Lastik sorunsalı düşman başına gelmesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Selam,

Arabam stock değil. Üstünde 3.5cm yay var. Güncel lastiklerim Bridgestone Potenza RE50A.Özellikleri;
-Geç ısınıyor
-Çok sert
-Çok yol sesi alıyor
-Islak kuru ısınınca çok iyi tutunuyor
-Dayanıklı

Ancak 450-460 tl verip asla bir daha satın almam. Araca yay taktırdığım için daha da sertleşti bu yüzden tavsiye edilen sınırların(%3) içinde kalmak kaydıyla ebat değişimine gitmeye karar verdim. Şuan 215/40R/17 kullanıyorum, 205/45R/17 (sapma %2.02) almayı planlıyorum. Orijinal ebatı rezalet. Lastik seçeneği çok az ancak 205'de durum öyle değil. Yaptığım uzun araştırmalar sonucu 205/45R/17'nin en iyileri;

-Michelin PS4 = 520TL
-Goodyear Eagle F1 Asy 3 = 535tl
-Goodyear Eagle F1 Asy 2 = 445tl
-Continental SC5=440tl

Hepsi 2016 üretim,hepsi dip fiyat. Arabanın daha yumuşak olmasını istediğim için, sessizliği de göz önünde bulundurduğum için ve bütçeme uygunluğundan %90 oranında Asy2'de karar kıldım. Bütçem el verse kesinlikle ps4 alırdım.

sizin görüşleriniz nelerdir?

not: Sinan Koç ile konuştuk,ebat dışına çıkma dedi ancak hem arabam stock olmadığından hem de seçeneksizlikten 205 almak zorundayım.

Son düzenleme:

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Bütçen olursa asy3 al konforu en iyi olan seçenek o şuan, benim boyutlarda olsa keşke asy3.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tekrarlamış gibi olacam farkındayım ama bence de orjinal ebatın dışına çıkma, arabanın yürürüne falan zarar vermesin sonra? Lastikten çok fazla anlamam ama sc5 çok ucuz geldi ki iyi lastiktir diye biliyorum, ben olsam onu alırdım.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Daha önce bende dip fiyat lastik aradığımda Continental SC5 çıkmıştı. Birde 45 yanak lastik. Baya bir sert olur gibi geliyor.
Oha Continental SC5 tane 440 tlmi, Bende 4 tanesi 440 tl sandım. Cupra lastikleri ne pahalıymış :) Yokmu ucuz Petlas Falken buna göre.

Son düzenleme:

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Merhaba
Daha önce bende dip fiyat lastik aradığımda Continental SC5 çıkmıştı. Birde 45 yanak lastik. Baya bir sert olur gibi geliyor.
Oha Continental SC5 tane 440 tlmi, Bende 4 tanesi 440 tl sandım. Cupra lastikleri ne pahalıymış :) Yokmu ucuz Petlas Falken buna göre.
var da alınır mı :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
http://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/otomobil/yaz-lastikleri/premiumcontact6
Premium contact 6, sc5 ve pc5 lastiklerinin özelliklerinin birleşiminden oluşuyor. Bu iki lastik ise üretimden kalkıyor. Konfor ve yol tutuşu aynı oranda sağlayabildiği yazıyor yabancı kaynaklarda. Ayrıca sc6'nın sırt yüzeyinin kullanılmış olmasından dolayı sc5'e göre daha iyi performans sunabildiğine de dikkat çekiyorlar. İstersen bir araştır bu ürünü, bayiden alırsan fiyatı çok tutar ama netten alabilirsen uygun fiyatlara bulabilirsin.

Onun haricinde ps4 alamayacaksan asy3 daha iyi bir tercih olabilir.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
http://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/lastikler/otomobil/yaz-lastikleri/premiumcontact6
Premium contact 6, sc5 ve pc5 lastiklerinin özelliklerinin birleşiminden oluşuyor. Bu iki lastik ise üretimden kalkıyor. Konfor ve yol tutuşu aynı oranda sağlayabildiği yazıyor yabancı kaynaklarda. Ayrıca sc6'nın sırt yüzeyinin kullanılmış olmasından dolayı sc5'e göre daha iyi performans sunabildiğine de dikkat çekiyorlar. İstersen bir araştır bu ürünü, bayiden alırsan fiyatı çok tutar ama netten alabilirsen uygun fiyatlara bulabilirsin.

pc6 205 45 ve 215 40'da yok. asy 2 ile aralarında çok ciddi fiyat farkı var :(

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335

Continental den ne kadar reklam ücreti alıyon söyle :) Şaka bir yana ne zaman ve hangi boyutlarda çıkacak cp6 uygun ölçü olursa bende alabilirim.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Tekrarlamış gibi olacam farkındayım ama bence de orjinal ebatın dışına çıkma, arabanın yürürüne falan zarar vermesin sonra? Lastikten çok fazla anlamam ama sc5 çok ucuz geldi ki iyi lastiktir diye biliyorum, ben olsam onu alırdım.
çok iyi lastik ama yine sert yine sert. zaten araba sert bari bir tık yumuşak olsun diyorum. bu arada kullanıcı review'larında ays 2 ays 3 ve ps4 sc5'e feci takmış.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Continental den ne kadar reklam ücreti alıyon söyle :) Şaka bir yana ne zaman ve hangi boyutlarda çıkacak cp6 uygun ölçü olursa bende alabilirim.

Ben normalde goodyear'cıyım, yani bu zamana kadar en çok efficientgrip performance kullandım kendi ebatlarımda. Ama pc6 lastiğinin şuana kadar üretilmiş en iyi conti ürünü olacağını düşündüğüm için bu lastiği bolca tavsiye ediyorum :) Şuan Türkiye'ye gelmiş bulunuyor, zamanla başka ebatlarda gelecektir. Şimdilik 17'den itibaren başlıyor, ama yabancı kaynaklı sitesinde 16 ile 21 inch arası bir çok size'da geleceğinden bahsediliyor :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ben normalde goodyear'cıyım, yani bu zamana kadar en çok efficientgrip performance kullandım kendi ebatlarımda. Ama pc6 lastiğinin şuana kadar üretilmiş en iyi conti ürünü olacağını düşündüğüm için bu lastiği bolca tavsiye ediyorum :)
daha satılmıyor sanırım. bu arada ebatta varmış

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
daha satılmıyor sanırım. bu arada ebatta varmış
Ben mail atmıştım conti Türkiye'ye, bana geri döndüler. 16 ebatında yok dediler ama 17'lik sanırsam ufak ufak satılmaya başlanıyor diye biliyorum. Zaten bu mayıs ayına kadar tüm bayilerde satılmaya başlanır. Ürünün dağıtım zamanı planlaması da yazdan önceydi zaten.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Renard En azından iyice bir araştır hocam, mail yoluyla ulaşmaya çalış ( 1 gün içinde cevap veriyorlar ), ebatlarına bak, bayi ve net fiyatlarına bak, aklına yatarsa ve varsa değerlendirirsin. Olmadı zaten diğer seçeneklerin de hazırda bekliyor.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
@Renard taban ölçüsünü azalttığında yol tutuş azalacak, devir ve hızda da sapma olursa dsg saçmalayabilir belki. Yanakta 1 cm kazanç için değer mi bilmiyorum. 16" seçeneğini düşündün mü?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
@Renard taban ölçüsünü azalttığında yol tutuş azalacak, devir ve hızda da sapma olursa dsg saçmalayabilir belki. Yanakta 1 cm kazanç için değer mi bilmiyorum. 16" seçeneğini düşündün mü?
arabada yay ve spacer var ve re50a'dan daha iyi lastiğe geçiyorum dolayısıyla yol tutuş azalmaz.hızda sapma olacak devirde olmaz,dsg'ye etki etmez. yakıt biraz düşer. bunların hepsi çok minimal şeyler. 215'de maalesef seçenek yok :/

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Konuyla ilgisiz olcak ama Lastiklerin yumuşaklığını yol tutuşunu uzun ömürlülügünü falan inceleyen ve bir puanlama yapan bir kuruluş var mıdır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
215 40R 17 hankook ventus v12 evo2 sipariş ettim. kısmetse haftasonu taktırıyorum. ebat değişmemiş oldum,lastik başı 170tl az ücret vermiş olacağım. incelemelerde şuan sahip olduğum lastikten 2 kat daha olumlu.

ps4 fiyattan elendi
asy 2 hedef fiyatımda bulamadım. 450 deselerdi alacaktım
asy 3 fabrikada bile yok

biraz mecbur kalmış bir biçimde bunu almış bulundum. bakalım potenza'dan sonra bana neler yaşatacak. ümidim var :)

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
kendi görüşüm konfor eşittir michelin. ama continental hem konforlu hemde daha dayanıklı. optimal olarak conti ye oyum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım