Lastik Fiyatları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Merhabalar,
Geçen yıl kışlıkları takarken yazlıkların artık bitttiğini fark etmiştim. E kış bitti şimdi yeni yazlık lastik bakınıyorum. Lastik ebatlarım 205/55/R16.
Lastikçi lastikçi dolaşıyorum, yahu bu fiyatlar ne böyle? Bridgestone, Lassa, Michelin... Takımı 1200 liradan aşağı lastik yok... Michelin'e takımı 1800 TL dedi adam. Peşin yani bu fiyatta.
En son yerli malı, yurdum malı herkes onu kullanmalı diye düşünerek Petlas baktım. Takımını (2018 yılı 3. hafta üretimi) 760 TL'ye bıraktı yetkili bayilerden birisi...
Şimdi ne yapayım bilemedim, az buz fiyat farkı yok yani... Yaklaşık 3 kıştır da Petlas'ın kış lastiklerini kullanıyorum, sorun yaşamadım.
Sizlerin de yorumlarını bekliyor, iyi günler diliyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Araban ağır bir makine ise Pt535 alabilirsin. Benim araba hafif olduğu için önden çekişde yolu iyi tutmuyor.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
71db çok mu yüksek ses anlamadım ki? En fazla 140 yapıyorum zaten ki o da otobanda, içerisine o kadar ses alacağını düşünmüyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ankara'da imece continental, pc5 in tanesini 250 ye veriyor haberiniz olsun.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Petlas kullanmadım ama Lassa'dan memnun kalmadım. Duyduğum kadarıyla Petlas'lar ondan daha kötüymüş (tabi modele göre değişir). Arada 1000 TL fark var o yüzden Petlas çok mantıklı görünüyor. Tabi fiyat önemli değilse Good Year öneririm.

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
42
istanbul
Petlas kis lastiklerini kullaniyorum oldukca da memnunum. Bi ara yazlik spor lastiklerini almayi dusundum fakat servisten kullanan abim lastikler iyi fakat isinana kadar verim alamiyorum demisti ki bende surekli sehir ici 60-70 km lerde seyrettigimden conti premium contact 5 aldim. Kuru zeminde harika, yeni yagmurda neredeyse tutus yok fakat surekli yagan yagmurda tutus kuru yolla neredeyse ayni. Tanesini 4 tanesini 1000-1200 lira gibi bi fiyata almistim sanirim. Sehir ici kullanacaksaniz fazlasiyla is goruyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Petlas kis lastiklerini kullaniyorum oldukca da memnunum. Bi ara yazlik spor lastiklerini almayi dusundum fakat servisten kullanan abim lastikler iyi fakat isinana kadar verim alamiyorum demisti ki bende surekli sehir ici 60-70 km lerde seyrettigimden conti premium contact 5 aldim. Kuru zeminde harika, yeni yagmurda neredeyse tutus yok fakat surekli yagan yagmurda tutus kuru yolla neredeyse ayni. Tanesini 4 tanesini 1000-1200 lira gibi bi fiyata almistim sanirim. Sehir ici kullanacaksaniz fazlasiyla is goruyor.

Yeni yağmurda hiç bir lastik tutunamaz zaten...

Edit: 3 yıldır Petlas kış lastiklerini kullanıyorum. Beni bir kez bile zor durumda bırakmadı. Bir daha kesinlikle Petlas W651 alırım zaten...

Son düzenleme:

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Petlas kullanmadım ama Lassa'dan memnun kalmadım. Duyduğum kadarıyla Petlas'lar ondan daha kötüymüş (tabi modele göre değişir). Arada 1000 TL fark var o yüzden Petlas çok mantıklı görünüyor. Tabi fiyat önemli değilse Good Year öneririm.
Benim anlamadığım konu bu Avrupa'da lastikleri test eden kuruluş, Petlas PT515 için hemen hemen piyasadaki diğer lastiklerle aynı değerleri biçmiş. Bu sebeple güvenesim geliyor. Yani Continental ile Petlas'ın yakıt ve yağışlı hava testleri aynı neredeyse... Zaten bu yaz kullanacağım sadece. Kasım'a kadar bence beni idare ederler diye düşünüyorum...

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
42
istanbul
Yeni yağmurda hiç bir lastik tutunamaz zaten...

Edit: 3 yıldır Petlas kış lastiklerini kullanıyorum. Beni bir kez bile zor durumda bırakmadı. Bir daha kesinlikle Petlas W651 alırım zaten...

Kislik lastikler soylediginiz gibi oldukca iyi markaya onyargili bakmamak gerekiyor. Birde yerli uretim kendi markamiz.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Son araştırmalarımda Petlas'ın balans tutmadığını, tüketicilerin bu konuyla ilgili olarak firmaya başvurduğunda kullanıcı hatası olarak geri döndüğünü öğrendim. Onlarca insanın bundan müzdarip olup bu konuda bir müşteri memnuniyeti sağlanmaması beni kuşkuya düşürdü. Ben de bu riske girmemeye karar verdim. 800 TL verdikten sonra böyle bir sorun yaşarsam ve çözümsüz kalırsam hiç hoş olmaz.
Bir değil iki değil, onlarca bu konuyla ilgili sorununu yazan insan var, demek ki be genel bir sorun...
Yurtdışındaki "müşteri memnuniyeti" kavramı ne zaman Türkiye topraklarına gelecek gerçekten merak ediyorum. Koskoca Apple bile İstanbul'a şube açtıktan sonra global dünyadaki kemikleşmiş kurallarını Türkiye'ye göre değiştirdi.

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
42
istanbul
Petlasi savundugumdan degil fakat ben balans ile ilgili bi sorun yasamadim. Belli seri uretimi ile ilgili bi sorun olabilir. Veya genel bi sorun da olabilir soylediginiz gibi ama dedigim gibi ben sikinti yasamadim. Hatta 170 km ye kadar da cikmisligim var bu lastikle.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Petlas ın genel olarak sorunu ilk sezonunda verdiği performansı ilerleyen zamanlarda çok hızlı bir şekilde kaybetmesi. İlk aldığınız zaman ooo ne kadar iyi falan diyip şaşırıyorsunuz(beklentiye göre), sonra bi sezon bekletip takınca nerde o geçen kış
ki lastik diyorsunuz. Bence 4 yılda bir alacağınız bir malzeme için 200 liranın riskine girmeden iyi bir marka tercih etmek her koşulda daha mantıklıdır. Ben contiyi 3 sezon kullandım, 3. sezonunda bile neredeyse aynı kalite de tutuş sergiliyordu. Petlas ı 2. sezonunda taktığım zaman önceki senesinden eser kalmamıştı. Ayrıca kış lastikleri +7 derece üstünde de belli bir tutuş seviyesine sahip olmalı. Petlas 10 dereceye ulaştığı an tutuş sıfıra yakım oluyor. Conti yine olabilecek en iyi şekilde tutuş gösteriyor.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Benim anlamadığım konu bu Avrupa'da lastikleri test eden kuruluş, Petlas PT515 için hemen hemen piyasadaki diğer lastiklerle aynı değerleri biçmiş. Bu sebeple güvenesim geliyor. Yani Continental ile Petlas'ın yakıt ve yağışlı hava testleri aynı neredeyse... Zaten bu yaz kullanacağım sadece. Kasım'a kadar bence beni idare ederler diye düşünüyorum...
Genelde köy yollarında gittiğimizden dolayı yollar kaygan oluyor ve yağmur yağdığında araba genelde patinaj çekerek ilerliyor. Lassa'ya göre Good Year çok daha iyi tutunma sağlıyor. Ama dediğim gibi hiç Petlas kullanmadım. Kullananlara sorduğumda güzel diyen de var çamurda ve balçıkta hiç tutmuyor diyen de var. Arada güzel bir fiyat farkı var ben olsam Good Year alırım düşünmeden. Bu arada sorduğum kişiler genelde ticarette kullanıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2-3 aylık sağlam kış koşulları için Petlas'ın kış lastikleri, fiyat/performans olarak çok mantıklı seçim oldukları için çok sattı. Bizim Leon'da da SnowMaster 3. kışı geçirdi. Hamurun kalitesi iyice düştü ama çin malı markası hiç duyulmamış lastiklerden çok daha iyi.
Yaz lastikleri hakkında kağıt üstündekiler ve forum yorumları dışında kullanıma dair bir bilgim yok. Fakat bayiinde pek çok farklı modelini kaldırdığımda diğer markalara göre çok daha ağır olduklarını fark etmiştim. Sadece bu nedenle bile yakıt tüketimine olumsuz etkisi olacaktır. Uygun bütçede ortalama lastik arıyorsanız Bridgestone Turanza'lara da bakabilirsiniz. Petlas kalitesini yakalayacaktır diye tahmin ediyorum. Tam fiyatlarını bilmiyorum ama GoodYear, Michelin gibi markalardan daha ucuz diye biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım