Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam işte ben de bunu merak ediyorum. Boyansa nasıl durur Değişse nasıl durur? Değişince araç sanki kaza yapmamış gibi durup boyanınca belli olacaksa o zaman değişmek sanki daha iyi gibi. Sağ kapı fiyatı ne kadardır acaba hasar da aşırı yüksek çıkmasa iyi olurdu. Örneğin 1500 tl ye boyanmasındansa 4000e değişmesi 2.elde alan adam için daha mı iyidir. Algısı nasıl olur yani?
Bu kişiden kişiye değişir. Sen önce bir servise uğra tanıdık madem fikirlerini al. değişim yapılmadayabilir hasar büyük değil.
Abi sen sıfır kapı da alsan üstünü boyatcan zaten iki türlü de boyanacak o kapı. Orijinal gibi durması iki seçenekte de yapanın işçilik kalitesine bağlı
Bundan emin misim hocam? Benim aracın parçaları boyalı geldi diye hatırlıyorum.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
anladığım işler değil ama çok geçmiş olsun size bir şey olmamış buna da şükür

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu kişiden kişiye değişir. Sen önce bir servise uğra tanıdık madem fikirlerini al. değişim yapılmadayabilir hasar büyük değil.

Bundan emin misim hocam? Benim aracın parçaları boyalı geldi diye hatırlıyorum.
Hocam fabrikadan birebir gelmiyor mu yani?
Parçalar siyah astarla gelir zira boyalı gelse sizin aracınızın rengi fabrikadan çıktığı gibi kalmadığı için renk farkı olur yeni parçada. Araçlar sonradan boyanırken renk koduna göre değil araca göre boyandığı için boyalı gelmez

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
iki ay önce benim de başıma geldi eğer ankara’daysanız kaportacı önerebilirim ben de kusursuz yaptılar

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Parçalar siyah astarla gelir zira boyalı gelse sizin aracınızın rengi fabrikadan çıktığı gibi kalmadığı için renk farkı olur yeni parçada. Araçlar sonradan boyanırken renk koduna göre değil araca göre boyandığı için boyalı gelmez
Hocam şimdi ekstra üzüldüm. Polish Wax vs ile birebirlik tutturulamaz mı. Yada boyayan kişide neye dikkat etmem lazım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam şimdi ekstra üzüldüm. Polish Wax vs ile birebirlik tutturulamaz mı. Yada boyayan kişide neye dikkat etmem lazım
Senin dikkat edebileceğin bir şey yok :) yaptığı işleri referans yaparsın en fazla iş çıkmadan anlayamazsın

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Senin dikkat edebileceğin bir şey yok :) yaptığı işleri referans yaparsın en fazla iş çıkmadan anlayamazsın
Yetkili servis bu konuda işin kalitesinin daha iyi olduğu anlamına gelir mi peki hocam. Birde aynı usta için değişimden gelen kapıyı komple boyamak mı yoksa hasarlı yeri boyamak mı daha kaliteli durmasını sağlar

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benim aracımda volkswagen jetta metalik gri. Serviste yaptırdım ön tampon kaput çamurluk değişti hiçbir renk farkı yok için rahat olsun o konuda. Bence düzelttirsense değiştirsende arasında çok büyük bir fiyat farkı olmaz. ama düzelttireceksende sağda solda yaptırmanı önermem metalik renk tutturmak kolay değildir.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benim aracımda volkswagen jetta. Serviste yaptırdım ön tampon kaput çamurluk değişti hiçbir renk farkı yok için rahat olsun o konuda. Bence düzelttirsense değiştirsende arasında çok büyük bir fiyat farkı olmaz. ama düzelttireceksende sağda solda yaptırmanı önermem metalik renk tutturmak kolay değildir.
Yani değişsem daha mı iyi diyorsunuz

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yetkili servis bu konuda işin kalitesinin daha iyi olduğu anlamına gelir mi peki hocam. Birde aynı usta için değişimden gelen kapıyı komple boyamak mı yoksa hasarlı yeri boyamak mı daha kaliteli durmasını sağlar
Önemli olan boyanın rengini tutturması, dalgalı bırakma durumu olmazsa (ki sanmıyorum) iki türlü de aynı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım