Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
McLaren F1’in tasarımcısı Gordon Murray, kendi otomobil markasını oluşturdu ve ilk modeli olan Gordon Murray T.50’yi tanıttı.

Güney Afrika doğumlu İngiliz otomobil tasarımcısı Gordon Murray, kariyerinde Formula 1 araçları tasarlıyor ayrıca McLaren F1 gibi ikonik bir otomobilin tasarlamış olması ile kariyerindeki en büyük başarısını elde etmişti.

Çeşitli spor ve süper otomobillerin tasarımlarına imzasını atan Gordon Murray, son yıllarda kendi otomobil firması olan “Gordon Murray Automotive”i kurdu. Ardından da T.50 adını verdiği bir süper otomobili geliştireceğini de açıklamıştı.
gordon-murray-automotive-t.50-cabin.jpg

Remi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Gordon Murray T.50 bahsetmek gerekirse tasarımsal olarak yeni bir McLaren F1 gibi görünen ve benzerlikler taşıyan model oldukça hafif. Sadece 986 kg ağırlığı bulunan süper otomobil  4.0 litrelik atmosferik bir V12 motora sahip. 664 beygir güç ile 467 Nm tork üreten bu...

Okumaya devam et...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
12k devir çeviren atmosferik v12 makine, 1tondan daha hafif gövde, bence dünyanın en iyi arabası olan Mclarean F1'den yabancı olmadığımız çizgiler...
Daha nolsun ki. Herif, pistlerde yarışmak için araba satmaya başlayan Ferrari'nin dahi Suv ürettiği bir dönemde bu denli harika bir otomobil ortaya çıkarmış. Düşünmesi dahi oldukça cüretkar, ne diyeyim param olsa düşünmeden alırdım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım