Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
karşı tarafın tamponu çizildi. yaptırdımı bilmiyorum. (suçlu karşı taraftı)
İşte hocam siz hiç işlem başlatmamışsınız. Bizde suçunu kabul eden yok. Şimdi ben karşı tarafa gitsem adam 1000tl lik işini abartıcak da abartıcak. Cebimden o ve ben 3000den fazla para çıkacak. Eğer karşı taraf kendi hasarını kendi yaptırsa ben kendi hasarımı eğer fazla para tutmazsa kendi cebimden yaparım da işte karşı tarafı bilemiyorum. Gerçi sormadım da

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Karşı taraf dosya açtırırsa eğer her türlü kayıt çıkar, karşı taraf da kendi cepten yaptırırsa kayıt oluşmaz

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Öncelikle geçmiş olsun birader.
Aracının değeri düştü bir kere önce bunu kabullen. Yok boya mı yok değişim mi kapi olunca mesele pek fark etmiyor. Yetkili servise gidin, kasko şirketiniz ile anlaşması var mi sorun, eğer varsa bırakın aracınızı. Sonra sigorta acentenizi arayın, size araç tahsis etsinler. Yetkili servis yapsın işini, o arada kim suçlu belli olur, duruma göre kaskodan mi karşının sigortasından mi karşılanır belli olur. Suçlu karşı taraf çıkarsa onun sigorta şirketine değer kaybı başvurusu yapın, otomatikman ödüyor değer kaybını artık çoğu sigorta firması.
Tekrar geçmiş olsun...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Öncelikle geçmiş olsun birader.
Aracının değeri düştü bir kere önce bunu kabullen. Yok boya mı yok değişim mi kapi olunca mesele pek fark etmiyor. Yetkili servise gidin, kasko şirketiniz ile anlaşması var mi sorun, eğer varsa bırakın aracınızı. Sonra sigorta acentenizi arayın, size araç tahsis etsinler. Yetkili servis yapsın işini, o arada kim suçlu belli olur, duruma göre kaskodan mi karşının sigortasından mi karşılanır belli olur. Suçlu karşı taraf çıkarsa onun sigorta şirketine değer kaybı başvurusu yapın, otomatikman ödüyor değer kaybını artık çoğu sigorta firması.
Tekrar geçmiş olsun...
Sağolun. Hocam değer kaybettiğini anladım zaten de değişim mi boyama mı hangisi daha iyi tabiki önemli siz olsanız hiç düşünmez yetkili servis ne yaparsa yapsın mı derdiniz. Yetkili servis ile kaskom anlaşmalı yaparken sormuştuk yarın bakacağız İnşAllah

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
koysam diye saatlerce araştırma yapan en kaliteli yağı filtreyi kullanmaya çalışan motor ısınmadan devri arttırmayan tertemiz binen Yetkili servis dışında işlem yaptırmayan araç altyapısı bozulmasın diye asfalttan çıkarmayan dışını kaliteli kimyasalla içini kaliteli kumaş temizleyici ile temizleyen adamım
Aracı satmayı düşünürseniz mutlaka haber verin , sizden araba alınırmış :)

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Sağolun. Hocam değer kaybettiğini anladım zaten de değişim mi boyama mı hangisi daha iyi tabiki önemli siz olsanız hiç düşünmez yetkili servis ne yaparsa yapsın mı derdiniz. Yetkili servis ile kaskom anlaşmalı yaparken sormuştuk yarın bakacağız İnşAllah
Yok öyle demek istemedim. Birakin servise, bir servisle görüşün önce bakalim ne diyecekler. En son bmw servisi ufacık köşeden hasar için kaputu değişmek istemişti, dedim saçmalamayın napiyosunuz. Tamir oldu orijinal gibi. Servis para kazanmak için degisime gitmeye meyilli genelde sanırım

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yok öyle demek istemedim. Birakin servise, bir servisle görüşün önce bakalim ne diyecekler. En son bmw servisi ufacık köşeden hasar için kaputu değişmek istemişti, dedim saçmalamayın napiyosunuz. Tamir oldu orijinal gibi. Servis para kazanmak için degisime gitmeye meyilli genelde sanırım
Hocam çoğu bunu söylüyor servisin işine geliyor değişim diyorlar. Ben de tam bu nedenle arkadaşım servisin sahibini tanıyoruz deyince belki nazım geçer diye önce bir foruma danışayım hangisi daha iyi olur diye dedim. Baya bilgide öğrendim mesela Metalik olunca mecbur kapı komple boyanıyormuş.
Bu nedenle bir size sormak istedim. Benim için hangisi daha iyi 2.el için hangisi daha iyi diyerek. Şimdi bazen öyle şeyler var ki bize mantıklı gelen 2.elde yanlış anlaşılabiliyor 2.el piyasasının mantığı biraz cins

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Karsi tarafin yaptirilmasi kendi kaskonuzda gozukmez kendi kazanizi cebinizden yaptirirsiniz anlaminda demistim
Hocam siz karşı tarafı ödesem kendimi cebimden yaptırsam bile bende bedelsiz hasar kaydı dahi görünmez yani hiçbir şey yazmaz mı demek istiyorsunuz? Tekrardan yanlış anladıysam özür dilerim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam siz karşı tarafı ödesem kendimi cebimden yaptırsam bile bende bedelsiz hasar kaydı dahi görünmez yani hiçbir şey yazmaz mı demek istiyorsunuz? Tekrardan yanlış anladıysam özür dilerim
Estafurullah ozure hic gerek yok nolcak :) sole aciklayayim izleyin sorularinizin cevabi burada

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım