Kısaca EDC VİTES SİSTEMİ HAKKINDA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Şöyle bir durum var eski araba arıza yapsa bile yürüyebiliyor.Renault 9 ile hararet yapmış şekilde soğuk su'ya çıkıp geri dönmüşlüğümüz var.Ankara'ya geldik bir havasını aldılar kırbaçlamaya devam.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
özellikle bu dediğinize sonuna kadar katılıyorum. lakin yeni araçlar sorunlu oluyor demek de haksızlık olur. zira eski araçlarım henüz yeniyken onlarda çok daha fazla sorun yaşadım.
yeni araçlar sorunlu derken gidip 0 km aldığınız araç size evladiyelik olur demiyorum, yüksek kmlerde sorunlar çıkarmaya başlıyorlar
yeni nesil bir dizel motor yakıt pompası 10 bin lira civarına kadar çıkıyor turbo 2-3 bin lira enjektör 4-5 bin lira.. araç 100-150 bin kmyi geçince bunların hepsi risk altına giriyor...
Turbo benzinli motor kullanıyorlar daha geçen arkadaşım mesaj attı Cooper 1.6 turbo motorundan 2 litre yağ çıkmadı diye... şimdi benden olumlu bir yorum beklemek yanlış :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Söylerim tabi sorun olmaz. İlk olarak kullandığımızlardan başlıyım sonra şu anda kullandıklarımızı söyliyim.
1.4 TSI 160hp 7 ileri DSG Passat 65k km hiç dikkat etmeden ve sorun olmadı ve hardcore istanbul trafiğinde kullanıldı.
1.6 TDI Jetta 7 ileri DSG 22k km kullandık anne kullanımı ve özensiz hiçbir sıkıntı yine olmadı.
1.6 TDI Jetta 7 ileri DSG 80 küsür bin km kullanıldı havuz aracıydı ve dsg tık demedi.
1.2 TSI 105hp GOLF 7 ileri DSG 18k km kullandık anne kullanımı ve tık demedi.
1.4 TSI 150hp Passat 7 ileri DSG 16k km kullandık ve günlük 70 ile 100km arası yol yapıyordu DSG tık demedi.
1.4 TSI 140hp Tiguan 7 ileri DSG 11k km kullandık anneanne kullanımı ve tık demedi.
1.6 TDI 2012 Caddy havuz aracıydı 45k km kullanıldı tık demedi DSG
1.2 TSI İbiza FR 24k km kullanıldı DSG tık demedi ayrıca bol performanslı kullanıldı.
1.2 TSI Bettle 30 kusur k km kullanıldı DSG tık demedi.
1.4 Atmosferik Polo 35k km kullanıldı teyze kullanımiydı DSG tık demedi.
1.8 TSI CC 125k km dir aktif olarak kullanıyoruz DSG tık demedi.
1.4 TSI 150hp Tiguan 1300 km dir kullanıyoruz daha dsg tık demedi.
1.4 TSI 150hp Passat 18k km dir kullanıyoruz her gün 70 ile 100km arası yol yapıyor yoğun trafikte hala DSG tık demedi.
1.4 TSI 150hp Q3 800 küsur km dir kullanılıyor DSG bi zahmet tık demesin.
Kısacası hemen her DSG kombinasyonlu araç ailemizin elinden geçti geçiyor (tanidıkları sayarsam burdan ankaraya yol olur. Ve onlardan da dsg arizası yasayan yok) bu saydigim araçlar ne dsg bilen nede araçlarla ilgili olan kisilerin sahip oldigi araclar yani bunlar ozenle de kullanilmadi. Ya bizim sahip oldugumuz kullandigimiz araclar özel uretim yada genelleme yapmamak gerek.
vallahi çok şaşırdım doğrusu,
ben hangi dsg sahibi arkadaşla konuşsam ya arıza yaşamış yada her an yaşayacak gibi diyor, ya titriyor ya ses yapıyor v.s sizde sorun çıkmaması ilginç hakkaten, inşallah daha nice kmlere sorunsuz binersiniz :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Söylerim tabi sorun olmaz. İlk olarak kullandığımızlardan başlıyım sonra şu anda kullandıklarımızı söyliyim.
1.4 TSI 160hp 7 ileri DSG Passat 65k km hiç dikkat etmeden ve sorun olmadı ve hardcore istanbul trafiğinde kullanıldı.
1.6 TDI Jetta 7 ileri DSG 22k km kullandık anne kullanımı ve özensiz hiçbir sıkıntı yine olmadı.
1.6 TDI Jetta 7 ileri DSG 80 küsür bin km kullanıldı havuz aracıydı ve dsg tık demedi.
1.4 TSI 150hp Passat 7 ileri DSG 16k km kullandık ve günlük 70 ile 100km arası yol yapıyordu DSG tık demedi.
1.4 TSI 140hp Tiguan 7 ileri DSG 11k km kullandık anneanne kullanımı ve tık demedi.
1.2 TSI İbiza FR 24k km kullanıldı DSG tık demedi ayrıca bol performanslı kullanıldı.
1.4 TSI 150hp Passat 18k km dir kullanıyoruz her gün 70 ile 100km arası yol yapıyor yoğun trafikte hala DSG tık demedi.
Kısacası hemen her DSG kombinasyonlu araç ailemizin elinden geçti geçiyor (tanidıkları sayarsam burdan ankaraya yol olur. Ve onlardan da dsg arizası yasayan yok) bu saydigim araçlar ne dsg bilen nede araçlarla ilgili olan kisilerin sahip oldigi araclar yani bunlar ozenle de kullanilmadi. Ya bizim sahip oldugumuz kullandigimiz araclar özel uretim yada genelleme yapmamak gerek.
Unuttuğum 1.9 TDI DSG Caddy var. Oda hardcore iatanbul trafiğinde 70 kusur k km kullanildı ve tık demedi diye hatırlıyorum. Hatırlıyorum cünkü bundan 7 sene öncesinin arabasıydı 7 sene önce bizde gitti. Yani dsg problem düsük ihtimal de olsa cikarmis olabilir.
vallahi çok şaşırdım doğrusu,
ben hangi dsg sahibi arkadaşla konuşsam ya arıza yaşamış yada her an yaşayacak gibi diyor, ya titriyor ya ses yapıyor v.s sizde sorun çıkmaması ilginç hakkaten, inşallah daha nice kmlere sorunsuz binersiniz :)
Amin inşallah sorunsuz bineriz. Bizde anlamadık valla hayır DSG bozulduğu an net olarak parti verecem ya DSG bozuldu diye millet o kadar ağzına sakiz yaptı ki hayır bizde mi iş var yoksa insanlar mı farklı anlamadım gitti.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Diğer markaların çift kavramalarını kullanmadım ama anladığım kadarıyla hepsi 1'den 2'ye saliseler içinde atma ve 1.vitesi yakıt ekonomisi yapmak adına mecbur kalmadıkça kullanmamakta. Ben yoğun trafikte, mahalle arasında, yokuşlarda manuel modda kullanıyorum, akan trafiğe geçtiğimde D veya S moduna alıyorum. Şanzıman sağlığı tüketimden daha önemli bir konu. Bunu çok büyük olay haline getirenleri de anlamıyorum, sonuçta debriyaj pedalı yok,yokuş/yoğun trafik gibi ortamlarda bir çubuğu veya kulakçığı tık tık kullanmak neden bu kadar zor geliyor anlamak zor.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
oooo Ağır vagcı var :D

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Taksicilerde şuana kadar çift kavrama alan görmedim. Mercedesler falan var E200' ler Cla' lar onların hepsi otomatik, bakalım bizim taksi sektörüne ne kadar dayanacak yıldızın tork konvertörlüleri ?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Taksicilerde şuana kadar çift kavrama alan görmedim. Mercedesler falan var E200' ler Cla' lar onların hepsi otomatik, bakalım bizim taksi sektörüne ne kadar dayanacak yıldızın tork konvertörlüleri ?
Her dsg buna ceyhunda katilacaktir uzun sure yogun kullanimda patlar. Bir taksi icin dsg pek mantikli olmayacaktir bunu sadece vw icin degil cift kavrama kullanan her marka icin soyluyorum en hizli vites gecislerinede sahip olsalar taksi gibi yogun ve yorucu bir kullanima uzun sure dayanamazlar.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Konu edc den dsg ye sapsa da benim edc ile ilgili bir sorum var. Yarı otomatik 1.2 2010 clioyu satıp üzerine bi 15 17 bin koyup 12 13 model 1.5 dci yada 1.2 turbolu megane 3 yada clio 4 almayı düşünüyorum. Bu edc lerin şu arabadaki versiyonu şudur, bu arabadaki versiyonu budur, şu tarihten sonra çıkanlar daha iyidir diyebilecek bir arkadaşımız var mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım