Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım aklıma şimdi bir şey geldi sorayım dedim. Şimdi Ben adamı arasam hem onu hem kendimi cebimden yaptırsam bu adam sonradan tutanakla yeniden kaza kaydı açabilir mi?
Yani ben hem hasarları cepten yaptırıp hem de sonradan sorun yaşarmıyım. Tutanaklar geçerli olur mu

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım bir de biz üstten mavi kalemle yazınca altada işleyen kağıdın olduğu bir tutanak tuttuk. Üstteki yeri karşı taraf alttaki siyahla çıkan nüshayı ben aldım. Tutanağı karşı taraf dolduruyordu yeri ve saati yazmayı unutmuş. Beni arayıp unuttuğunu söyledi .......mah.....saati şeklinde yazalım birbirimizi tutsun dedi. Ben onu dediği gibi tutanağa yazayım mı?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocalarım bir de biz üstten mavi kalemle yazınca altada işleyen kağıdın olduğu bir tutanak tuttuk. Üstteki yeri karşı taraf alttaki siyahla çıkan nüshayı ben aldım. Tutanağı karşı taraf dolduruyordu yeri ve saati yazmayı unutmuş. Beni arayıp unuttuğunu söyledi .......mah.....saati şeklinde yazalım birbirimizi tutsun dedi. Ben onu dediği gibi tutanağa yazayım mı?
Doğruyu söylüyorsa yaz, cebinden de yaptırma milletin hasarını sigortaya niye para verdin o zaman

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam bu konularda bu kadar şey öğrenmişken ne olur ne olmaz bileyim dedim yoksa kimseyle uğraşmak istemiyorum kanun neyse o olsun
Götür servise arabanı açtır dosyanı cebinden beş kuruş vermeden yaptır suçlu karşıysa değer kaybı al suçlu sensen hayırlısı buymuş de geç. Binlerce salakla aynı yolları kullandığınız arabalara da bu kadar takılmayın daha da bişey demem :D

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Götür servise arabanı açtır dosyanı cebinden beş kuruş vermeden yaptır suçlu karşıysa değer kaybı al suçlu sensen hayırlısı buymuş de geç. Binlerce salakla aynı yolları kullandığınız arabalara da bu kadar takılmayın daha da bişey demem :D
EyvAllah Hocam. Hakkınızı helal edin çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Öncelikle geçmiş olsun, şahsen ben olsam gider serviste yaptırırdım hele ki kasko ve sigorta gibi imkanlarda varken.
Bu yüzden bence aşırı planlamadan normal şekilde gidin. Zaten servis sahibi de arkadaşınızmış. Böyle böyle durum var deyin anlatın.
İkinci el alırken zaten çoğu kişi serviste olan hasar kayıtlarının fiyatının yüksek çıktığını biliyor, çok dert etmeyin derim.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Öncelikle geçmiş olsun, şahsen ben olsam gider serviste yaptırırdım hele ki kasko ve sigorta gibi imkanlarda varken.
Bu yüzden bence aşırı planlamadan normal şekilde gidin. Zaten servis sahibi de arkadaşınızmış. Böyle böyle durum var deyin anlatın.
İkinci el alırken zaten çoğu kişi serviste olan hasar kayıtlarının fiyatının yüksek çıktığını biliyor, çok dert etmeyin derim.
Sağolun. Bugün akşam 4 den sonra dediğiniz gibi yapacağım bakalım Hayırlısı neyse o olsun

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hocalarım VW yetkili servisinin sahibi komşusu olan Arkadaşım 30dk önce yanımda kaza değilde biz sürtmüşüz gibi aradı konuştu. Konuşmadan anladığıma göre Servisin sahibi ile baya yakınlar Adam Koronadan dolayı evdeyim ustaya numaranı vereceğim akşam git hallettir dedi. Arkadaşım belki hiç para bile almazlar yada 500-1000 e hallederiz diyor. Arkadaşımda hasar kaydı görünmeyecekse 500-1000 ver kayıtsız olsun diyor. Şimdi bu bağlamda ben karşı tarafı sigortamdan yaptırıp kendimi kaskomdan değil cebimden yaptırsam Bende Bedelsiz Hasar Kaydı mı görünecek Yoksa Hiçbir şey görünmeyecek mi?
Son bir kez cevaplarsanız çok sevinirim

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocalarım VW yetkili servisinin sahibi komşusu olan Arkadaşım 30dk önce yanımda kaza değilde biz sürtmüşüz gibi aradı konuştu. Konuşmadan anladığıma göre Servisin sahibi ile baya yakınlar Adam Koronadan dolayı evdeyim ustaya numaranı vereceğim akşam git hallettir dedi. Arkadaşım belki hiç para bile almazlar yada 500-1000 e hallederiz diyor. Arkadaşımda hasar kaydı görünmeyecekse 500-1000 ver kayıtsız olsun diyor. Şimdi bu bağlamda ben karşı tarafı sigortamdan yaptırıp kendimi kaskomdan değil cebimden yaptırsam Bende Bedelsiz Hasar Kaydı mı görünecek Yoksa Hiçbir şey görünmeyecek mi?
Gorunmeyecek

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hasar kaydı görünecek, tutar yazmayacak. Aksini iddia eden 7-8tl verip geçen aylarda cebimden yaptırdığım arabamın plakasını sorgulayabilir :D

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hasar kaydı görünecek, tutar yazmayacak. Aksini iddia eden 7-8tl verip geçen aylarda cebimden yaptırdığım arabamın plakasını sorgulayabilir :D
Görünmemesi için karşı tarafıda cebinden ödemen lazım.

Hocam bedelsiz yazması 1500 yazmasından daha kötü görünecekse o zaman kaskodan yaptırmak daha iyi yani. Yada hiç istemiyorum ama karşı tarafla konuşup tutanağı yırtıp herkes kendi yaptırsın demek gerekecek. Şimdi 500-1000 e halletme imkanı bulunca hiç kayıt görünmesin istedim. Eğer karşı tarafla konuşursam ne yapmam lazım ki sonradan sigorta işlemi başlatamasınlar

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Daha oncede ben benzer yasadim kaskodan degil cebimden yaptirdim hicbirsey gozukmedi
Abi kaza karşılıklı olur, o tutanak için başvuru yapıldıysa iki araca da bedelsiz kayıt eklenir otomatik olarak. Daha sonra sigorta veya kaskodan işlem yapılan araçlara tutar da eklenir. Ben bikaç ay önce kaza yaptım dosya açtırdım suçlu çıktım cebimden yaptırdım 2 araçta da hasar kaydı var şuan, karşı taraf gidip benim sigortamdan aldıysa hakkını onda tutarlı kayıt var

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Karşı taraf dosyayı işleme koyarsa sizde bedelsiz gözükür.
Kaza tek taraflı olmadıkça, hasarla ilgili bir dosya açılırsa kazaya karışan tarafların plakasında o dosya gözükür.
Tramerde gözükme süresi bir kaç ayı bile bulabiliyormuş bu arada.

Daha oncede ben benzer yasadim kaskodan degil cebimden yaptirdim hicbirsey gozukmedi

Karşı taraf dosya açmamış olabilir.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Peki bedelsiz mi daha iyidir yoksa örneğin 1500tl yazması mı?
Aracın geçmişi sadece tramerden ibaret değildir .

Bunun expertizi var , belgeleri var . Servisten yapılan işleme dair belge alın . Satış durumunda da bedelsiz hasar kaydında yapılan işlemlerin bu olduğunu söylersiniz .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım