LPG yerine benzin şu an daha mı mantıklı?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bunları şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu? Böyle kafalarına göre fiyat mı veriyorlar?
Lpg nin şuan tavan fiyatı ile göre değişmekle birlikte Ankara'da 3.94 ben 3.30 civarlarına alıyorum ama istese hepsi 3.94e satabilir

Tokatta da 4.03tl ye kadar itiraz edemezsiniz gibi görünüyor

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Lpg nin şuan tavan fiyatı ile göre değişmekle birlikte Ankara'da 3.94 ben 3.30 civarlarına alıyorum ama istese hepsi 3.94e satabilir

Tokatta da 4.03tl ye kadar itiraz edemezsiniz gibi görünüyor
Ya benim anlamadığım 40km ötedeki ilçede neden 3.30 3.50 arası. 50 kuruş fark normal mı 40km'de?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
[
Bunları şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu? Böyle kafalarına göre fiyat mı veriyorlar?
Eğer dağıtım firmasının kendi istasyonu ise markayı arayıp şikayet (öneri) edin karşılık görme ihtimaliniz yüksek. Lakin şahıs istasyonu ise yapabileceğiniz hiçbir şey yok maalesef.
2 sebeple bunu yaparlar
1. İstasyon yasal olmayan birkaç iş çeviriyordur benzin satmak ister (çok düşük bir ihtimal)
2. Millet pahalı olsada lpg alıyordur nasıl olsa satılıyor diyerek ciddi kar peşinde koşar (bunun için bölgedeki tüm istasyonlar anlaşmış olabilirler çünkü fiyat kıran 1 istasyon bile çıksa çark bozulur)

Burada size düşen benzin almak. Çünkü benzinden markalı şahıs istasyonu ort 25-30krş kazanırken 3.80 e satılan Lpg den anlaşmasına göre 50-100 krş kazanabilir. Eğer marka değeri düşük bir istasyonsa Benzinden 55krş a kadar kazanabilir lakin bunun için günlük 20.000 litreden fazla satıyor olması lazım lakin bu çok satan marka değeri düşük istasyon 3.80e sattığı lpg den 80-100krş rahat kazanabilir her halükarda benzin değil lpg satmak ister

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@Tuncay19 Çok teşekkürler bilgiler için. Diğer aracım jetta gündelik kullanmak için lpgli bir araç olarak r19 almıştım ama yine benzin almaya devam edeceğiz anlaşılan.

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
Maalesef bazı şehirlerde akaryakıt istasyonu sahipleri aralarında kartel kurup rekabet etmiyorlar. özellik istasyonların az olduğu yerlerde yaşanıyor bu. bugün bir haber duydum Rekabet Kurumu bazı akaryakıt şirketlerine rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 1.5 milyar lira ceza kesilmiş diye duydum

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Maalesef bazı şehirlerde akaryakıt istasyonu sahipleri aralarında kartel kurup rekabet etmiyorlar. özellik istasyonların az olduğu yerlerde yaşanıyor bu. bugün bir haber okudum EPDK bazı akaryakıt şirketlerine rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 1.5 milyar lira ceza kesilmiş diye duydum bilgi teyitli değil
Burası kırsal yer olduğu için eski model lpgli araçlar çok fazla. Demek ki nasıl olsa satıyoruz diye yüksekten satmaya devam ediyorlar. Lpgli kullanan kişilerin tasarruf yapmadıkları konusunda biliçlenmesi lazım bu tarz yerlerde. Yoksa lpgnin hiçbir anlamı yok boşuna motora yük.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım