KAPALI Maksimum 37 Bin Tl'ye Araba Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Herkese öncelikle merhaba,
İsmim Bedirhan, şuanda öğrenciyim ve ani gelişen bir kararla otomobil ihtiyacımız doğdu. Alacağımız otomobili ailecek kullanacağız ve senede en az 1 kere uzun yol yapmamız şart. Bütçe olarak şuan kendimizi zorlayarak 40 bin tl para çıkarabiliyoruz ancak alınacak aracın bakımı, sigortası vesaire derken 37 38 bin civarında otomobiller şuan hedefimizde. Bizim için önceliğimiz aracın hızlı bir şekilde elden çıkarılabilir olması. Alacağımız aracı birikimle aldığımız ve maddi sıkışıklık anında hemen elden çıkarmayı düşündüğümüz için bu husus oldukça önemli. Bizim aklımızda şuanlık sadece 1.4 EL donanım paketiyle Palio var. Önerilerinize açığız :) Şimdiden teşekkürler.

Abdulkadir Bayrak

Abdulkadir Bayrak
Senkromeççi
5 Ocak 2021
5
24
70
29
Kocaeli
Marka
Renault
Selamlar öncelikle umarım gönlüne göre bir araç bulursun. İkinci eli zayıf satamazsınız hurafelerine inanmayın Türkiye de araçlar milli servet inanın ne arabalar alacağınız araba bakımlı ve düzgün ise gerçekten elinizde kalmaz.
Kendimden örnek vereyim 80 bin km de megane 1 hb almadım etrafımdakiler yüzünden tutulmuyor piyasası yok alma VS gibi yönlendirmeler yüzünden çok pişman oldum daha sonra kimseye sormadan 137 binde aynı kasadan 20 bin fazlasına aldım pişman değilim gören herkes almak istiyor suan he satacak olsam gercekten alırlar mı orası muamma.
Binici isen gönlüne yatanı al almadığın bir aracı nasıl satayım diye bence düşünme

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Bu alım maceramız da bitti şükür. 2001 model Fiat Palio 1.4 ile bu serüveni de noktaladık. Tavsiyeleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Forumda incelemesini göremedim bu yüzden tecrübelerimi de ilerleyen zamanlarda yine buradan paylaşırım :) Bakalım bizi ne gibi maceralar bekliyor.

Tuncb

Profesör
11 Eyl 2019
54
50
1,010
34
Beylikdüzü
Marka
Chevrolet
Bu alım maceramız da bitti şükür. 2001 model Fiat Palio 1.4 ile bu serüveni de noktaladık. Tavsiyeleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Forumda incelemesini göremedim bu yüzden tecrübelerimi de ilerleyen zamanlarda yine buradan paylaşırım :) Bakalım bizi ne gibi maceralar bekliyor.
Hayırlı olsun, kazasız sürüşler.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok teşekkürler, itiraf etmem gerekli o dönemin r19'larında bu denli donanımların olduğunu bilmiyordum. Bu arabayı da kesinlikle listeye ekledim.
Hbler sedan gibi tutulmuyor maaleswf o yüzden ucuz.. Hbye özgü parçalarda karaborsa reflektör stop bulmak çok zor. En donanımlısı 1.8 rti olanlar abs bulunuyor bazı araçlarda.

Araç aldığınızı yeni gördüm hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Hayırlı olsun, kazasız sürüşler.
Çok teşekkürler, hepimize kazasız sürüşler.
Hbler sedan gibi tutulmuyor maaleswf o yüzden ucuz.. Hbye özgü parçalarda karaborsa reflektör stop bulmak çok zor. En donanımlısı 1.8 rti olanlar abs bulunuyor bazı araçlarda.

Araç aldığınızı yeni gördüm hayırlı olsun.
Evet R19 hb piyasası çok ağır ilerliyor.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Hayırlı uğurlu olsun, ben de bu aralıkta bir araç düşünüyorum. Fiyat konusunda nasıl bir son buldu merak ettim ? :) Aklımda palio yoktu buraya bakana kadar, şimdi paliolara da bakmaya başladım.

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Hayırlı uğurlu olsun, ben de bu aralıkta bir araç düşünüyorum. Fiyat konusunda nasıl bir son buldu merak ettim ? :) Aklımda palio yoktu buraya bakana kadar, şimdi paliolara da bakmaya başladım.
Öncelikle teşekkür ederim umarım siz de istediğiniz araca kavuşursunuz. Fiyat konusunda inanın insanlar şuan hem yüksek faizin etkisiyle hem de sıfır araç stoğunun çok olması sebebiyle araçlarını satamıyorlar ve inanılmaz seviyede pazarlıklara şahit oluyoruz. Bizim aldığımız araç 40 bin tl gibi bir ilan fiyatına sahip olmasına rağmen 35 binde pazarlığı bitirdik. Şuan palio ilanlarına bakıyorum 40-45 bandında çok ilan var ve sıkı pazarlıkla ilan fiyatının 4-5 bin altına rahatlıkla alınabilir araçlar. Palio özelinde ise size verebileceğim yegane tavsiye 1.6 yerine 1.4 motora yönelmeniz olacaktır. Bunun sebebi ise her ne kadar 1.4 motor hacmine göre çok yaksa bile(ş. içi 10-12lt) ki bunun sebebi tek nokta enjeksiyonlu olmasıdır, 1.6 motorlu palioların parça maliyetleri neredeyse 1.4e göre 1.5-2 katı. Ayrıca 1.6 palio mk1 doch motora sahip yani çift egzantirikli ayrıca sanayideki ustalarımıza sorduğumuzda arıza sebebiyle 1.6 motorların daha sık sanayiye uğradığı cevabını aldık. Mk1 palio 1.2 seçeneği ile de geldi ve 1.2 paliolar direkt enjeksiyonlu yani daha az yakıt tüketiyor ve mk1 makyajlı versiyonunda (çok büyük farklar yok makyajda) geliyor. Genel olarak özetlemem gerekirse giriş seviyesi araçlar içerisinde yürütme maliyeti en uygun olan seçenekler arasında palio zirveye oynuyor. Umarım siz de içinize sinen güzel bir Palio bulursunuz :)

fnalkan

Profesör
19 Nis 2019
55
112
1,060
36
KADIKÖY
Marka
Citroen
Öncelikle teşekkür ederim umarım siz de istediğiniz araca kavuşursunuz. Fiyat konusunda inanın insanlar şuan hem yüksek faizin etkisiyle hem de sıfır araç stoğunun çok olması sebebiyle araçlarını satamıyorlar ve inanılmaz seviyede pazarlıklara şahit oluyoruz. Bizim aldığımız araç 40 bin tl gibi bir ilan fiyatına sahip olmasına rağmen 35 binde pazarlığı bitirdik. Şuan palio ilanlarına bakıyorum 40-45 bandında çok ilan var ve sıkı pazarlıkla ilan fiyatının 4-5 bin altına rahatlıkla alınabilir araçlar. Palio özelinde ise size verebileceğim yegane tavsiye 1.6 yerine 1.4 motora yönelmeniz olacaktır. Bunun sebebi ise her ne kadar 1.4 motor hacmine göre çok yaksa bile(ş. içi 10-12lt) ki bunun sebebi tek nokta enjeksiyonlu olmasıdır, 1.6 motorlu palioların parça maliyetleri neredeyse 1.4e göre 1.5-2 katı. Ayrıca 1.6 palio mk1 doch motora sahip yani çift egzantirikli ayrıca sanayideki ustalarımıza sorduğumuzda arıza sebebiyle 1.6 motorların daha sık sanayiye uğradığı cevabını aldık. Mk1 palio 1.2 seçeneği ile de geldi ve 1.2 paliolar direkt enjeksiyonlu yani daha az yakıt tüketiyor ve mk1 makyajlı versiyonunda (çok büyük farklar yok makyajda) geliyor. Genel olarak özetlemem gerekirse giriş seviyesi araçlar içerisinde yürütme maliyeti en uygun olan seçenekler arasında palio zirveye oynuyor. Umarım siz de içinize sinen güzel bir Palio bulursunuz :)
Hayırlı uğurlu olsun tekrardan , detaylı bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim.

Ben bir yandan skoda favoritlere bakınıyorum. Seat Marbella aracım vardı değişensiz ,boyasız , el değmemiş miss gibi arabamı tek kapı olayından ötürü sattım.Şimdi az da olsa pişmanlık yaşıyorum. O kadar araba sattım leon,cactus,qashqai,corsa vs.. satarken hiç üzülmemiştim, sonradan üzüldüğüm tek araçtır seat marbella.

Skodaya göz dikdim,bir yandan paliolara bakınıyorum,temiz bir tane bulunca nasip olursa alacağım.

MotorcycleHead

Motorcycle Head
Düz Yol Gazcısı
3 Mar 2021
32
12
145
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Fiat grubundan şaşmamanızı öneririm. Özellikle Kamyonet diye geçen Paliolara yönelebilirsiniz fakat sigorta, her yıl muayene ve vergileri, normal araçlara göre yüksek olacaktır.

Emir

Düz Yol Gazcısı
24 Ağu 2019
41
8
145
26
Muğla
Marka
Yok
Hocam kaç binde aldınız? Bir de aradan uzun zaman geçmiş kullanımı, rahatlığı, koltukları, direksiyonu vs. nasıl?

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Hocam kaç binde aldınız? Bir de aradan uzun zaman geçmiş kullanımı, rahatlığı, koltukları, direksiyonu vs. nasıl?

Biz 220 bin kilometrede aldık, şehir içi kullanımda koltukları direksiyonu rahat ancak uzun yolda pek de güven veren bir yapısı yok dürüst olmak gerekirse. Direksiyon oldukça hafif park manevraları veya arasokaklara gir çık yaparken hiç tereddüt etmiyorsunuz. 1.4 palioların şanzımanı oldukça kısa öyle ki aracı 2. vitesde bile kaldırabiliyorsunuz ama bunun eksi yanı ise son vites 4 bin devirde 130 yapması ki bu yüzden uzun yolda oldukça baş ağrıtıyor :) Ayrıca parça fiyatları da oldukça ucuz (Kalorifer radyatörünü 140Tl gibi bir fiyata aldık). Genel anlamda kullanımı kolay, insanı yormayan bir araba. Bu arada siz Muğlanın neresinde oturuyorsunuz?

Emir

Düz Yol Gazcısı
24 Ağu 2019
41
8
145
26
Muğla
Marka
Yok
Biz 220 bin kilometrede aldık, şehir içi kullanımda koltukları direksiyonu rahat ancak uzun yolda pek de güven veren bir yapısı yok dürüst olmak gerekirse. Direksiyon oldukça hafif park manevraları veya arasokaklara gir çık yaparken hiç tereddüt etmiyorsunuz. 1.4 palioların şanzımanı oldukça kısa öyle ki aracı 2. vitesde bile kaldırabiliyorsunuz ama bunun eksi yanı ise son vites 4 bin devirde 130 yapması ki bu yüzden uzun yolda oldukça baş ağrıtıyor :) Ayrıca parça fiyatları da oldukça ucuz (Kalorifer radyatörünü 140Tl gibi bir fiyata aldık). Genel anlamda kullanımı kolay, insanı yormayan bir araba. Bu arada siz Muğlanın neresinde oturuyorsunuz?
Ben eğitim araştırma hastanesinde hemşireyim, aynı zamanda mühendislik okuyorum burada. Arabadan pek beklentim yok açıkçası yürütmesi kolay olsun, fazla masraf çıkarmasın, az yaksın, oturuş pozisyonu rahat olsun, zaten öğrenciyim tek yaşıyorum büyük bir arabaya ihtiyacım yok şimdilik, günlük iş okul market alışverişleri için kullanmalık araba arıyorum. Ara sıra kaçamak yaparım, akyaka marmaris bodrum izmir yapacağım bir araç olsa yeterli. Menteşe köteklideyim ben bu arada uygun bir zamanda araç hakkında görüşsek size kahve ısmarlasam mükemmel olur yakınlardaysanız. Hatta bana da uyguna bir palio bulsak bu konuda yardımcı olsanız 😏😏

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Ben de milas'ta oturuyorum buralara yolunuz düşerse oturup kahve içmek isterim. Bizim palio şuan İstanbulda imkan olsa en azından fikir oluşması için test etmenizi isterdim. Milas'ta da ilanları takip ediyorum şuan alınası bir palio yok buralarda açıkcası. :(

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat

Şimdi sarı siteden ilanlara baktım da size yakın bu araç var, hem çoğu paliodan (bkz. Bizim otomobil) artı olarak kliması da var. Fiyatı piyasaya göre 3 4 bin fazla ancak araç temizse düşünülebilir. Hem size de baya yakın sanırım.

Emir

Düz Yol Gazcısı
24 Ağu 2019
41
8
145
26
Muğla
Marka
Yok

Şimdi sarı siteden ilanlara baktım da size yakın bu araç var, hem çoğu paliodan (bkz. Bizim otomobil) artı olarak kliması da var. Fiyatı piyasaya göre 3 4 bin fazla ancak araç temizse düşünülebilir. Hem size de baya yakın sanırım.
Bunu gordum hocam da acikcasi 45 bin tl edecek bir araba degil acikcasi. Sizin de bu tarafa isiniz duserse haberleselim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım