Kodiaq "Resmi" Fiyatları ve Donanımları

F/P oranı nasıl?

• İyi

Kullanılan: 2 7.7%
  • Orta

Kullanılan: 13 50.0%
  • Kötü

Kullanılan: 11 42.3%

• Kullanılan toplam oy
    26
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Sizce hangi donanımlar saçma, yerine neler olmalıydı? Kodiaq'ı savunmak için sormuyorum yorumunuzu merak ettiğim için
Günümüzde zaten birçok markada standart olarak sunulan donanımları dönüp dönüp yazmak VAG grubunun adeti.

Standart olarak sunulanları çıkarttığınızda listede sayılı donanımlar kalıyor. Esas işin zevkli tarafı oyuncak kısmıdır. O opsiyon listesindekileri eklesinler bakalım fiyatlar kaça çıkacak ve alan olacak mı? Fiyatlar zaten uçtu gitti de bu donanımlara bu paraları vermek saçmalıktan başka bir şey değil.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Günümüzde zaten birçok markada standart olarak sunulan donanımları dönüp dönüp yazmak VAG grubunun adeti.

Standart olarak sunulanları çıkarttığınızda listede sayılı donanımlar kalıyor. Esas işin zevkli tarafı oyuncak kısmıdır. O opsiyon listesindekileri eklesinler bakalım fiyatlar kaça çıkacak ve alan olacak mı? Fiyatlar zaten uçtu gitti de bu donanımlara bu paraları vermek saçmalıktan başka bir şey değil.
Hiçbir şey anlamadım. Ben de merak ettim giriş seviyede ne olmalıydı, ne olmamalıydı.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Style fazla pahalı Ambition ile aradaki paraya değmez bence,Prestige almış başını gitmiş prestige hayatta almam.Eğer orta dolulukta bi şey isteseydim style+ambiyans aydınlatma alırdım.Ama en makul donanım Ambition bence donanımları gayet yerinde ve bana yeterli geldi.Ambition+xenon+18 jant alırdım %99

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Hiçbir şey anlamadım. Ben de merak ettim giriş seviyede ne olmalıydı, ne olmamalıydı.
Ambition listesinde yazan emniyet kemeri, abs falan gibi şeyleri sen "opsiyondan" sayıyorsan anlamaman gayet normal. Günümüzde çoğu araçta bunlar zaten standart ve olması gereken şeyler. Onları çıkartınca geriye kalan daha kalifiye ve teknolojik özelliği olan şeyler benim için "opsiyondur". ABS'ymiş emniyet kemeriymiş, ESP'ymiş bunlar zaten "zorunlu". Oturup yazmasına gerek yok.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ambition listesinde yazan emniyet kemeri, abs falan gibi şeyleri sen "opsiyondan" sayıyorsan anlamaman gayet normal. Günümüzde çoğu araçta bunlar zaten standart ve olması gereken şeyler. Onları çıkartınca geriye kalan daha kalifiye ve teknolojik özelliği olan şeyler benim için "opsiyondur". ABS'ymiş emniyet kemeriymiş, ESP'ymiş bunlar zaten "zorunlu". Oturup yazmasına gerek yok.
Haklısın fakat senin dediğini sırf Skoda yapmıyor sonuçta hemen her marka öyle şeyleri gösteriyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İşte saçmalık zaten, bende ondan bahsediyorum.
Aslında biz anlıyoruz ama (hor görmüyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın) köyden gelen bir amca veya bu işten anlamayan bir bayan yada komple araba cahili olan biri bu tarz şeylere bakmak isteyebilir. Fazla yazı göz çıkarmaz bence :)

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Hız sabitleyici, bluetooth varsa bana yeterli. Bunun üstüne mirror link, far sensörü, yağmur sensörü, kendiliğinden kararan dikiz aynası gibi hayatı kolaylaştıran opisyonları en altta sunması bayağı iyi. Hatta 8 inch ekran Avrupa'da opsiyonel olarak bir üst paketten başlıyor. Yılda bir kere ayarladığım koltuk elektrikli olsa nolur olmasa nolur.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645

Opsiyon değil onlar, donanım. Asya, Güney Amerika pazarında hala ABS olmayan arabalar satılıyor. Bunları yazmasalar ABS yok mu acaba diye kafada soru işareti kalabilir. Ne var ne yok yazmaları övündüklerinden değil, belirtme ihtiyacından.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Opsiyon değil onlar, donanım. Asya, Güney Amerika pazarında hala ABS olmayan arabalar satılıyor. Bunları yazmasalar ABS yok mu acaba diye kafada soru işareti kalabilir. Ne var ne yok yazmaları övündüklerinden değil, belirtme ihtiyacından.
Opsiyonlarda bir donanımdır. Neyse uzatmaya gerek yok. Bana gayet komik geliyor. Asya, Güney Amerika pazarlarının bizi de pek ilgilendirmediğini düşünüyorum. Bilgilendirme amaçlı yapıldığı doğru ama konuş.

Hoş sizde haklısınız, "TR paketi" adı altında yazmıyor diye "BMW'de lastik pasınc sensoru yok deha" diye hayıflanan müteahhitlerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

sahibinden.com'da ilanı düştüğü zaman o alttaki opsiyon seçenekleri ne kadar bolsa o kadar donanımlıdır mantığı gibi bu da:p çok yazı çok gösterir saçmalığı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım