Kaza yaptım, fikirlerinize ihtiyacım var

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam bedelsiz yazması 1500 yazmasından daha kötü görünecekse o zaman kaskodan yaptırmak daha iyi yani. Yada hiç istemiyorum ama karşı tarafla konuşup tutanağı yırtıp herkes kendi yaptırsın demek gerekecek. Şimdi 500-1000 e halletme imkanı bulunca hiç kayıt görünmesin istedim. Eğer karşı tarafla konuşursam ne yapmam lazım ki sonradan sigorta işlemi başlatamasınlar
Boşuna kafana takıyorsun bu kadar. Hasar kaydı falan düşünmeden arabayı olabildiğince iyi şekilde toplamaya bak sen. Hasar kaydu görüp fiyat düşecek adam ordaki işlemi görür. yine fiyat düşer. Kaçışın yok yani fiyat illaki düşecek. Sen her şeyi kuralına uygun yap faturaları fotoğrafları sakla satarkende hiçbir sorun yaşamazsın.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Boşuna kafana takıyorsun bu kadar. Hasar kaydı falan düşünmeden arabayı olabildiğince iyi şekilde toplamaya bak sen. Hasar kaydu görüp fiyat düşecek adam ordaki işlemi görür. yine fiyat düşer. Kaçışın yok yani fiyat illaki düşecek. Sen her şeyi kuralına uygun yap faturaları fotoğrafları sakla satarkende hiçbir sorun yaşamazsın.
Hocam bedelsiz görünmesi kuşku uyandırır daha kötü bir şey gibi düşünürler mi anlamında diyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam bedelsiz görünmesi kuşku uyandırır daha kötü bir şey gibi düşünürler mi anlamında diyorum
Netlik açısından, şeffaf olması açısından tutarlı gözükmesi daha iyi tabii.
Ancak arabanın ve kazanın durumuna göre değişir.

X arabasına Y arabası arkadan çarpmıştır. Y'nin kaput vs. bayağı bir işi vardır, X'in sadece tampon tırnakları zarar görmüştür, 100-200 liraya sorunu çözer. Y aracının sahibi kaskodan yaptırır, bu durumda tutanak işleme girdiği için X'in plakasında bedelsiz hasar gözükür ama bu senaryodaki gibi bir hasar önemsizdir.

Bir başka senaryoda ise adamın arabası ciddi hasar görmüştür, serviste yaptırıp 25-30 binlik tramer istemediği için dışarıda idareten yaptırmıştır, plakasında yine bedelsiz gözükür.

Nasıl bir arabaya ve araç sahibine denk geliriz/geleceğiz bilemeyiz. O nedenle genelleme yapmak doğru olmaz.

Önceki sayfada yazılanı şimdi gördüm. 500-1000 çok geniş bir aralık. 1000 lira cepten vermek yerine 1500 lira tramer gözüksün daha iyi. Ancak sigortadan yapılsa tramerde 1500 lira gözükeceğinden emin misiniz?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Hasar kaydına o kadar takılıyosan yaptırma kalsın öyle
Her halükarda bedelsiz görünüyormuş hocam yani yine görünecek. Ben hasar kaydına takmıyorum kaskoyu 500-1000tl için bozmayayım zaten seneye en az o kadar hatta daha fazla artacak diyorum. Bedelsiz görünmesi kuşku uyandıracaksa o zaman kaskodan yaptırayım diyorum yok hiç görünmeyecekse cepten yaptıracağım ki hem görünmesin hem kasko fiyatı artmasın

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Her halükarda bedelsiz görünüyormuş hocam yani yine görünecek. Ben hasar kaydına takmıyorum kaskoyu 500-1000tl için bozmayayım zaten seneye en az o kadar hatta daha fazla artacak diyorum. Bedelsiz görünmesi kuşku uyandıracaksa o zaman kaskodan yaptırayım diyorum yok hiç görünmeyecekse cepten yaptıracağım ki hem görünmesin hem kasko fiyatı artmasın
İki arabayı da cepten karşılamadığın sürece her türlü kayıt görünür çok iddialıyım bu konuda :D

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Netlik açısından, şeffaf olması açısından tutarlı gözükmesi daha iyi tabii.
Ancak arabanın ve kazanın durumuna göre değişir.

X arabasına Y arabası arkadan çarpmıştır. Y'nin kaput vs. bayağı bir işi vardır, X'in sadece tampon tırnakları zarar görmüştür, 100-200 liraya sorunu çözer. Y aracının sahibi kaskodan yaptırır, bu durumda tutanak işleme girdiği için X'in plakasında bedelsiz hasar gözükür ama bu senaryodaki gibi bir hasar önemsizdir.

Bir başka senaryoda ise adamın arabası ciddi hasar görmüştür, serviste yaptırıp 25-30 binlik tramer istemediği için dışarıda idareten yaptırmıştır, plakasında yine bedelsiz gözükür.

Nasıl bir arabaya ve araç sahibine denk geliriz/geleceğiz bilemeyiz. O nedenle genelleme yapmak doğru olmaz.

Önceki sayfada yazılanı şimdi gördüm. 500-1000 çok geniş bir aralık. 1000 lira cepten vermek yerine 1500 lira tramer gözüksün daha iyi. Ancak sigortadan yapılsa tramerde 1500 lira gözükeceğinden emin misiniz?
Emin değilim lakin değişim değil kapıyı çektirip orta çizgisine bant çekip altını boyamak yeterli dediler. 4 de usta bizzat görecek biz şimdilik kazadan bahsetmedik her senaryoya hazırlık yapıyorum

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
3 4 ay önce benim aracın sağ marşpiyelini sürttüm. seninki gibi hem çökme hem boya kalkması var. Servis dahil gittiğim her yerde bana söylenen metalikte lokal boya yapılamayacağıydı. Komple boyanacak marşpiyel daha sonra pasta cila vernik artık ne varsa yapılıp renk uyumu sağlanacak. İnternette kendinizde araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
3 4 ay önce benim aracın sağ marşpiyelini sürttüm. seninki gibi hem çökme hem boya kalkması var. Servis dahil gittiğim her yerde bana söylenen metalikte parça boya yapılamayacağıydı. Komple boyanacak marşpiyel daha sonra pasta cila artık ne varsa yapılıp renk uyumu sağlanacak. İnternette kendinizde araştırabilirsiniz.
Hocam 1 günde öyle bezdimki dua ediniz Allah yardım etsin de hayırlısıyla çözülsün bu iş

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
3 4 ay önce benim aracın sağ marşpiyelini sürttüm. seninki gibi hem çökme hem boya kalkması var. Servis dahil gittiğim her yerde bana söylenen metalikte lokal boya yapılamayacağıydı. Komple boyanacak marşpiyel daha sonra pasta cila vernik artık ne varsa yapılıp renk uyumu sağlanacak. İnternette kendinizde araştırabilirsiniz.
Bak o net buyuk yalan . İyi bir usta bulmak lazim o konuda ben yaptirdim olabiliyor isinin ehli cakal olmayan biri bulmak lazim ve en onemlisi zaman harcayabilecek

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bak o net buyuk yalan . İyi bir usta bulmak lazim o konuda ben yaptirdim olabiliyor isinin ehli cakal olmayan biri bulmak lazim ve en onemlisi zaman harcayabilecek
Renkten renge fark eder mi bilmiyorum ama benim araç metalik gri. Bana kesinlikle lokal olmaz dendi bilemiyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım