Lpg Sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnderGuney

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
15
8
595
Araç İçin en iyi lpg istasyonu neresidir nerden almalıyım eskiden kadoilden alıyordum uygun diye artık fiyat farkı kalmadı bp den memnun kalmadım sizin önerileriniz nedir ?

sinankb

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
8
6
595
40 bin kilometredir shell den alıyorum. Aldığım bayi şahsa ait değil shell in kendi bayisi. Performans anlamında memnunum. Bp ve po dan memnun kalmamıştım. Opet/aygaz ise performans anlamında biraz daha iyi fakat daha erken bitiyor. Benim gözlemlerim bu şekilde.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Benim aracima en iyi Opet gidiyor hem performans hem de menzil olarak. Paylaşılan konuda da Shell en çok tercih edilen olmuş, Shell'den hiç memnun kalmadım ve bayiden bayiye net değişiklik oluyor.
Bu sorunun cevabını en iyi siz bilirsiniz. LPG deposu tamamen bitince gidin 20 ₺ lik gaz alın, km yi sifirlayin bitince kaç km gittiğini not edin. Sonra başka bir bayide deneyin bu şekilde net sonuca ulaşırsınız.

20 liralık deme sebebim bazen istasyonlar arasında 15 kuruş bile fark oluyor ama daha az menzil sağlıyor, bu yüzden sabit fiyat uygulayın.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Tecrübeye dayalı olarak Milangaz, shell gas. Bu ikisini kullanabilirsiniz hangisi ucuzsa onu kullanın. Her bakımda lpg enjektörlerinin sağlığı açısından lpg filtresini değiştirin. Opet aygaz çabuk bitiyor

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bende de Opet fazla götürüyor ve daha performanslı.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bende de Opet fazla götürüyor ve daha performanslı.
Bütün opet istasyonları için mi geçerli ? Benim kullandığım aygazlar çabuk bitiyordu fakat performansta size katılıyorum. Bana biraz istasyon kalitesinden dolayıymış gibi geldi. Genel bir durum olsa zaten kimse başka lpg firmasını kullanmazdı :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Hep aynı istasyon değil, farklı Opetler. Bu biraz denetimle alakalı bir durum ve Opet istasyonlarını güzel denetliyor, çok fark göremedim hiçbir zaman.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Shell kullanıyordum aracım lpg iken şimdi tdi hala shell :) hocam aygazın içindeki katkı maddesi kedi gözü mercedesi bozmuştu

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Shell'den memnun olmama sebebim, aslında her istasyon kötü değil. İstasyondan istasyona kalite çok değişiyor ama dağin basinda da alsan sehirde de alsan Opet ayni.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım