Kendini otomobil bilgini sanan "bayi testerları"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Uzun süredir bu konu hakkında yazacaktım ama nasip bugüneymiş. Bu platformda olmamızın sebebi hepimizin malumu, ancak her eline kamera alanın bayi videosu çekmesinden ben acayip rahatsız olmaya başladım. Evet Civic gerçekten kötü olmuş (Üretim öncesi araç gibi lan) ama en basiti "yok o konsol altında boşluk niye var, yok o kadar sinyal niye var, aman o arka tampona dizim giriyor, bu arka kısmı 10 yaşındaki çocuk bile daha güzel çizer, üretim yeri Türkiye" gibi yorumlar nedir arkadaş. Utanmasa bu arabayı almayın lan diye ağlayacak. Otopark takipçisi arkadaşlar da bu tip videolar yapıyor, kendilerine emekleri için teşekkür ediyorum. Ancak lütfen şu örneği izleyin de ne yapmamanız gerektiğini anlayın. Kesinlikle tavsiye etmiyormuş, senin tavsiyenle kim araba alır ki zaten...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla izlerken ciddi rahatsız oldum. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup bunu da bu şekilde ortalığa ilan etmek gerçekten kötü hareket. "Ben beğenmedim" diyeceğine tasarımı yerin dibine sokar şekilde konuşmak nedir... Arka tampon sert olacağına yumuşak olsun, "tampon demiri mi yok" demek nedir... O koltuk döşemeleri Honda'nın klasik yumuşak koltuklarıdır. O 20 yıl tık demeden dayanan koltukları... Gerçekten tam bir kötü örnek olmuş. İbretlik paylaşım.

Sammstein

Profesör
1 Eki 2016
50
88
1,060
Ankara
''Yandan sevgilini ellersin edersin'' nasıl salakça bir yorumdur abi çıldırıyorum...:D:D

@berkertekin Dediğinize katılıyorum. 21 yaşındaki Hondama hala orijinal döşemeleriyle biniyorum ne bir deforme var ne de rahatsızlık.

Arkadaşın kuyruğuna basmış olmalılar ki markayı bu kadar (saçma sapan) yeriyor. 10 yaşındaki çocuk daha iyi çizermiş... O mühendisleri falan zaten laf olsun diye çalıştırıyor koskoca Honda.

Eline kamera alan kendini bişey sanıyor..!!! :mad:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Haklı ve ibretlik bir paylaşım olmuş.. Evet aracın eksikleri mevcut fakat bu konseptte çekilen videoların asıl amacı ilk bakış, özellikleri tanıtmak ve anlatmak olmalı. Yapılabilecek yorum en fazla ' ben beğenmedim ' olmalı ki bunu da ancak videonun sonunda tek bir cümle içinde belirtilmesiyle sınırlı kalması gerektiğini düşünüyorum. Beğenmediği arka tampon ise bir çok ufak darbeden kırılmadan ve özelliğini yitirmeden sağlam çıkabilecek esneklikte üretilmiş. Ayrıca orta konsolun altındaki boşluğun, kapı içlerine koyduğumuz renkli toz alma bezlerinin oluşturabileceği kötü görüntüye karşı, su şişesine yahut poşetlere dair bir saklama gözü olabileceği ihtimalini hiç düşünmeden ' bu boşluktan kız arkadaşınızı ellersiniz herhalde başka ne yapacaksın ' gibi terbiyesiz bir yorumla insanların karşısına çıkması da ayrı bir seviyesizlik..

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni nesil bir çok araçta arka taraftan alınan ufak darbelerde tamponların kırılmadığını görürsünüz fakat tamponun plastik yapısı yeterince esnek değilse, kırılmasa bile sağ ve sol arka çamurluk birleşim bölgesinden doğru çıktığını, kendini ileri attığına da şahit olabilirsiniz. Hatta bazı insanların bu çıkan tamponun tekrar yerine takılması için uğraştığını da görebilirsiniz. Büyük ihtimal tamponun darbe sırasında kırılmaması ve arka çamurluk bölgelerinden ileriye doğru kendini atmaması, çıkmaması için daha esnek ve darbeleri zarar görmeden emebilecek potansiyelde üretilmiş.

Alt.

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
5
5
595
Şeytanın avukatı geldi. Merhaba.

Eleştirdiğiniz birçok hususta çok haklısınız. Eline kamera alan çoğu kişinin Youtube kanalı sahibi olması gibi, sadece bayii ziyareti ile aracı test eden, edebilen çok kişi var. Tekraren haklsınız. Ayrıca kelime haznesi çok geniş de olmayabilir. Bunu da görüyoruz: "benim nezdimde..., çok kötü eleştireceğim vb."

Fakat kişi kendisini bu işin üstadı saymamış, bu işi çok iyi yaptığını söylememiş. Görüşlerini dile getirmiş. Ama beğeniriz ama beğenmeyiz. Ve yaptığı hatalar yok mu? Çok. Ama bizi biz yapan hatalar zaten. Fakat tampon hakkında söyledikleri ilginç.

Hasılı kelam gördüğümüz her videoyu eleştirebiliriz, yerebiliriz, övebiliriz. İş her videodan "bir" şeyler öğrenebilmekte.

burakpul

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
23
15
595
Adamın dili ağır olmuş ama söylediklerinde haklılık payı var sanki tabi bunları çok daha usturuplu söyleyebilirdi işte o zaman profosyonel olmuş olurdu adamda profosyonellik iddasında değil sanırım

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bende bazen hobi amaçlı bayilere gidiyorum ve bu tarz videolar çekiyorum. Öncelikle tasarım görecelidir ve sert bir şekilde eleştirmek yanlış olur. Koltukların konforundan ve kalitesinden ayrıca da dayanıklılığından bir haberi yok arkadaşın anlaşılan. Bagaj içi zaten aracın en ölü kısmıdır ve burayı de sert eleştirmek olmaz. Ayrica o alt kisimda olan goz hem cirkin kablo goruntusunu ortadan kaldiriyor hemde ozel esyalarin koyalabilecegi gizli bir goz gorevi goruyor. Kısacası bayi incelemelerinde amaç bence aracın özelliklerini söylemektir ve ilk intibasini aktarmaktir. Fakat bu arkadaş sanki arabayı uzun süre kullanmış gibi tavsiye etmem demiş bir de. Ne diyelim inşallah çoğu insan bu arkadaşı bazı konularda ki bulunduğu ithamlarıni ciddiye almaz.

surmeklazim

Profesör
Moderatör
Yayın Yönetmeni
8 Eyl 2016
70
273
1,210
32
İstanbul
Şeytanın avukatı geldi. Merhaba.

Eleştirdiğiniz birçok hususta çok haklısınız. Eline kamera alan çoğu kişinin Youtube kanalı sahibi olması gibi, sadece bayii ziyareti ile aracı test eden, edebilen çok kişi var. Tekraren haklsınız. Ayrıca kelime haznesi çok geniş de olmayabilir. Bunu da görüyoruz: "benim nezdimde..., çok kötü eleştireceğim vb."

Fakat kişi kendisini bu işin üstadı saymamış, bu işi çok iyi yaptığını söylememiş. Görüşlerini dile getirmiş. Ama beğeniriz ama beğenmeyiz. Ve yaptığı hatalar yok mu? Çok. Ama bizi biz yapan hatalar zaten. Fakat tampon hakkında söyledikleri ilginç.

Hasılı kelam gördüğümüz her videoyu eleştirebiliriz, yerebiliriz, övebiliriz. İş her videodan "bir" şeyler öğrenebilmekte.
Hoşgeldin

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
2001 yılında aldıgımız civic modelindede bagaj malzemesi ve sunta benzerdi geçen sene aracı satarkende ilk günki diriliğindeydi aracın çoğu yeri. İncelemeyi yapan arkadaşın hondayla kan davası varmış gibi bir tavrı var inceleme yapmaktan çok aracın orasına burasına vurarak hıncını çıkartmaya çalışmış gibi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2001 yılında aldıgımız civic modelindede bagaj malzemesi ve sunta benzerdi geçen sene aracı satarkende ilk günki diriliğindeydi aracın çoğu yeri. İncelemeyi yapan arkadaşın hondayla kan davası varmış gibi bir tavrı var inceleme yapmaktan çok aracın orasına burasına vurarak hıncını çıkartmaya çalışmış gibi.
Hiç honda sahibi olmadık. Ama çevremdeki bütün Honda'larda o koltuklar, o kapı ve döşemeleri, hatta eurocivic'lerden itibaren tüm kalitesiz görünümüne rağmen ön konsol, ilk günküne yakın sağlamlıkta kalır. Honda'yı azıcık bilen herkes bunu bilir. Arkadaş buralardan vurmaya çalışarak en başta kaybetmiş.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Hiç honda sahibi olmadık. Ama çevremdeki bütün Honda'larda o koltuklar, o kapı ve döşemeleri, hatta eurocivic'lerden itibaren tüm kalitesiz görünümüne rağmen ön konsol, ilk günküne yakın sağlamlıkta kalır. Honda'yı azıcık bilen herkes bunu bilir. Arkadaş buralardan vurmaya çalışarak en başta kaybetmiş.
Es7 civic'imizin 2001 yılının eylül ayında almıştık 2015 kasım ayında malesef sattık :( aracı satarken aşınmış olan 2 yeri vardı deri vites topuzu ve direksiyon derisinin dikişli olan bölümünde küçük bir aşınma mevcuttu bunların dışında hala çok iyi durumdaydı. Yukarda bazı arkaşlarında söylediği gibi civiclerin arka tamponu küçük darbelerde bile tırnak atıyordu direk takılmasıda kolay olmağından tamponun sökülüp tekrar takılması gerektiğinden çok fazla o şekilde dolaşan civic görmek mümkün bence esnek yapılması çok iyi olmuş.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Sormak lazım acaba kendisi ne kullanıyor? Yada arabası varmı ?
Birde ben bu zaatın Ebeveynlerini kınıyorum bunu yapmışsınız iyi tamamda bu aceleye gelmiş tam olmamış bu....insan bi koruma demiri kullanır....

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hiç honda kullanmadım arabanın eksikleri var fakat hondayı iyi yapan dayanıklılığıdır.Bagajdaki birkaç malzeme kalitesini bende pek beğenmedim ama bu arkadaş fazla saçmalamış,tasarım göreceli bir kavramdır,bence iç mekanı süper olmuş,bana göre tek eksiği arka stopları biraz biçimsiz olmuş,şanzıman ve motor lazım gerisi çok iyi arabanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım