(Konu Dışı) Hepsiburada,N11 vs. Telefon Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KTolgaE

Profesör
15 Eyl 2016
76
79
1,010
Arkadaşlar merhaba,

Buralardan ufak tefek alışverişlerim tabiiki oldu. Hepsi de problemsiz bir şekilde elime ulaştı. Ancak 2bin TL'lik bişey olduğunda ve bu elektronik cihaz olduğunda forumunda samimiyetine dayanarak sormak istedim.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a5-2017-samsung-turkiye-garantili-pm-HB000002XUA4

Almak istediğim telefon bu. Dışarda fiyatlar 2100 TL minimum. Aradaki fark bence büyük(gider depo fullerim) :)

Mağazadan da alsam, buradan da alsam Samsung Türkiye garantili olacak. Siz olsanız ne yapardınız?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Katılıyorum, hepsiburada'dan çok farklı ürünler aldım bu kadar büyük meblalı bir şey almadım ama hepsiburada'nın sattığı her şey alınabilir

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hepsiburada'dan alışveriş yaptım güvenilir ama pahalı.

www.webdenal.com 'u tavsiye ederim. Bugüne kadar bu siteden çok sayıda alışveriş yaptık (telefon, dizüstü bilgisayar, yazıcı gibi yüksek tutarlı ürünler). Bunların dışında toner gibi diğerlerine oranla daha ucuz ürünler aldık daima memnun kaldık. Genelde piyasadaki en uygun fiyatta burada oluyor. Örnek vermek gerekirse Ağustos 2015'te telefonumu buradan almıştım, piyasada 800-850 lira civarında olan telefonu 750 lira + kargo masrafına almıştım (kargo 10-12 lira gibi bir şeydi). Yeni site değil zaten, ilk alışverişimi 2012'de yapmıştım sanırım, ilk kuruluşu dahada eski.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Ben sadece bir kere problem yaşadım. Aldığım ürün çatlak çıktı. Kargoyu teslim alırken kontrol edip tutanak tutmak gerekiyormuş. Bu da bana ders oldu. Tutanak olmayınca değişim veya iade yapmadılar.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
benim deneyimim olmadı ama arkadaşım xiaomi telefon aldı hepsiburadadan ve hiç sıkıntı yaşamadı.kontrol ederek alırsanız sıkıntı olmaz heralde

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,

Buralardan ufak tefek alışverişlerim tabiiki oldu. Hepsi de problemsiz bir şekilde elime ulaştı. Ancak 2bin TL'lik bişey olduğunda ve bu elektronik cihaz olduğunda forumunda samimiyetine dayanarak sormak istedim.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a5-2017-samsung-turkiye-garantili-pm-HB000002XUA4

Almak istediğim telefon bu. Dışarda fiyatlar 2100 TL minimum. Aradaki fark bence büyük(gider depo fullerim) :)

Mağazadan da alsam, buradan da alsam Samsung Türkiye garantili olacak. Siz olsanız ne yapardınız?

İlk mesajımı yazarken bu telefon özelinde değil genel olarak elektronik için yazmıştım ama bu telefon hepsiburada'da daha ucuzmuş (webdenal'da 2.006 lira), ilk defa hb'nin daha ucuz olduğu bir şeye denk geldim. Hemde satıcı hepsiburada'nın kendisi, yerinizde olsam alırdım.

A5 2016 var birde o da Samsung garantili her şey aynı gözüküyor ama fiyatı 1.475 lira. Ne farkı var bu kadar acaba merak ettim (geliştirmişler http://www.hepsiburada.com/kiyasla/HBV000002XUA5,TELCEPSAMA510-B).

Son düzenleme:

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
hepsiburada.com dan başka satıcı aracılığıyla xioami mi 5 ve hepsiburada.com dan ı phone 6s plus aldım ikiside de sorun çıkmadı

Millennium

Asfalt Kurutucu
11 Mar 2017
86
89
710
Hepsiburada tarafından iPhone se aldık. Ürün sorunsuz bir şekilde 2 günde bize ulaştı. Hiçbir sıkıntı yaşamadık.

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
Bence hepsiburadanın en iyi yanı ithalatçı firma konusundaki şeffaflığı, tercihi bize bırakıyor. Garantisi sağlam olduktan sonra bence fark etmez. Ben bu tür cihazlarımı teknosa veya hepsiburadadan hangisinde ucuz olursa ordan alıyorum. Satıcı hepsiburadanın kendisi olursa servis süreci daha hızlı işliyor diğerleri markanın servisine gönderip pek takip etmiyorlar serviste ağırdan alıyor. Tavsiyem her zaman orijinal garantili ürünler alın.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
İlk mesajımı yazarken bu telefon özelinde değil genel olarak elektronik için yazmıştım ama bu telefon hepsiburada'da daha ucuzmuş (webdenal'da 2.006 lira), ilk defa hb'nin daha ucuz olduğu bir şeye denk geldim. Hemde satıcı hepsiburada'nın kendisi, yerinizde olsam alırdım.

A5 2016 var birde o da Samsung garantili her şey aynı gözüküyor ama fiyatı 1.475 lira. Ne farkı var bu kadar acaba merak ettim (geliştirmişler http://www.hepsiburada.com/kiyasla/HBV000002XUA5,TELCEPSAMA510-B).
2017 olan suya ve toza dayanıklı, işlemci ve grafik birimi daha yeni ve daha güçlü, ekran aynı ama Always On özelliği gelmiş (belki güncellemeyle 2016 olana da gelir donanımsal olarak destekliyor çünkü), Bluetooth 4.2 gelmiş yani daha az güç tüketiyor, WiFi 802.11'e gelen "ac" desteğiyle internete daha hızlı bağlanıyor, MicroUSB gitmiş yerine TypeC kablosu gelmiş aynı Apple'da olduğu gibi ters düz farketmiyor, pil büyümüş, ana kamera 13MP'den 16'ya çıkmış ön kamera da 5MP'den 16'ya çıkmış, dahili hafıza 16GB'dan 32'ye, RAM de 2GB'dan 3'e yükselmiş. Onun haricinde yeni yazılım da elbet biraz farklıdır..

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Bu siteden iki adet telefon aldık sorun yaşamadık satıcıya ve garantiye dikkat edin yeter gerisi belki biraz şans..

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Herkes olumlu şeyler söylemiş ama çok fazla memnun olmayan alıcı da var. Kullanılmış telefon dahi çıkan olduğunu hatırlıyorum. Bence hangi markayı alırsanız alın direk markanın garanti verdiği ürünleri almaya dikkat edin.

Genelde ilk alındığında sıfır kutulu gelir ama Allah göstermesin bir arıza olduğunda uğraşayın derim. İnternette bir çok güvenilir ve işi layıkı ile yapan site de var. Bunları da araştırım. Son senelerdeki tutumu ve satıcı ortaklığı nedeniyle benim gözümden düşmüş bir markadı HepsiBurada.. Bunları da göz önünde bulundurun. Hayırlı olsun yeni telefonunuz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım