Koray Spor Rezilliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
01.01.2018 tarihinde Koray Spor sitesinde Nike marka siyah beyaz renk kampanyalı bir ürün sipariş ettim. Ürünün fiyatı 130 TL idi. Aynı ürünün farklı alışveriş sitelerinde ki fiyatları 140 civarlarındaydı. Koray Spor a güvenerek Koray Spor'dan sipariş verdim. 04.01.2018 tarihinde Koray Spor'dan aradığını söyleyen bir hanımefendi ürünün tedariğinde sorunlar yaşadıklarını ve ürünü kargolayamayacaklarını ilettiler. Mağduriyetinizi gidermek için siteden 230 TL'değeri ve altında indirimsiz bir model seçmemi söylediler. Siteye girdiğimde neredryse bütün modellerin indirimde olduğunu gördüm. Bana söylediği fiyatta sadece bir ayakkabı vardı o da pembeydi. Ben de pembe bir model istemediğimi siyah beyaz bir renk istediğimi söyledim. O zaman yapabileceğimiz bir şey yok paranızı iade edelim dediler.Ben de iade aldığım zaman aynı ayakkabıyı başka sitelerde sipariş edemiyorum o sitedeki ürünlerde satılmış. Yani şu an o fiyata ayakkabı alamıyorum. Siz bize beğendiğiniz bir modeli söyleyin neler yapabileceğimize bakalım dediler. Adidas marka indirimde 202₺ değerinde siyah beyaz ayakkabı beğendim. Arayan hanımefendi ayakkabının indirimsiz fiyatı (309Tl) üzerinden indirim yapıyor ve benden 40 TL fiyat farkı talep ediyor. Yani 200₺ yr alabileceğim ürünü 180 liraya satarak benim mağduriyetimi sözde gideriyorlar. Ben de fark ödeyemiyeceğimi bana başka bir teklif sunmalarını istedim böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bu durumda sadece iade yapabileceğini söylüyor. Ben de iade istemediğimi söylüyorum yaklaşık 2 gündür bu meseleyle uğraşıyorum. Şuan ayakkabısız kaldık.Siz sakın bu siteden alışveriş yapmayın. Başınıza böyle şeyler gelir sonra. Stokta olmayan ayakkabıyı satıyorlar sonra mağdur duruma düşürüyorlar.

Abilerim,kardeşlerim sizce yanlış mı düşünüyorum lütfen hatam varsa söyleyin.İnsan kendi penceresinden hep kendini haklı çıkartıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ülkemiz koşullarında para iadesini alabilirseniz rezillik olmaz. Paranızı da kaptırırsanız o zaman konuyu "rezillik" olarak açın :)

Yollayamayacakları ürünün stokta görünmesi ihmalkarlıkları olmuş, kesinlikle katılıyorum. Belki de depolarını su basması veya ellerine gelen ürünlerin defolu çıkması gibi sonradan olan bir gelişmedir bilemeyiz. Ama müessese farklı ürüne indirim yaparak, kendini de zarara sokmadan orta yol arayarak kolaylık sağlamaya çalışmış. İndirimli ürünler muhtemelen kısıtlı stok olarak en baştan hesabı yapılarak ayrılmıştır ve sayılı olduğu için ek bir müdahale yapmak istememişlerdir. Muhtemelen siz onların yerinde olsanız siz de aynısını yapardınız. Üstüne para ekleyemiyorsanız onların sorunu değil sizin sorununuz oluyor. Para iadesi de öneriyorlarsa hakikaten orta yol arayıp art niyetli olmadıklarını gösterir. Çok da günahlarını almayın.

Sizin buradaki en büyük hatanız bir ayakkabıyı ayağınıza denemeden internetten satın almanız :)

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Ülkemiz koşullarında para iadesini alabilirseniz rezillik olmaz. Paranızı da kaptırırsanız o zaman konuyu "rezillik" olarak açın :)

Yollayamayacakları ürünün stokta görünmesi ihmalkarlıkları olmuş, kesinlikle katılıyorum. Belki de depolarını su basması veya ellerine gelen ürünlerin defolu çıkması gibi sonradan olan bir gelişmedir bilemeyiz. Ama müessese farklı ürüne indirim yaparak, kendini de zarara sokmadan orta yol arayarak kolaylık sağlamaya çalışmış. İndirimli ürünler muhtemelen kısıtlı stok olarak en baştan hesabı yapılarak ayrılmıştır ve sayılı olduğu için ek bir müdahale yapmak istememişlerdir. Muhtemelen siz onların yerinde olsanız siz de aynısını yapardınız. Üstüne para ekleyemiyorsanız onların sorunu değil sizin sorununuz oluyor. Para iadesi de öneriyorlarsa hakikaten orta yol arayıp art niyetli olmadıklarını gösterir. Çok da günahlarını almayın.

Sizin buradaki en büyük hatanız bir ayakkabıyı ayağınıza denemeden internetten satın almanız :)
Tamam hocam teşekkür ederim tarafsız birinin bakış açısıyla durumu değerlendirmek istemiştim.Aslında ayakkabıyı bulunduğum ilçede denedik oldu ama 240 TL dediler.Bende 110TL gibi bir fark olunca internetten almak istedim.

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Zamanında Koray spordan çok uygun fiyata bir sür şey almıştım. Gayet memnundum. Bence bu konuda da sizin bir maduriyetiniz yok.
Teşekkürler hocam yorumun için ben de çok alış veriş yaptım.Burda mağdur olduğumu düşündüğüm nokta şu.Aynı ayakkabı yalısporda 142 TL idi.Ben de öncesinde koraydan yaptığım için ordan sipariş edeyim dedim.Şimdi ayakkabıyı iade edeceğim fakat yalısporda ki ayakkabı da tükenmiş.Yılbaşı indirimleri de bitti biraz ondan mağdur olduğumu düşünüyordum tarafsız birinin bakış açısı benim için çok önemliydi teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tamam hocam teşekkür ederim tarafsız birinin bakış açısıyla durumu değerlendirmek istemiştim.Aslında ayakkabıyı bulunduğum ilçede denedik oldu ama 240 TL dediler.Bende 110TL gibi bir fark olunca internetten almak istedim.
Olur öyle, bize hiç sormadan sakinleşip düşündüğünüzde 2 gün sonra siz de aynı fikirde olursunuz zaten :D. İnsanın bazen kan beynine sıçrıyor. Ben de hepsiburada rezaleti yaşadım bu hafta, 2gün önce gelmesi gereken ürünüm az önce geldi. :) Çok da takılmamak lazım. Artık sağ salim geldiğine şükür diyorum. :D

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Olur öyle, bize hiç sormadan sakinleşip düşündüğünüzde 2 gün sonra siz de aynı fikirde olursunuz zaten :D. İnsanın bazen kan beynine sıçrıyor. Ben de hepsiburada rezaleti yaşadım bu hafta, 2gün önce gelmesi gereken ürünüm az önce geldi. :) Çok da takılmamak lazım. Artık sağ salim geldiğine şükür diyorum. :D
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.Anneme kaşe mont aldım trendyoldan 1 ocakta o da hala kargoya verilmemiş :D Kesinlikle insan sinirliyken çok yanlış davranışlarda bulanabiliyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.Anneme kaşe mont aldım trendyoldan 1 ocakta o da hala kargoya verilmemiş :D Kesinlikle insan sinirliyken çok yanlış davranışlarda bulanabiliyor.
Yahu internetten giyim alışverişi yapmayın kardeşim, üstünüze giyip çıkın mağazadan. Etiketini koparıp üstümde kalsın demenin zevki başka :D
Yılbaşı yoğunluğu nedeniyle hepsi tökezlemiştir, şaşırmamak lazım.

Coskun

Elit Apaçi
14 Kas 2016
82
39
970
Tokat
Marka
BMW
Yahu internetten giyim alışverişi yapmayın kardeşim, üstünüze giyip çıkın mağazadan. Etiketini koparıp üstümde kalsın demenin zevki başka :D
:D :D Haklısınız vallaha hocam

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Abi mağazada deniyorum bedenine bakıyorum internette daha ucuz oluyor internetten de siparişi geçiyorum :) Mission Completed

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Herkes para iadesi için uğraşır yaptıramaz, size teklif etmişler yok ürün istiyorum diyorsunuz :D Bence iade alın kurtulun :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Çözüm odaklı yaklaşıp para iadesini teklif etmişler. Bir fırsat ortamı oluşmuş ve bu fırsatı markanın hatasından dolayı kaçırmışsınız. Beğendiğiniz ürün yoksa neden paranızı geri almıyorsunuz ?
Sonuçta dropshipping yapıyorlar. Ürünü tedarik ederken sorun yaşayabiliyorlar

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Stokta son ürün kaldıysa belki de o an sizden önce biri aldı ürünü veya internete yansıtamadılar stok durumunu. Sorunsuz şekilde para iadenizi alıyorsanız pekte mağdur olmuş sayılmazsınız. Hepimizin başına gelen şeyler bunlar.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Rezillik değil de mağduriyet söz konusu. Firma da mağduriyeti çözmek için elinden geleni yapmış. Bence para iadesi almak en mantıklısı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım