KONU DIŞI:Türk Telekom Akşam Yavaşlayan İnternet

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Merhabalar.Maalesef Türk Telekom müşterisiyim.Yaklaşık 20 gündür akşamları internet 24 mbps olması gerekirken hep böyle oluyor. Sabahları bir problemim yok ama 19:00'dan sonra hep bunu yaşıyorum. 20 gündür akşamları arayıp bir daha deneyin diyip oyaladılar ama değişen bir şey olmadı. Şimdi aboneliğimi iptal edin diyorum 580 TL cayma bedeli çıkartıyorlar 10 Nisan da 2 yıllık taahütüm bitiyor. Ben bu tutarı zaten ödeyemem. Fakat şimdi ayıplı hizmet olduğu için ücretsiz iade talep ediyorum öyle bir şey yok çıkar onu aklından diyorlar. BTK dan şikayet oluşturdum sorun sizden kaynaklı bizim altyapımız sorunsuz diyorlar. Genel merkezi arıyorum o bölgeden böyle şikayetler alıyoruz bir problem var diyorlar. İşin içinden çıkamadım bulunduğum kaymakamlıktaki Thh çalışanı bundan bişey çıkmaz boşuna uğraşma diyor. İşin içinden çıkamadım sizce ne yapmalıyım akşam resmen internetsiz kalıyorum.

2018-12-04_20-26-57.png 2018-12-04_20-30-28.png 2018-12-05_19-40-43.png 2018-12-12_20-30-30.png 2018-12-13_20-00-16.png 2018-12-13_20-06-28.png 2018-12-18_20-59-32.png 2018-12-18_21-02-44.png 2018-12-19_19-39-36.png 2018-12-19_19-42-27.png

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Modem arayüzünden hat değerlerine bak hızın düştüğü zaman ve olması gereken ile karşılaştır. Sürekli şikayet-arıza oluştur.
Sabah sorun olmayıp akşam olması çok ilginç ttnet dediğin her zaman yavaş olur :D
Türk Telekom müdürlüğü yakınsa ve vaktin varsa bir uğra derim oradan da hattın detaylarını vs görüyorlar, biraz atar gider yapmanda fayda var. Ben bir ara kafayı baya kırdım adamlar 3 ayda bir hat nakli yapmayınca. Bütün bina Türk Telekom'u iptal ettirip başla sağlayıcılara geçmiş uğraşma dediler bana sende geç bende inat ettim, en sonunda dedim sizin bu bölgede adamlarınız görevlerine gitmiyor yada başka firmalara çalışıyor haberiniz olsun :D Çağrı merkezinde bir gün ciddi bir birime bağlıdılar beni bilmem ne sorumlusu ile 1-2 saat konuştum soruşturma tarzı bişeyler oluşturdular.
Benim ifademi almış gibi oldular komşuların internetinin de iptal ettirilip başka sağlayıcılara geçtiğini teyit ettikleri zaman bana inandılar sanırım :D Ve 3 ay uğramayan görevliler 1 hafta içinde gelip inanılmaz bir alaka ile internetimi bağladılar :D
Velhasıl kelam hocam Allah ne verdiyse yağdıracaksın bunlara, ben çağrı merkezini aramaya çekinen insandım bunlardan önce :D

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Nisanda imkanınız varsa UyduNet'e geçin. Nisan ayına kadar ödeyeceğiniz tutar 580 TL'den daha az olacak. O zamana kadar şikayetlerle düzelttirmeye çalışın. Tekel olunca maalesef böyle durumlarla karşılaşılabiliyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Nisanda imkanınız varsa UyduNet'e geçin. Nisan ayına kadar ödeyeceğiniz tutar 580 TL'den daha az olacak. O zamana kadar şikayetlerle düzelttirmeye çalışın. Tekel olunca maalesef böyle durumlarla karşılaşılabiliyor.
Neredeyse tum alt yapi tt ye ait hacim sokacaklar illaki.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
UyduNet mi? Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yağmurdan kaçarken, doluya yakalanmak olur kesinlikle. Sürekli genel arızalar, sürekli kesintiler, sürekli çalışmalar vs. oluyor. 3 Aydır kesintisiz hizmet alamıyorum. Gündüz normal, akşam saatleri vasat oluyor internetim. 10 Defa aradım, arıza kaydı bıraktım, 1 kere ekip geldi sadece. Gelen ekip de, bir şey yok deyip gitti :D En son işi goygoya vurup, arayıp sektiriyordum her sinirlendiğimde, dalga geçercesine vasıfsızlıklarını yüzlerine vuruyordum. Şimdi, şikayet konusu açtım. Umarım çözerler. 2 Yıllık sözleşmeyi de daha yeni imzaladık aksine. Cayma bedeli 30-40 TL tutar dedi yetkili birisi, ama bilmiyorum. Değiştirsem de, hangi internet sağlayıcısına, hangi koşullarda geçiş yapacağım meçhul.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
UyduNet mi? Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yağmurdan kaçarken, doluya yakalanmak olur kesinlikle. Sürekli genel arızalar, sürekli kesintiler, sürekli çalışmalar vs. oluyor. 3 Aydır kesintisiz hizmet alamıyorum. Gündüz normal, akşam saatleri vasat oluyor internetim. 10 Defa aradım, arıza kaydı bıraktım, 1 kere ekip geldi sadece. Gelen ekip de, bir şey yok deyip gitti :D En son işi goygoya vurup, arayıp sektiriyordum her sinirlendiğimde, dalga geçercesine vasıfsızlıklarını yüzlerine vuruyordum. Şimdi, şikayet konusu açtım. Umarım çözerler. 2 Yıllık sözleşmeyi de daha yeni imzaladık aksine. Cayma bedeli 30-40 TL tutar dedi yetkili birisi, ama bilmiyorum. Değiştirsem de, hangi internet sağlayıcısına, hangi koşullarda geçiş yapacağım meçhul.
7 yıldır kullanıyorum :)

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
7 yıldır kullanıyorum :)
7 Yıldır kullanıyor olmanız, başka müşterilerde sorun yok anlamına mı geliyor? Biz de 8 yıldır kullanıyoruz, sizden daha fazla yani :) Bu yıla kadar problem yoktu, ama bu yıl var. Mâlum sitede de, binlerce şikayet var bu durumla alakalı. Biraz daha objektif yaklaşıp, etrafınıza bakarsanız, sıkıntı olduğunu görürsünüz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
7 Yıldır kullanıyor olmanız, başka müşterilerde sorun yok anlamına mı geliyor? Biz de 8 yıldır kullanıyoruz, sizden daha fazla yani :) Bu yıla kadar problem yoktu, ama bu yıl var. Mâlum sitede de, binlerce şikayet var bu durumla alakalı. Biraz daha objektif yaklaşıp, etrafınıza bakarsanız, sıkıntı olduğunu görürsünüz.
Benimde bi 3 sene oldu galiba ama bir kac kez hizimi dusurduler bilerek aradim dedim ben yemem farkindayim arttirin dedim hallettiler sonra bi kac ay sonra birdaha uyardim ki yaptiklarini duymustum ariyorum arttirin hizimi dusurmeyin diyordum eski hizim geri geliyordu ki ay basi kotam bombos sonra baktilar yemiyorum birdaha kalkismadilar simdilik sikinti yok bende

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Benimde bi 3 sene oldu galiba ama bir kac kez hizimi dusurduler bilerek aradim dedim ben yemem farkindayim arttirin dedim hallettiler sonra bi kac ay sonra birdaha uyardim ki yaptiklarini duymustum ariyorum arttirin hizimi dusurmeyin diyordum eski hizim geri geliyordu ki ay basi kotam bombos sonra baktilar yemiyorum birdaha kalkismadilar simdilik sikinti yok bende
Tam çakal olmuşlar

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
8 yıldır kullandığınızı ve bu yıl da problem yaşadığınızı söylüyorsunuz fakat ilk yorumunuzu okuyan kişi 8 yıldır sıkıntılı bir şekilde internet kullandığınızı sanacak. Benim de bu sene içerisinde ciddi sıkıntılarım oldu fakat öyle yada böyle çözüme kavuştu. Kablonet'i de kullanıyorum bunlara ek olarak.

Siz direk 7 yılı çöpe atıp, yağmurdan kaçıp doluya tutulmak diye yorum yapıyorsunuz. Gayet objektif bir şekilde yaklaşıyorum. Sadece olumsuz yanlarını söylemek objektiflik olmuyor ne yazık ki.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
8 yıldır kullandığınızı ve bu yıl da problem yaşadığınızı söylüyorsunuz fakat ilk yorumunuzu okuyan kişi 8 yıldır sıkıntılı bir şekilde internet kullandığınızı sanacak. Benim de bu sene içerisinde ciddi sıkıntılarım oldu fakat öyle yada böyle çözüme kavuştu. Kablonet'i de kullanıyorum bunlara ek olarak.

Siz direk 7 yılı çöpe atıp, yağmurdan kaçıp doluya tutulmak diye yorum yapıyorsunuz. Gayet objektif bir şekilde yaklaşıyorum. Sadece olumsuz yanlarını söylemek objektiflik olmuyor ne yazık ki.
İlk yorumda, 8 yıldır kullandığımı belirtmedim. Yeni bir müşteri de olabilirdim. İkinci yorumumda belirttim "8 yıldır kullandığımı ve sadece bu yıl problem yaşadığımı". Verilen hizmet kesintiye uğruyorsa, sekteye uğruyorsa, çözümlenmesi gerekir. Eğer çözümleyemiyorsan, 7 değil, 77 yılını da atarlar çöpe. Baştan savma iş yapıyorlar, iş para almaya gelince, çatır çatır alıyorlar. Öyle bir dünya yok.
Farklı bir yerden yaklaşacak olursak; Bir ilişkide, bir evlilikte, ilk yapılana mı bakıyoruz, son yapılana mı? Aa dur ya, bu onca yıl iyiydi, ben bundan ayrılmayayım/boşanmayayım mı diyoruz? İyi bir yönü olsa, söylerdim. Genel itibariyle sorunlu bir firma UyduNet. İlk yorumumu okursanız, anlarsınız zaten. Kendi problemimden çok, genel sorunlarını dile getirmişim. Bu tutumunuz çürümüştür umarım :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
bende hic bu degerlere dusmuyor gece 2 sabah 8 arası akn dahil degil belki o yuzden dicegim ama alakasi yok. Ben de genelde ping oluyor ya aşırı fazla, mesela whatsapptan mesaj yazdıgımda 5 6 saniye sonra gidiyor sinir bozucu bir sey. Babam da maşallah benden habersiz gidip tekrar yeniletmiş üstüne 3 senelik sözleşme yapmış. Ne güzel TürkNet e geçicektim AKN sizdi hemde.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
uzun zaman türktelekoma mecbur kalan biri olarak taktiklerimi söyleyebilirim.
onlar bizi bazı prosedürlerle uğraştırınca bende onları kendi silahlarıyla vurmaya çalışmıştım.mesela:
-şimdi çağrı merkezleri telefonu siz kapatmadığınız sürece kapatamıyorlar.bende bunu kullanarak sorunum çözülene kadar burdayım diyorum.alternatifler sunun bana ve bu durum düzelsin diyorum.sürekli şikayet ediyorum.
-evimin santrale olan uzaklığı x mesafede oyüzden hızım bukadar düşük olamaz diyorum.komşum şu hızı alıyor benimki çok kötü diyorum.
-kullandığım pakette ozamanlar 8mbit'e kadar diye geçiyordu.bende dedimki siz ordan daha yüksek bir değer verinki ben burdan yüksek alayım.mesela siz 10mbit veriyorsunuz buraya gelince 3mbit oluyor siz onu 18mbit gibi bir değere ayarlayınki ben burdan 5-6mbit alayım demiştim ve buda işe yaramıştı.
-birde internet değerlerimi yenileyin demiştim.birde bu dağıtımda aboneler demet şeklindeymiş.beni başka bir kanala alın gibi birşey söylemiştim bu uygulamalarım işe yaramıştı.

ben böyle böyle tartışarak evimdeki internet düzelmişti :) ama 10dan fazla aramalarım olmuştu.sürekli arıyordum.şimdi superonline fibere geçtim yıllardır kafam rahat :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yine boş muhabbetlerle dolmaya başlamış bir konu... :/
Merhabalar.Maalesef Türk Telekom müşterisiyim.Yaklaşık 20 gündür akşamları internet 24 mbps olması gerekirken hep böyle oluyor. Sabahları bir problemim yok ama 19:00'dan sonra hep bunu yaşıyorum. 20 gündür akşamları arayıp bir daha deneyin diyip oyaladılar ama değişen bir şey olmadı. Şimdi aboneliğimi iptal edin diyorum 580 TL cayma bedeli çıkartıyorlar 10 Nisan da 2 yıllık taahütüm bitiyor. Ben bu tutarı zaten ödeyemem. Fakat şimdi ayıplı hizmet olduğu için ücretsiz iade talep ediyorum öyle bir şey yok çıkar onu aklından diyorlar. BTK dan şikayet oluşturdum sorun sizden kaynaklı bizim altyapımız sorunsuz diyorlar. Genel merkezi arıyorum o bölgeden böyle şikayetler alıyoruz bir problem var diyorlar. İşin içinden çıkamadım bulunduğum kaymakamlıktaki Thh çalışanı bundan bişey çıkmaz boşuna uğraşma diyor. İşin içinden çıkamadım sizce ne yapmalıyım akşam resmen internetsiz kalıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 16564 Ekli dosyayı görüntüle 16565 Ekli dosyayı görüntüle 16566 Ekli dosyayı görüntüle 16567 Ekli dosyayı görüntüle 16568 Ekli dosyayı görüntüle 16569 Ekli dosyayı görüntüle 16570 Ekli dosyayı görüntüle 16571 Ekli dosyayı görüntüle 16572 Ekli dosyayı görüntüle 16573
Sağlamlığından emin olduğunuz başka bir modemle birkaç gün daha gözlemleyin. Sorunun ev içi olmadığından emin olduktan sonra çevrenizdeki kullanıcılara komşulara sorun. Onlarda da durum aynı mı öğrenin. Bu ön bilgileri edindikten sonra birkaç arkadaşın burada anlattıklarına benzer çemkirmelere başlayın. Bazen bilerek kısıyorlar. Çevrenizde belli saatten sonra torrent vb. DL'larını açık bırakıp internet sömüren kullanıcılar varsa, iss'ler bölgesel şekilde "off-the-record" hız düşürme yoluna gidiyorlar. Müşteri arayıp şikayetçi olunca da "Ya işte bir sıkıntı var herhalde" veya "yoo burada hızınız iyi gözüküyor" tarzı dansözlükler yapıyorlar.
Maalesef tek çare taahhüt bitene kadar çağrı merkezini taciz telefonları... Sonrasında altyapı aynı olsa bile başka bir firma ile sözleşme yapmanızı tavsiye ederim.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
(Sınırsız Kullanım) Çok Nadir Bende Hız Sorunu Yaşıyorum. Modemi Kapayıp Açınca Sorun Olmuyor....

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Uydunetçi arkadaşlar, apartman girişinde bi cihaz var, onun kalibrasyon ayarı mı ne yapılması gerekiyor. Bi adam geldi çözemedi problemimi, sonra daha kalifiye olan biri gelip o cihaza baktı. Abi bu cihaza dokunduğun vakit bile adaptasyonu kayboluyor haberin olsun dedi ve cidden o ayar çektiğinden beri hız sorunu çekmedim.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Uydunetçi arkadaşlar, apartman girişinde bi cihaz var, onun kalibrasyon ayarı mı ne yapılması gerekiyor. Bi adam geldi çözemedi problemimi, sonra daha kalifiye olan biri gelip o cihaza baktı. Abi bu cihaza dokunduğun vakit bile adaptasyonu kayboluyor haberin olsun dedi ve cidden o ayar çektiğinden beri hız sorunu çekmedim.
Oturduğunuz kata göre bile hız değişebiliyor. Ben 9.katta oturuyorum. Ana cihaz ise -1 (otopark) de.

Uydunette en kötü şeylerden biri sinyal düşüklüğü. Modemleri berbat. Değiştireyim desen değişmiyor meret. Salonda kablosuz çekmiyor :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım