Lastik Çıkmazı ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eren1977

Taklacı Güvercin
30 Ocak 2017
5
2
295
Kardeşimin Opel Astra aracına Şaşmaz'daki Keskin Lastik Continental Bayisinden 240 tl'ye aldım. Arayıp sorabilirsiniz.

eren1977

Taklacı Güvercin
30 Ocak 2017
5
2
295
@eren1977 değerli yorumların ve tecrübe paylaşımın için teşekkürler. Açıkçası yokuş aşşa ve zeminde buzluysa bence kış lastiğininde pek şansı yok .. direk kayar araç.. ancak zincir veya civili lastiğin bence biraz şansı var..yoksa buz konusu bizim normal hamurlu lastikleri aşar diye düşünüyorum. Bu arada çok geçmiş olsun... kontrolsüz kaymak çok korkunç bir tecrübe.

Arkadaşlar bu arada bu gün kış lastikleri ile igili test ve bir kaç inceleme okudum.
Benim değer verdiğim markalardan olan Nokian ın A4 modeli için sökme takma dahil lastik başına 250tl fiyat aldım... sizce nasıl bu fiyat... biraz daha araştırmakta fayda var mı? Sanırım HB fiyatıda buna parelel di
Yıllardır oturduğum sokak. Daha önce kış lastikleri ile hiç sorun yaşamamıştım. Zaten crossclimate ile kaydığım gün kış lastiği olan araçlar sorunsuzca inip çıkabiliyordu.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Nokian 205/55 R16 91T WR D4 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2016)
http://www.hepsiburada.com/nokian-20555-r16-91t-wr-d4-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTKMT429526
205/55/16 hepsiburadada kalmamış 205/65/16 var o da 260 küsür tl
Ayrıca Kolayotodan da alabilirsiniz orası da güvenilir

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Hız endeksi olarak Leon umada o zaman T almıştım. Kış lastiği ile 190 ı geçemeyelim demiştim.
Hem sanırım düşük hız endeksi lastiklere biraz daha konfor sağlıyor değil mi? Sizin verdiğiniz linkte T sınıfı

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Kış lastikleri, evet, tamamen buzda hiçbir işe yaramaz.

Ancak buzun üstünde biraz kar olursa öyle ya da böyle bir şekilde daha iyi tutunurlar. Elbette %100 tutunma sağlamazlar ama öyle bir durumda %30 - %40 tutunma sağlasalar bile en azından kontrol yine sizde olur.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Kış lastikleri, evet, tamamen buzda hiçbir işe yaramaz.

Ancak buzun üstünde biraz kar olursa öyle ya da böyle bir şekilde daha iyi tutunurlar. Elbette %100 tutunma sağlamazlar ama öyle bir durumda %30 - %40 tutunma sağlasalar bile en azından kontrol yine sizde olur.
Buzda yapacak bi şey yok zaten insan üstünde duramıyor lastik mi tutacak

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,395
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hız endeksi olarak Leon umada o zaman T almıştım. Kış lastiği ile 190 ı geçemeyelim demiştim.
Hem sanırım düşük hız endeksi lastiklere biraz daha konfor sağlıyor değil mi? Sizin verdiğiniz linkte T sınıfı

190 ı zaten çoğu zaman görmeyeceksiniz T almak mantıksız değil bence.Yumuşaklık konusunda bi bilgim yok.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım