KAPALI Mercedes C180 AMG mi? Audi A4 2.0 TDI mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
Merhabalar,

İki araç arasında kararsız kaldım yardımcı olur musunuz? Şuanda Leon aracım var, üst modellere geçeceğim biraz daha. Hafta içi iş ve üniversite arasında kullanacağım. Hafta sonu da gezinti. ( 21 Yaşındayım )

Audi A4 2.0 TDI 2013 Model ( Bilgisi olan arkadaşlar 150 hp ve 177 hp farkını da göz önünde bulundurup yorum yapabilirse daha iyi olur.)
Mercedes-Benz C180 AMG 2012 ( Bunda da 5 ileri ve 7 ileri farkı var bu konu ile birliktede yorumlayabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile 5 ileri olan daha çok tutuluyor.)

Hangi aracı tercih etmeliyim.

Şimdiden bilgileriniz yorumlarınız için teşekkür ederim.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhaba Mercedes yakıt olarak uzebilir ama daha performanslidir. Ben audiyi tercih ederdim ama aynı paralara daha düşük model e kasa veya 5 kasa bakmanizida öneririm.

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
Merhaba Mercedes yakıt olarak uzebilir ama daha performanslidir. Ben audiyi tercih ederdim ama aynı paralara daha düşük model e kasa veya 5 kasa bakmanizida öneririm.
Mercedes alırsam eğer büyük ihtimal LPG taktırım çünkü günlük kullanacağım. 5 Kasalarada baktım fakat F10 kasaların düzgünleri bütçemi aşıyor.

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
benzini 1.2 ile çarpıyorsanız lpg tüketimini malesef öyle olmuyor o işler. 50-55 kuruştan aşağı şehir içi tüketimi beklemeyin
Yanlış hesaplamış olabilirim. Maksimum 8 Litre yakıyor muş fabrika verisine göre bende tahmini LPG de 11 12 Litre flan yaksa dedim 12*3,50=42 krş dedim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yanlış hesaplamış olabilirim. Maksimum 8 Litre yakıyor muş fabrika verisine göre bende tahmini LPG de 11 12 Litre flan yaksa dedim 12*3,50=42 krş dedim.
Fabrika verisinden her türlü fazla yakacaktır. 10 litre benzin yakan arabanın 13-14 litre falan lpg tüketimi olur şehir içi duruma göre. Bana sorarsanız 15-16 litre derim de lpg kullanıcılarının tepkisini çekmeyelim :D

Bence tercihinizi dizellerden yana kullanın çok yok yapacaksanız bi de lpg ye para vermeyin boş yere pahalıdır onların sistemleri

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Piyasadaki benzinli mercedeslerin çoğu (özellikle 8-10 yaşın üzerindekiler) lpglidir . Sorun yaşayan da ne duydum ne gördüm . Kaliteli bir kiti (prins vb.) İyi bir usta montaj yaparsa bir sıkıntı olmaz .

Ha diyorsanız ki : Mercedes ile LPG adı yan yana gelir mi diye , çokta abartmamak lazım .

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
B8 kasa sevmem,W204'e de bayılırım ama bu karşılaştırmada oyum A4'ten yana olur.150 hp'lik model,2014-2015 arası üretilen yeni nesil Euro 6 motor bildiğim kadarıyla,177 hp lik motor ise B8 facelift'le beraber gelen motor,Euro 5.Performans anlamında 177 lik,C180'i de sollayacaktır,150 lik motorla C180 tahminen peş peşe yürürler.Motorları bir kenara koyarsak,kasa olarak dediğim gibi oyum C180'e,hele AMG paket denk gelecek tadından yenmez.Ama ekonomi beklentisi varsa,hiç c180'e lpg bağlayıp öldürmeye gerek yok A4 TDI gibi bir seçenek varken.

Vites olayında ise 5 ileri tutulmayan ve eskide kalan bir şanzımandır,tam otomatik.Açıkçası w204'e yakışmayan bir şanzımandı,zaten Facelift'le birlikte 7G-Tronic şanzıman geldi.Bu şanzıman diğerinden hem daha ekonomik,hem daha seri,hem de daha uzun oranlıdır.Alınacaksa 7G-Tronic ile tercih edilmesinde fayda var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlış bilmiyorsam bu kasa Audi'lerde multitronic şanzıman kullanılıyor. Sürüş tecrübesi açısından beğenilse de bazı sıkıntıları yüzünden eleştiriliyor. Arkadaşımın kullandığı 177'lik versiyonda da kavrama sorunu yaşıyordu araç. Yapısı itibariyle cvt benzeri bir şanzıman. Bu konuyu da iyi araştırıp ona göre tercih yapmak gerekiyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım