KAPALI Max 80bin araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
20li yaşların ortasındayım. Hali hazırda mk2 mondeo kullanıyorum, yakın zamanda araç değişikliği yapmayı düşünüyorum. Max 80bine çıkabilecek gibiyim.

Günlük en fazla 40km civarı yol yapıyorum, haftasonları daha fazla olabiliyor. Dolayısıyla alacağım arabanın az yakıyor olması gibi bir düşüncem yok, tankerle de dolaştırmasın tabi. Benzinli önceliğim olacaktır.

Polo GTI, Cupra, Gulietta, 208 1.6thp allure bakıyorum. Bunlar dışında önerebileceğiniz araç ya da bunlar hakkında yorumunuz varsa bekliyorum sevgili panpalarım.

Not: İçimde derinlerde bir noktam da e60 530d ye göz kırpıyor, bir türlü o cesareti kendimde bulamıyorum, olası herhangi bir kötü senaryoda kenarda 5kuruş param olmayacak.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,126
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Hocam naçizane tavsiyem, bu devirde altında ne varsa onun kıymetini bilmek lazım. Alacağın araç sebebiyle iki ay sonra "ulan ne güzel mondeom vardı, ne diye girdik bu işe" ihtimali var.

OCP1903

Osman Cevat Pilis
Senkromeççi
31 Ocak 2020
10
10
70
34
Balıkesir
Marka
Ford
Hocam naçizane tavsiyem, bu devirde altında ne varsa onun kıymetini bilmek lazım. Alacağın araç sebebiyle iki ay sonra "ulan ne güzel mondeom vardı, ne diye girdik bu işe" ihtimali var.
Uyarı için teşekkürler hocam. Mondeo bende değil başlığı açan arkadaşta var. Bende 2013 Fiesta mevcut. yaklaşık 6 aydır da bu değişikliği sizin dediğiniz sebepten dolayı erteliyordum. Söylediklerinizde haklısınız ama bu işin aslı zevk işi olması yani ben muhtemel sorunlara da hazırım çünkü mantıklı bir karar olsun diye değil, 3 kapı spor bir arabaya binme hayalim vardı zevk olsun diye onu da yaptım diyebilmek için bu değişikliği düşünüyorum.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,126
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Uyarı için teşekkürler hocam. Mondeo bende değil başlığı açan arkadaşta var. Bende 2013 Fiesta mevcut. yaklaşık 6 aydır da bu değişikliği sizin dediğiniz sebepten dolayı erteliyordum. Söylediklerinizde haklısınız ama bu işin aslı zevk işi olması yani ben muhtemel sorunlara da hazırım çünkü mantıklı bir karar olsun diye değil, 3 kapı spor bir arabaya binme hayalim vardı zevk olsun diye onu da yaptım diyebilmek için bu değişikliği düşünüyorum.
Hatlar karışmış :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Aynı arayış sürecinde 208 GTİ da önerilde ama bu araç hakkında çok bilgim yok açıkcası Peugeot olduğu içinde çok sıcak bakamadım. Siz bilgi sahibi misiniz önerir misiniz?
Genel olarak Thp motorun yüksek basınç pompası ve termostat sorunu oluyor. İkisi işçilik dahil 5k yı bulur. Hem az yaksın hem görüntü olsun yeni model düşük km derseniz 1.0 tsi ibiza fr scler var o paraya. Coupe sorun olmaz ise gayet mantıklı bi seçenek.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Elinizdeki Fiesta'nın 1.6 Sport versiyonu var. Red&Black modelleri var. Düşünebilirsiniz. :)

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Focus 1.6 SCTİ hakkında bilgisi olan var mı acaba? Kronik sorunu sıkıntısı var mı bu motorun? Anladığım kadarıyla türkiyeye çok az sayıda geldi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Focus 1.6 SCTİ hakkında bilgisi olan var mı acaba? Kronik sorunu sıkıntısı var mı bu motorun? Anladığım kadarıyla türkiyeye çok az sayıda geldi.
Benim bildiğim turbo hortumu kaynaklı muhtelif turbo arızaları oluyor. Başka sıkıntısı var mı bilmiyorum. Bir de o kasanın motordan bağımsız genel sorunları var: Direksiyon kutusu hassas ve arka süspansiyonlar da 30-40 binde bir rot ayarı istiyor.
Alacaksanız 110-120k ₺ bütçe ile alın ki, arıza yapınca yaptıracak paranız kalsın.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Fiesta red-black alın keyfinize bakın, thp’ler narindir. Cupra-gti ikilisindende o fiyatlara temizleri kalmadı malum risk almaya gerek yok.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Soğutma sisteminin hortumlarındaki bir sıkıntı sebebiyle komple motor yaptırmaya kadar giden sıkıntılar oluşabiliyor, gerekli müdahalenin yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım