Kaza haberi üzerine

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085

Haberde araç tamamen yandığı söyleniyor kaza etkisiyle; bana yaris hibrit gibi geldi
Bu lityum piller güzel ama işte yanma tehlikesi kötü

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Hibritle alakalı durum değil araç muhtemelen ford ka, tek kapılı olduğu yazılmış zaten, muhtemelen lpg dahi yoktur bu araçta, benzin yanabilmesi için yeterli bir sebep Allah yaşatmasın.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın ama arabanın arkası yok olmuş zaten arkadan kim çıkmaya çalışacakta çıkamayacaktı... Öndekiler neden çıkamamış... Olay tamamen araç tek kapılı bütün sebep o gibi lanse edilmiş.

Araç bence de Ford Ka, yapılan yorumlarada katılıyorum benzinli bir araçtada bunun olması çok muhtemel. Patlayan depo ve metalin metale sürtmesiyle çıkan bir kıvılcım maalesef böyle acı bir olaya neden olabiliyor. Geride kalanlara Allah sabır versin.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Allah sabır versin yakınlarına.Araba ford ka hibrit değil.Lpg li veya benzinli olabilir ya da arkada tutuşacak bir şey taşınıyor da olabilir

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Haberde araç tamamen yandığı söyleniyor kaza etkisiyle; bana yaris hibrit gibi geldi

Yanlış gelmiş.

2484730_810x458.jpg

Ne far kısmı, ne jantları, ne ayna kısmı, ne çamurluktaki sinyali, ne iç kapı kolu hiçbir yeri Yaris değil bu aracın.

Bir de kesin olarak buymuş gibi hibrit aracı kötülemeniz doğru değil. Binlerce hibrit satıldı ülkemizde, milyonlarcası dünyada. Her araç şiddetli kazalarda yanabiliyor.

Ben aracı Ford Fiesta'ya benzettim ama modele hakim değilim o mu bilmiyorum. Haberde tek kapı olduğu yazıyor. Türkiye'de tek kapı Yaris yok, Yaris'in hibriti tek kapı olarak dünyada da yok.

Allah rahmet eylesin kazada ölenlere, kalanlara sabır versin.

Düzenleme: Üstte Ford Ka denmiş, baktım evet muhtemelen o.
ford-ka-3-door-side-1-60110.jpg

Fiesta'da önde kelebek camı varmış, Ford Ka kazadaki araç.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hibritlerin ve elektriklerin her türlü testi yapılıyor güvenlik sıkıntısı olsa izin vermezler zaten.
Tek kapılı diye suçlanması da saçma o darbeye araba kapısız olsa kim çıkacakmış hadi arka tek kişi olsa neyse de araçta 5 kişi varmış lendi vücutları bile yeter orda sıkışmaya

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,709
3
9,641
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Geçmiş olsun.

-Fiesta muhtemel

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
@sputnik gibi geldi dedim sadece hibritleride kötülemek gibi bir amacım yok
Hibritleri koruma derneği başkanımısın
Lityum pillerin kaderi odur, patlar
Yoksa adamlar aracın heryerini batarya yapmasını bilmiyorlar mı
Bana sadece resimden yaris hibrit gibi geldi türkiyede 2 kapısı olmaya bilir dünyada da araştırmamıştım arkadaşlar araştırmışlar bazen listelerde olmayan modelleri görebilyoruz üretildiğini dünyada

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hangi gerizekalı araba tek kapı olduğu için çıkamadılar yorumunu yazıya taşıdı acaba... Arkada kapı olsa TIR çarptıktan sonra kalacak mıydı acaba... Ön taraftakiler de araba tek kapı olduğu için mi inememiş? Bugün otoyol ortasında durduğunda arkadan tır çarpınca içinden sağ çıkılabilecek araba sayısı çok sınırlı. Burada markası ne olursa olsun arabayı yargılamak büyük saçmalık.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@sputnik gibi geldi dedim sadece hibritleride kötülemek gibi bir amacım yok
Hibritleri koruma derneği başkanımısın
Lityum pillerin kaderi odur, patlar
Yoksa adamlar aracın heryerini batarya yapmasını bilmiyorlar mı
Bana sadece resimden yaris hibrit gibi geldi türkiyede 2 kapısı olmaya bilir dünyada da araştırmamıştım arkadaşlar araştırmışlar bazen listelerde olmayan modelleri görebilyoruz üretildiğini dünyada

Herhangi bir oluşumun başkanı değilim.
Zibilyon farklı model araba varken yanan bir araba görüp hemen "bu araba hibrit galiba, zaten onlardaki pillerin kaderi bu, normaldir yanması, hibrittir bu hibrit" minvalinde yorum yapmıyorum sadece.
Her araba şiddetli çarpmada yanabilir. Benzin yanıcı ve kolay alevlenen yakıt türü. O şiddetli çarpma esnasında yakıt deposu zarar görmüş, çarpma esnasındaki bir kıvılcım benzinin alev almasına neden olmuş olması kuvvetle muhtemel. Tabii bir de LPG tüpünün bagajda bulunup, kaza şiddetiyle zarar görme olasılığı da var. Hatta arabada taşınan bir şey bile neden olmuş olabilir, bilemeyiz.

Vakti zamanında daha hibrit chr satışa çıkmadan önce yüksek hızda kaza yapıp ölen gençler olmuştu, araba yandığı için o arabanın da hibrit olduğunu iddia edenler olmuştu forumda. Hâlbuki o arabanın hibriti, o kazadan aylar sonra satışa çıktı.

Velhasıl-ı kelam, insanlarımızda gereksiz bir önyargı var, sadece bu kadar önyargılı yaklaşılmasını anlamıyor ve düzeltme gereği duyuyorum.

Üzücü bir konudaki hatayı belirtme amaçlı yazmıştım daha fazla uzatmak benim açımdan gereksiz, hayatını kaybedenlere tekrardan Allah rahmet eylesin.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Hangi gerizekalı araba tek kapı olduğu için çıkamadılar yorumunu yazıya taşıdı acaba... Arkada kapı olsa TIR çarptıktan sonra kalacak mıydı acaba... Ön taraftakiler de araba tek kapı olduğu için mi inememiş? Bugün otoyol ortasında durduğunda arkadan tır çarpınca içinden sağ çıkılabilecek araba sayısı çok sınırlı. Burada markası ne olursa olsun arabayı yargılamak büyük saçmalık.
Abi senin arabada tek kapı söz meclisten dışarı ama yine de bana bunlara arkaya oturmak sıkıntı geliyor o yüzden çok sıcak bakmıyorum 2kişi sonrası sıkıntı, onun dışında bir kaç haber sitesine daha bakmıştım o zaman, hep bu ibareyi kullanmışlar saçma bir şekilde öndekiler neden çıkamadı o zaman dedim tabi bu ayrı bir şey :D

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
@sputnik kimse yandı demedi patladı dedi herkes ve bende belirttiğim gibi ön yargı ile yazmadım öyle bişeyim olsa insanlara hibrit araç tavsiye etmem zaten yarisede benzetmesem burada paylaşım yapmazdım sizinle teşekkür siz daha dikkatlisiniz buldunuz aracın ne olduğunu

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

@sputnik kimse yandı demedi patladı dedi herkes ve bende belirttiğim gibi ön yargı ile yazmadım öyle bişeyim olsa insanlara hibrit araç tavsiye etmem zaten yarisede benzetmesem burada paylaşım yapmazdım sizinle teşekkür siz daha dikkatlisiniz buldunuz aracın ne olduğunu

İlk mesajınıza istinaden yazmıştım.
Bir yanlış anlaşılma oldu demek ki, iyi akşamlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi senin arabada tek kapı söz meclisten dışarı ama yine de bana bunlara arkaya oturmak sıkıntı geliyor o yüzden çok sıcak bakmıyorum 2kişi sonrası sıkıntı, onun dışında bir kaç haber sitesine daha bakmıştım o zaman, hep bu ibareyi kullanmışlar saçma bir şekilde öndekiler neden çıkamadı o zaman dedim tabi bu ayrı bir şey :D
Tamam, benim arabayla da aynı kaza yaşanırsa arabadaki herkes kıyma olur. Güzel de, benim arabanın 5 kapılısından da sağ çıkılamaz ki. Hatta sağlamlık olarak bakacaksak, 3 kapılı araçların şasileri az farkla da olsa 5 kapılılara göre daha rijittir. Ama yok yani, böyle kazada 5 kapılı C sınıfı bir araba da bu insanları kurtarmazdı.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Büyük ihtimalle arkadakiler çarpmanın etkisiyle ölmüşlerdir, öndekilerde en iyi ihtimalle ağır yaralanmışlardır. Allah kimseye böyle ölüm vermesin çok kötü.

Hb araçlarda sedanlara göre daha fazla koruma oluyor arka bölümde aynı modellerde hbler daha kısa olmalarına rağmen daha ağır oluyorlar. Sedan aracın sonucu pek etkileyeceğini sanmıyorum.

Sanırım bir tek dizellerde yanma durumu yaşanmıyor. Bir tanıdığımız tüplü arabasına arkadan çarpılması sonucu yanarak vefat etmişti gerçekten çok kötü bir durum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım