Levorg'un kar sürüşü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Selam arkadaşlar istanbula kar gelmeyince Bu haftasonu kartalkaya ve yaylalarında bir tura çıktım. Lastikler Nokian D4 isteyerek yaramazlık yapmazsanız biraz iddalı olacak belki ama normal asfaltta gitmeyle karlı yolda sürüş yapmak arasında bir fark yok denecek kadar az. 5xdrive ın 4 zincirle gezdiği jettaların banketlere düştüğü yollarda güle oynaya gezdim. 50-60 km lede virajlar döndüm vs...sonuçta Subaru karda asfaltta olduğu kadar güvenli ve eğlenceli. Nokian D4 için bir parantez açıyım eğer düşünen varsa düşünmesin çok başarılı. Durması yokuşta kalkması frenlemesi çok başarılı. (Malını övüyor pozisyonunda kalmak istemem ama gözlemim gerçekçi olarak budur)

Ekli dosyalar

• IMG_0839.JPG
    IMG_0839.JPG
    542 KB · Görüntüleme: 408

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Merak ettiğim birşey var, bu 4 çekerle lift-off oversteer yapabiliyor musunuz?

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Merak ettiğim birşey var, bu 4 çekerle lift-off oversteer yapabiliyor musunuz?

Terimlerle aram pek iyi değildir ;) 4 tekerlekle birden yanlamayı kastediyorsanız karda esp off la çok güzel ama asfaltta arkasını koparmak çok zor kopasanız bile en fazla 2sn sonra yere çakılıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,619
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2.videodaki yol efsane.Babama levorg alak diye tutturuyorum amma velakin benzin fiyatları dudak uçuklatıyor...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Terimlerle aram pek iyi değildir ;) 4 tekerlekle birden yanlamayı kastediyorsanız karda esp off la çok güzel ama asfaltta arkasını koparmak çok zor kopasanız bile en fazla 2sn sonra yere çakılıyor.
Lift off oversteer ağırlık transferiyle arkadan kaymak hocam :) levorg'da esp kapanıyor muydu? Ben sanki testte kapanmıyo dendi gibi hatırlıyorum.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Yav şöyle kar manzaralarına bakınca bile içim ürperiyor ve sonra Kuşadasına niye taşındığım aklıma geliyor ,bu arada Subaru reklamını yaptığı kadar iyi bir sistem kullanıyormuş bunuda güzel videolarınızdan öğrenmiş olduk

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Yav şöyle kar manzaralarına bakınca bile içim ürperiyor ve sonra Kuşadasına niye taşındığım aklıma geliyor ,bu arada Subaru reklamını yaptığı kadar iyi bir sistem kullanıyormuş bunuda güzel videolarınızdan öğrenmiş olduk
Kış ın olduğu kadar yazlarıda hatta ciddi sıcaklardada beceriklidir subaru kuşadası gibi asfaltları eriyen kayan zeminlerdede tutunması iyidir. Sonuçta Japon yağını suyunu eksik etmeyin gerisi mühim değil ;)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu güzergahın %70 temiz ve çok sakin asfalt bol virajı ve orman içi iyi bir arabayla fazlasıyla eğlenilebilir. Kızık dönüşüne kadar hiç araçla bile karşılaşılmayacak kadar boş bir yoldur sonrasıda oldukça sakindir.

Toparlanırsam, mayıs ayı içinde gitmek isterim. Umarım Bahar zamanıda güzeldir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım