasarlar icin hasarsizlik bozulmuyor deseler bile sonraki sene hangi firmaya giderseniz gidin ilginc bir sekilde zamli bir tarifeyle karsilasiyoruz. bu "hasarsizlik bozulmuyor" kavraminin pazarlama oyunu oldugunu dusunuyorum. Bence kasko dogal afet, agir kaza, hirsizlik gibi durumlar icin cok faydali ama ufak hasarlar icin kullandiginizda zarar edebilirsiniz.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Abov sen cok yanlis gelmissin :D

8 senedir bir fiil sigortacilarla kapisiyorum. Simdi bildiklerimden yola cikarak cevaplandiriyorum
1. Anlasmali yerde yaptirilip kasko delinmiyorsa buna mini onarim denir. Mini onarim bedelinden yuksek bir meblada uzaya gotursen yine sigorta parasini alir.

2. Sen kaza yaptin sigortan artti tamam guzel.sonra sana eski firman 1700 isteyip digeri 1200 istiyorsa sigorta policesinin kapsamasi degismistir. Cunku ortak bir havuz var. Hasarsizligin bozulursa hepsi bunu gorup ona gore fiyat cikartir. Baska firmalarin verdikleri fiyat uc asagi bes yukari aynidir. Anca bilinmeyen kiyida kosedeki bu kadar fark yaratabilir.
Normalde bu kadar fark varsa policenin farkliliklari vardir.
Mesela bir kere ben firma degistirdim abi oda full buda full kasko ama bu daha ucuz demislerdi bir baktim opsiyonlar varmis camlar orjinal degisecek diye o bile 120 lira farkettiriyormus. Yani full diye bir kasko yok araba gibi opsiyonlarida var.

Ha ben gittim araba aldim son 4 senedir kavga dovus iyi fiyat veren bir firmaya kaskomu yaptiriyorum. Onlarda kalmaya devam edeyim diye yuzde 5 ekstra indirim aliyorum o baska konu.

Mini onarım değil dediğim, kapsamlarına da baktım öyle 600 lira ekstra gerektirecek bir şey yoktu. Aşırı minimal şeylerdi. Zaten kaskonun en çok işe yaradığı durum pert olduğu andır araban. Onun dışında acayip bir kapsam farkı yok.

Mercedes’in bagajla camı vurdu babam(hala cam bekliyoruz nerdeyse 1 ay oldu), boyasız göçükle yaptırdım tanıdıkta(anlaşmasız yer). Hemen aksigortadan aradılar. Efendim anlaşmalı yerimizde yaptırın, ikame araç verelim, aracınızın transferini arkadaşlar yapsın, hasarsızlığınız bozulmasın vs. Dedim geç kaldınız, ben adamlara işi yarım bırakın başka yerde yaptırcam diyemem dedim. Baktım 900₺ lik onarım için hasarsızlığı abarttılar(%60 dan %50 ye düşecekmiş, zaten kasko 785₺, bozulsa bile çok etkilemez), başka firmaya geçerim. Babamın şirketi değil.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
bu gune kadar iki kere kasko kullandim , 2007 de aracim calinmisti, 2015 te aracim pert oldu, ikisinde de kisa surede arac bedelini aldim ve hizmetten cok memnun kaldim. ufak hasarlar icin hasarsizlik bozulmuyor deseler bile sonraki sene hangi firmaya giderseniz gidin ilginc bir sekilde zamli bir tarifeyle karsilasiyoruz. bu "hasarsizlik bozulmuyor" kavraminin pazarlama oyunu oldugunu dusunuyorum. Bence kasko dogal afet, agir kaza, hirsizlik gibi durumlar icin cok faydali ama ufak hasarlar icin kullandiginizda zarar edebilirsiniz.

Hasarsız devam edince zam yemiyosun sadece, yoksa aynı parayı ödemeye devam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım