LYS MATEMATİK ZORLUK DERECESİ

LYS MATEMATİK ZORLUK DERECESİ

• ZOR

Kullanılan: 4 19.0%
  • ZOR-ORTA

Kullanılan: 7 33.3%
  • ORTA

Kullanılan: 6 28.6%
  • ORTA-KOLAY

Kullanılan: 2 9.5%
  • KOLAY

Kullanılan: 2 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    21

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Denemelerde çözdüklerimin hiçbirini çözemedim, mat geo toplam 40-50 arası soru işaretledim geçen sene de bu kadar yapmıştım ama sınavı erken bitirerek bildiklerimi çözerek yapmıştım. Bu sene bir de yetişmedi sonuç yine aynı demek ki benim harcım değil bu işler çalışmakla da bir yere kadar sınav anında olmayınca olmuyor o kadar limit türev integral çözdük sınavda boş boş baktım sorulara..

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Şu geodaki dik yamuk sorusunu çözebildiniz mi la
eşkenar üçgenden sağ tarafın 60 a 30 olarak ayrıldığını buluyorduk.
ordan 30-60-90 ı görüp yüksekliği 4kök3 (kök işareti nasıl oluyor bilmiyorum :D) ve üst kenarı 4 buluyorduk .
eşkenar üçgenin bir kenarı 5k dersek k ve 4k olarak ayrılıyor ve burdan kelebek kuralını uygulayıp üst kenarın 2+2 den 4 olduğunu görüyoruz.
yukarı kenar 2 alt kenar 8 yükseklik 4kök3 alanı 20kök3 oluyordu.
Tabi bunları ben hatasız yaptıysam. Ve şuan bayağı karman çorman yazdığımı da farkettim umarım anlatabilmişimdir.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
ordan 30-60-90 ı görüp yüksekliği 4kök3 (kök işareti nasıl oluyor bilmiyorum :D) ve üst kenarı 4 buluyorduk .
eşkenar üçgenin bir kenarı 5k dersek k ve 4k olarak ayrılıyor ve burdan kelebek kuralını uygulayıp üst kenarın 2+2 den 4 olduğunu görüyoruz.
Tabi bunları ben hatasız yaptıysam. Ve şuan bayağı karman çorman yazdığımı da farkettim umarım anlatabilmişimdir.
Aynen böyleydi bende yanliş hatirlamiyorsam

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Anlatabildin yav ben şu biri diğerinin 2 katı olan kenardan kelebek yaptım ama alt ve üstü paralelmiydi kelebeğin hatırlamıyorum. İşk çözdüm 20kök3 buldum a şıkkıydı hatta kodladım lan dedim acaba yanlış mı oldu sonra iyice detaya girince moka sardı bi türlü bulamadım :D

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
arkadaşlar cevap anahtarı falan çıkarsa burada da paylaşırsanız sevinirim

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
''Kalemlerin rodajı yeni yapılmıştır. Sahibinden temizdir. Önce ki modele göre daha etkili bir silgi kullanılmıştır. Yanında hiç açılmamış şeker ve peçete verilecektir. Ölücüler gelmesin anlaşırsak pazarlık olur''
18952865_1808234156096676_8389066293635938020_n.jpg

:D :D
Bende açmayacaktım ama sıra gondol gibi sallandığı için altlarına sıkıştırdım hep :/
Denemelerde çözdüklerimin hiçbirini çözemedim, mat geo toplam 40-50 arası soru işaretledim geçen sene de bu kadar yapmıştım ama sınavı erken bitirerek bildiklerimi çözerek yapmıştım. Bu sene bir de yetişmedi sonuç yine aynı demek ki benim harcım değil bu işler çalışmakla da bir yere kadar sınav anında olmayınca olmuyor o kadar limit türev integral çözdük sınavda boş boş baktım sorulara..
Birebir aynısını yaşıyorum hacım bende onun vicdan azabı çok ne yalan söyliyeyim ama yapıcak bişey yok artık hakkımızda hayırlısı buymuş elimizden geleni yaptık.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Bende açmayacaktım ama sıra gondol gibi sallandığı için altlarına sıkıştırdım hep :/

Birebir aynısını yaşıyorum hacım bende onun vicdan azabı çok ne yalan söyliyeyim ama yapıcak bişey yok artık hakkımızda hayırlısı buymuş elimizden geleni yaptık.
Vicdan azabı çekmenize hiç gerek yok aslında. Aynı durumu geçen sene bende yaşadım. Sorsanız denemelere göre ilk 5000 bekliyordu herkes hatta matematik hocalarımdan biri biraz çalışsam Türkiye'de 3 haneli sıralara kadar inebileceğimi söylerdi. Sonuç? 35k. Sebebiyse tamamen çalışmayıp yan gelip yatmamdır. Ancak üniversite her şey değil derler ya çok doğru. Birazda rahat olmamın verdiği rehavetten ötürü hiç takmamıştım sınavı. Ailemle bir sene daha hazırlanmayı bile tartıştık ancak huylu huyundan vazgeçmez ben çalışmam dedim ve tercihimi yaptım. Nihayetinde İTÜ-Metalürji kazandım yoluma devam ediyorum. Vicdan azabı çekmek sizi sadece daha kötü yapar o düşünceyle önünüzü görmekte zorlanırsınız, daha önümüze çok daha büyük sınavlar çıkacak. Zaten bu kadar saçma bir sınav sisteminde herkesin istediği yere yerleşmesini bekleyemeyiz. Hayatında hiç bilgisayar kullanmayan insanların bilgisayar mühendisliği okuduğu, kitap okumayanların edebiyat öğretmeni olduğu dönemdeyiz. Üniversiteye geçincede aynı çabayı gösterirseniz sizin önünüzde kimse duramaz. Hakkımda hayırlısı deyip devam etmek gerekiyor bazen.
Bir de benim harcım değil diyen arkadaşlar var. Yapmayın yahu. Bir şeyi ne kadar önemserseniz başarısızlık-o zımbırtıya zarar gelme oranı o kadar artıyor. Sınavlara biraz daha rahat kafayla (kesinlikle çok rahat olmayın sonucu benim gibi hüsran:D) girin, dünyanın sonu değil. Mesela, ilk sıfır arabamız kapının önüne geldiğinde her saat balkondan kontrol ederdim sonra bir hafta geçmeden arabanın sürücü kapısında boydan boya çizik. O zaman anlamıştım bu tarz şeylere aşırı değer yüklenmemesi gerektiğini. Sınav içinde aynısı geçerli çok değerli çok değerli diye kafamıza sokmuşlar, sonra sınava girince üzerimizdeki ya yapamazsam baskısından bildiğimiz soruları çözemiyoruz. Maalesef sınavlar gereğinden çok daha fazla empoze edildiği için, sınav esnasında yanlışlıklar çıkabiliyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım