Konu Disi: Turkcell den devrim gibi bir yenilik !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Aynen S8 Plus oluyor. Valla çok garibime gitti. Bize gelen S8'ler 4GB Ram' e sahip bazı ülkelere ise 6GB gidiyor ondan mütevellit olabilir ama bence büyük ihtimalle test telefonu olmaları kasma yapmalarına sebep olmuştur.
Bize gelenlerde birde işlemci farklılıkları varmış exnios diye bir işlemci varmış herhalde internetten baktım da simdi

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Exynos geliyor bize diğerleri ise Snapdragon 835 olması lazım. Benim telefon Exynos versiyonlu S7 gayet memnunum Exynos ve SD arasında dağlar kadar bir fark yok.
Dogrudur dedigim gibi test telefonlarina ozgu bir sey olabilir birde bende memnunum genelde çünkü kardesimin s7 telefonu otopark.comda iyi perfonmans gosteriyor şu anda:)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Birde şunu sorayim telefonlardan anlayan dostlara samsung j7 alinir mi fiyati uygun gozuktu gozume

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Dogrudur dedigim gibi test telefonlarina ozgu bir sey olabilir birde bende memnunum genelde çünkü kardesimin s7 telefonu otopark.comda iyi perfonmans gosteriyor şu anda:)
Valla yavaş yavaş benim S7'nin yorulduğunu hissetmeye başladım ben ya :( boşuna bir telefon ömrü hard kullanımda 1.5 yıl demiyorum ben :(.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Nasil kullandigina bagli derler ya herhangi birşey için sende hor kullaniyorsun herhalde
İlk 1 2 ay canım cicim aylarıydı sonra ne oldu bilinmez biraz haşin kullandım valla bide şu anda telefon ağzına kadar dolu ondan da bi rehabet çökmüş olabilir. İstanbula dönünce detaylı temizleyecem valla. Bide ben hep antivirüs ve ram temizleme programları kullanırım yani aslında iyi bakarım ama bilemedim yani.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
İlk 1 2 ay canım cicim aylarıydı sonra ne oldu bilinmez biraz haşin kullandım valla bide şu anda telefon ağzına kadar dolu ondan da bi rehabet çökmüş olabilir. İstanbula dönünce detaylı temizleyecem valla. Bide ben hep antivirüs ve ram temizleme programları kullanırım yani aslında iyi bakarım ama bilemedim yani.
Senin gibi adama iphone gider bizim ailede 5s var arkadaş telefonun kasanın kenarları ezik buzuk yere düşmekten ama telefon piliyle ve genel olarak sağlam cikti

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Senin gibi adama iphone gider bizim ailede 5s var arkadaş telefonun kasanın kenarları ezik buzuk yere düşmekten ama telefon piliyle ve genel olarak sağlam cikti
Isırılmış elma hayatta almam ya sevmiyorum çünkü. Ha mesela benim telefonu takasa sokup üzerine 200 lira verip kırmızı İphone7 alabilecek olsam hemen alırdım.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Isırılmış elma hayatta almam ya sevmiyorum çünkü. Ha mesela benim telefonu takasa sokup üzerine 200 lira verip kırmızı İphone7 alabilecek olsam hemen alırdım.
Kırmızıda bir amaca yönelik çıktı ama bende sevemedim eskiden samsung curb idi sanırım onlar vardı renkli renkli onlar geldi gözümün onune

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Kırmızı AIDS'e dikkat çekmek için çıktı ama ben kırmızı, gümüş ve gunmetal renklerini telefonda çok severim ondan baya hoşuma gitmişti.
Biliyorum:) bende iphonelarin arkası gri onu siyah oluyor o rengi çok beğeniyorum:) birde şimdi incelediğim yeni modellerde onu de arkasida siyah renk o da güzel duruyor

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Benim telefon note 5 4.5g ye uyumlu ama o ayarlarda bağlantılarda wifi araması seçeneği çıkmıyor. Telofonu yurtdışından almıştım acaba ondan mıdır yazılımım da güncel.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Benim telefon note 5 4.5g ye uyumlu ama o ayarlarda bağlantılarda wifi araması seçeneği çıkmıyor. Telofonu yurtdışından almıştım acaba ondan mıdır yazılımım da güncel.
Olmasi lazim aslinda, HD Ses (VoLTE&VoWifi) teknolojisini destekleyen cihazlar:
- iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, SE
- Samsung S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, S8, S8 Plus, Note 5
- LG K10 (2017 model), G4, G5, G6, V20
- General Mobile 5 Plus
- Turkcell T80

Ayarlar -> Bağlantılar -> Wi-Fi Araması olmali, Android hic kullanmadim, cahilim o konuda :D
Bu video belki yardimci olur; (Bu arada gercekten yurtdisindan bile kotu bir wifi baglantim olmasina ragmen sanki yan odadaymis gibi konusuyorum TR ile)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
VoLTE, VoWifi için konuşulmaya 2015 yılında başlanmıştı. Baz aldığı teknoloji aslında tam olarak yenilik sayılmaz.. Bunu yıllardır yapan 3rd party uygulamalar var (Skype,Viber vs..). Tabi ilk çıktığında görüşme kalitesi ile alakalı, sesin gecikmeli gidip gelmesiyle alakalı problemler yaşanabiliyordu, günümüzde nispeten azaltıldı. Tabi o dönem 3G jenerasyonu dönemiydi onun da etkisi vardı. İlerleyen dönemlerde zaten ses görüşmesi gibi bir şey olmayacak, tamamen data üzerinden ses iletişimine geçilecek. Şu anda bile hali hazırda Turkcell to Turkcell veya Vodafone to Vodafone sınırsız konuşabiliyorsunuz, çünkü datanın anlam kazandığı şu günlerde ses görüşmesinin anlamı pek kalmadı :)
Bu teknolojinin sağladığı en önemli özellik aslında hız değil. Tabii ki hız da var (HD ses) ancak iletişime farklı bir soluk getirecek bir dizi yenilik var ki kabaca ; Fotoğraf, konum, fotoğraf ekleyerek arama başlatabilmeniz, harita üzerinde karşılıklı yol tarifi verebilmeniz, birden fazla kişiyle görüntülü konferans vs.. yapabilmeniz olarak sayılabilir
İlerleyen dönemlerde yaygınlaşacaktır ancak şu anda halen emekleme aşamasında ve tanıtımı yeteri kadar yapılmıyor. Ayrıca kısıtlı cihaz desteği, sağlam bir sistem konfigürasyonuna da ihtiyaç duyduğu için en azından önümüzdeki 2-3 yıl 3rd party uygulamalar ağırlığını korur diye düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım