Mazda 3 otomatik şanzıman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Arkadaşlar Mazda 3 teki otomatik 6 ileri şanzıman klasik tork konvertörlümü yoksa skyactive özel herhangibir teknik farklılık var mı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kullanımındaki tecrübeler de soruya dahilse diye oradan cevaplayayım. Değilse kusuruma bakmayın :)

Bu şanzıman çift kavramalı değil, tork konvertörlü şanzıman. Firmanın belirttiğine göre ilk 3 vitesin geçişleri konfor amaçlı daha sakin, 4-5-6. viteslerin geçişleri ise verimli olması amacıyla daha seri olacak şekilde tasarlanmış. Pratikte ancak dikkat edilirse anlaşılabilecek bir fark. Vites düşürürken ise çok daha hızlı. Gördüğüm en büyük artısı, manuel değişimlerde spor modellerdeki çift kavramalılar gibi komutu verdiğiniz anda uyguluyor, gecikme yaşatmadan vites değişimi yapıyor. Tabi değişim hızı tork konvertörlü standardında hızlı. Manuel kullanımda devir kesiciye girebilmenize müsaade ediyor. Bu da günümüzde çoğu araçta olmayan bir özellik. Kesinlikle çok dayanıklı hissettiriyor şanzıman. Yalnız en önemli eksiği, motordan çıkan güç şanzımanda çok fazla kayba uğruyor. Bu da manuel şanzıman ile arasında 2 lt kadar tüketim farkına ve performans kaybına sebep oluyor.

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Sakin kullanılacak otomatik bi araç düşünüyorumda baba için ilk tercihim sorunsuz olması tak d ye git şeklinde honda larda var kafamda mazda daki daha iyi sanırım

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
İki aracım var biri 87 model Mercedes tork konvertörlü biri Golf 7 dsg tdi hangisi dersen tork konvertörü derim. Kullanımda inanılmaz rahat ve konforlu üstelik sağlamlığı tartışılmaz. Eğer porsche pdk sı falan değilse dsgler zayıf malzemelerden üretiliyor bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sakin kullanılacak otomatik bi araç düşünüyorumda baba için ilk tercihim sorunsuz olması tak d ye git şeklinde honda larda var kafamda mazda daki daha iyi sanırım
Sükunet olarak Mazda 3 işinizi çok çok iyi görecektir. Sportif sürüş isterseniz ihtiyacı karşılar ama İstanbul'daki test sürüşümde mecbur olarak sakin sürüş gerçekleştirmiştim. Araba zaten çok seri değil, huzurlu sakin kullanımı varsayılan olarak sunuyor :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlar Mazda 3 teki otomatik 6 ileri şanzıman klasik tork konvertörlümü yoksa skyactive özel herhangibir teknik farklılık var mı
herhangı bır degısıklık yok @berkertekin hocamında bahsettıgı gıbı. bır oncekı kasasını kullanıyorum benzer yapıdalar zaten herhangı bır sıkıntı arıza vs yok bugune kadarda gormedım bu konuda bır sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım