Keyifli yollar başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
İnegöl-Bozüyük arası Mezit diye bilinen bir yol var. Gerek virajları gerekse manzarası ile baya bi keyifli anlar yaşarsınız. Kışın yolun kürünmesi ama etrafınızın 2 m'ye kadar ulaşan karla kaplı olması farklı bir güzelliktir, baharda ormanın yeşili farklı bir güzelliktir. Bir de inegölden bozuyüğe gidiyorsanız yolun başlarında sağda derme çatma boğaziçi inegöl köftecisi vardır. Yaşlı bir yerli teyze ve oğlu işletir. Fiyatları ucuz, köftesi güzel, salatası teyzenin kendi bahçesinde ürettiği sebzelerden, yoğurdu ise kendi yaptığı yoğurttur:)

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Haklısınız hocam karaman konya yolu da öyle. Hele birde güneş karşıdan vuruyorsa iyice uyku basıyor
Az kalsın halamı kaybediyordum o yolda. Kazadan sonra arabadaki eşyalarını almaya giderken güneş dediğiniz gibi yola vuruyordu. Önümüzde bir tır da bu sebepten kaza yapmış, ben de son anda durabilmiştim:(

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Cevat'ın da testlerine bolca konu olan bu yolu İzmir ahalisine tanıtmış olmanın gururu ile sunarım :D
Rahmi abinin belirttiği yol efsane ve çok eğlenceli ama frenlerin baya baya azalma garantisi veriyorum :)
Ayrıca İzmir-Manisa yolu arası da çok keyifli önce tırmanıp sonra inerek dağı aşmış oluyorsunuz , çok hızlı olmasanız da virajlar tatlı keskin bir kısmı yeni asfalt dıştan içe kapata kapata gazlayabileceğiniz bir yol , viraj limitleri çok yüksek olmadığı için kolayca eğlenebiliyorsunuz :)
Yakın zamanda tünel açılacak muhtemelen çoğu kişi orayı kullanacağı için yol iyice boşalacaktır diye tahmin ediyorum. İzmir istikametinden Manisa istikametine doğru gidecekler içinde ufak bir tavsiye vereyim. Sağda taştan yapılmış Türkiye haritası, Jandarma binası ve kokoreççi minibüsünü görünce birkaç virajı maksimum 60 la inmenizi tavsiye ederim. Viraj ölüm virajı olarak adlandırılıyor. Aman dikkat :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Rahmi abinin belirttiği yol efsane ve çok eğlenceli ama frenlerin baya baya azalma garantisi veriyorum :)
Ayrıca İzmir-Manisa yolu arası da çok keyifli önce tırmanıp sonra inerek dağı aşmış oluyorsunuz , çok hızlı olmasanız da virajlar tatlı keskin bir kısmı yeni asfalt dıştan içe kapata kapata gazlayabileceğiniz bir yol , viraj limitleri çok yüksek olmadığı için kolayca eğlenebiliyorsunuz :)
Yakın zamanda tünel açılacak muhtemelen çoğu kişi orayı kullanacağı için yol iyice boşalacaktır diye tahmin ediyorum. İzmir istikametinden Manisa istikametine doğru gidecekler içinde ufak bir tavsiye vereyim. Sağda taştan yapılmış Türkiye haritası, Jandarma binası ve kokoreççi minibüsünü görünce birkaç virajı maksimum 60 la inmenizi tavsiye ederim. Viraj ölüm virajı olarak adlandırılıyor. Aman dikkat :)
Olsun, en kötü ihtimalle kaçış rampası var :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Paylaşılan rota
Fatsa konumundan Çatalpınar Kabataş Yolu rotasını izleyerek Aybastı hedefine.
1 sa. 4 dk. (52 km)
https://goo.gl/maps/eZYbKi5rarK2
Yazın köye giderken kullandığımız yol. Monte carlo rallisi gibi dar ve virajlı yolları var. Genelde bi taraf dağ bi taraf uçurum. Asfalt kalitesi ortalama seviyede. Geçen sene bazı yerlerinde yol yapım çalışması vardı. Karadeniz sahilden içeri girdiğiniz zaman çoğu yol bu tipte zaten tam gazlamalık :D

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Bende yurtdışında kullandığım bir yoldan, örnek vererek konuya dahil olayım. Sanırım hayatımda araç kullanmaktan en çok zevk aldığım yol bu oldu. Slovakya'nın orta kesminde ülkeyi boydan boya, kuzey güney doğrultusunda kesen yol, Zvolen-Oravsky Padzamok yolu. Ormanı, Doğası, asfalt kalitesi, virajlarıyla harika bi yoldu. Yolun İçinden geçtiği kasabalar, şirin evlerle dolu , değişik mimarisiyle işte tam burada yaşanır dedirten cinsten. Sakin ve huzurlu. Ayrıca Slovakya Avrupada pek popüler bir ülke değil. Bu yüzden bu yol çok tenha. Ben virajlara çok sert girmiştim baya zevkliydi. Polonya sınırına yaklaştığınızda bir tepenin üzerinde Orava kalesi var. OrtaÇağ'dan kalma. Mesajın sonuna fotoğrafını ekledim. Kendinizi masalda hissettirecek güzellikte bir yol ve manzara. Aynı yolu gecede kullandım bu seferde, ormanın içinde Katolik mezarlıklardaki dev haçlar üzerine yakılmış mumlar vs. Ürpertici yanlarıda yok değildi. Aynı zamanda bu yolda Slovakya'nın kayak merkezleri var. Rakımı yüksek. Yolu düşen arkadaşlar varsa rotada 1 kez sürsünler derim. Birşey kaybetmezler. Birde bu yol üzerinde sürerken elinizi manuel vites topuzunuzun üzerine koyduğunuzda, onu tutan size aşık bir elin sahibi varsa, işte o an ölmek istemezsiniz. (Ben sürerken yoktu :D.. hala da yok zaten :) )

Ekli dosyalar

• slov.jpg
    slov.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 96
  • 28034313.jpg
    28034313.jpg
    133.9 KB · Görüntüleme: 150
  • 61330289.jpg
    61330289.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Küçüksu'dan çekmeköye kadar giden orman yolu asfaltı çok güzel boş olduğu zamanlar çok zevkli oluyor

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
hahaha 1.7 nin yol tutuşu çok iyi değil galiba :D
1.7 ve yolmu tutuş ? Shdhsh corsa cleri üretirken mühendisler herşeyi tasarlamışlar seri üretime geçmişler , o sırada yav galiba bişey unuttuk derken test pilotu önden kayıp kaza yapınca anlamışlar yol tutuşunu unuttuklarını hshdhshd

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
1.7 ve yolmu tutuş ? Shdhsh corsa cleri üretirken mühendisler herşeyi tasarlamışlar seri üretime geçmişler , o sırada yav galiba bişey unuttuk derken test pilotu önden kayıp kaza yapınca anlamışlar yol tutuşunu unuttuklarını hshdhshd
ajdjddjsjjsjdjd o mühendisler kim bilmiyorum ama karşıma alıp konuşmak istiyorum şuan :D

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Muğla Marmaris arası sakar rampası

Mut Anamur arası Sertavul geçidi

Ve favorilerimden Şırnak Kasrik Boğazı, macera tehlike manzara hepsi birarada :)

k_safir_yusuf_Ysfphoto0080.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım