Mercedes CLC 160 Nasıldır ? / CLC 160 Alınır mı ?

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Herkese merhaba hayirli hafta sonlari
Clio4 2018 model joy aracim var,aracimin sadece tek ozelligi var oda petrol ofisinin yolunu unutmak,baska hicbir ozelligi yok
İnsan bir zaman sonra anahtariinin kitleme tusuna basdiginda aynalarinin kapanmasini araba bindiginde cam tavanini acmak daha donanimli araca binmek istiyor ve otomatik bir araca, clio aracimi 3 yildir kullanmaktayim,malum arac piyasasi cok artti,yalniz mersedes clc 160 modeline rastladim acikcasi benim hosuma gitti arac dolu bir arac cam tavan otomatik vites ve guvenliklide sonucta mersedes kim mersedese binmek istemezki , bir arac buldum hatasiz boyasiz 2011 model olmasina ragmen sadece 64bin kmde fiyati 170 bin tl ve bakimlari vs herseyi zamaninda yapilmis kendi aracimin emsali suanda 140-145 140 a sattigimi varsayarsak 30 bin tl uzerine eklemem gerekecek ve nerdeyse bir clio fiyatina tertemiz bir mersedese binilirmi cok tutmamis kasasida olsa , ailece yolculuklarimiz sadece bayramlarda memleket genelde arkadaslarimla kullaniyorum onlarin sıkısıyo olmasida acikcasi beni alakadar etmez 😁
Siz bu gecisi mantikli buluyormusunuz yorumlariniza cook ihtiyacim var herkese simdiden tesekkurler
Yilda 10 bin km yapiyorum haftada araci sadece 2 gun kullaniyorum lpgde taktirabilir araca

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
CLC benim gözümde de güzel arabadır. Fiyatının karşılığını fazlasıyla veren bir arabadır.

Ama burada düşünmeniz gereken şey aracın yürütme maliyeti. Şu anda kapınızda 3 tane Clio'nuz olsa yürütmeye gücünüz yeter mi? Kendinize sormanız gereken soru bu. Bunu sadece yakıt maliyeti olarak düşünmeyin. Yakıtı daha fazla olacaktır o zaten cepte, bunun yanında yedek parça ve bakım maliyetleri 4-5 katı olacaktır. (clio 4 bakımlarına ve parçalarına biraz hakimim, gerçekten bu maliyet konusunda çok iyidir) Bakım maliyetlerine ek kasko bedeli de farklı çıkacaktır. 10 yaşını geçkin bir araba mercedes bile olsa bir yeri arızalanabilir. Park halinde kaporta veya dış elektrik aksamında bir parçaya ihtiyaç olabilir. Bunlar hep can yakıcı seviyede olacaktır.

Yukarıda bahsettiğim yürütme maliyeti konusunu detaylıca değerlendirdikten sonra ben bu topun altına girerim diyorsanız alın.

firatim

Profesör
Beta Programı
24 Nis 2019
58
31
1,020
33
Marka
Honda
Dediğiniz araç hoşdur güzeldir ama, eğer sizin ekonomik durumunuz mercedes bmw tarzı arabaların yürütme maliyetini karşılamayacak ya da tüm geliriniz araca yatıracak kadarsa ihtiyacı yönünde araç almalı. Herkes o tarz arabalara binmek ister ama bir de ülkemizin alım gücü denilen bir gerçeği var malesef. Eğer ekonomik durumunuz iyi ise o aracı zaten alır yürütme maliyeti gibi konularda sıkıntı çekmezsiniz ama bence insanlar ekonomik sevilerinin el verdiği ölçüde en yüksek modele binmelidir. Çünkü marka farketmeksizin yeni model araç eşittir daha az sorun daha az harcama.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
İstediğiniz otomatik vites ve donanımsa 170-180 civarında cam tavanlı i30,Ceed ,Leon vs var . Mercedes'in yeri ayrı tabi ona birşey diyemem.

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim arac evet gercekden fazla yakan bir aracmis prins vsi2 lpg fiyat aldim 7.500 tl ve minumum candan muhendeslik % 40 tasarrruf sagliycaginin garantisi veriyor, ve buda km 35.40 kurusa dusmesi demek sehir icinde,clio bile yogun trafikde bu yakiti zaten yakiyor,bakim maaliyetinde ise periyoduk bakimi 1000 tl gibi bir ucret sadece agir bakimlari biraz maaliyetli olabilir ama dedigim gibi sadece 10 bin km yapiyorum yilda,etrafimdaki degerli dostlarimda sizler gibi maaliyetli olcagini soyluyor ve yillardirda hep maaliyet dendigi icin hic kaliteli arabalara binemedik hep korktuk cok paralar harcariz diye ama bakimli gecmisi belli bir araba dusuk km de bir araba alirsak max bize nekadar bakim maaliyeti acabilir ki aksi bir durum olmadikca tabi ki ,triger zincir bakimlari biraz maliyetli sanirim 5.000 bin tl gibi ama bu zaten 100 bin km bir degisiyor ben o aracla 100 bin km benim icin 10 yil demek yilda 10 bin yaptigim icin ki 3-4 yil kullanip satariz insallah , simdi ne dusunuyorsunuz sizce?

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
İstediğiniz otomatik vites ve donanımsa 170-180 civarında cam tavanlı i30,Ceed ,Leon vs var . Mercedes'in yeri ayrı tabi ona birşey diyemem.
Oncelikle yorumunuz icin tesekkur ederim evet dediginiz dogru ama sonra mersedesle leon ayni fiyat olunca tamam mersedesin bu kasasi tutmamis olabilir ama sonucta kullandigi motor belli sanzuman belli malzeme kalitesi ve donanimlar belli ve ben biniciyim al satci degilim ayni paraya neden daha konforlu bir araca binmeyelim ki leonun periyodik bakimi 700 tl ise buda 1400 tl olursa bunu kaldirabilirim 5 yilda bir yapilan agir bakim leonda 5 bin ise mersedesde 10 bin tl olursa bunuda kaldirabilirim siz ne dusunuyorsunuz

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,657
2,921
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim arac evet gercekden fazla yakan bir aracmis prins vsi2 lpg fiyat aldim 7.500 tl ve minumum candan muhendeslik % 40 tasarrruf sagliycaginin garantisi veriyor, ve buda km 35.40 kurusa dusmesi demek sehir icinde,clio bile yogun trafikde bu yakiti zaten yakiyor,bakim maaliyetinde ise periyoduk bakimi 1000 tl gibi bir ucret sadece agir bakimlari biraz maaliyetli olabilir ama dedigim gibi sadece 10 bin km yapiyorum yilda,etrafimdaki degerli dostlarimda sizler gibi maaliyetli olcagini soyluyor ve yillardirda hep maaliyet dendigi icin hic kaliteli arabalara binemedik hep korktuk cok paralar harcariz diye ama bakimli gecmisi belli bir araba dusuk km de bir araba alirsak max bize nekadar bakim maaliyeti acabilir ki aksi bir durum olmadikca tabi ki ,triger zincir bakimlari biraz maliyetli sanirim 5.000 bin tl gibi ama bu zaten 100 bin km bir degisiyor ben o aracla 100 bin km benim icin 10 yil demek yilda 10 bin yaptigim icin ki 3-4 yil kullanip satariz insallah , simdi ne dusunuyorsunuz sizce?
Yılda 10 bin km yapıyorsanız keyifli bir arabaya binmek için yakıt ve bakım masrafları göz ardı edilebilir bence

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yakıt ve bakım maliyetine önem veriyorsanız yine Renault'tan devam edin bana kalırsa. Talisman bulunmaz sanıyorum, Latitude ve Laguna 3 bakabilirsiniz. Araçlar gerçekten çok dolu bakımı yakıtı makul. Tabii Mercedes neresi Renault neresi o konuda hak veriyorum. Renault'un üst segment araçlarının ikinci eli zayıf onuda göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Yakıt ve bakım maliyetine önem veriyorsanız yine Renault'tan devam edin bana kalırsa. Talisman bulunmaz sanıyorum, Latitude ve Laguna 3 bakabilirsiniz. Araçlar gerçekten çok dolu bakımı yakıtı makul. Tabii Mercedes neresi Renault neresi o konuda hak veriyorum. Renault'un üst segment araçlarının ikinci eli zayıf onuda göz önünde bulundurun.
Abi oncelikle ilginn icin sagolasin
Abi yakiti lpg ile cozdum
Peki bu gozumu korkutan bakim maaliyetleri sizde nekadardir periyodik bakimlari ortalama

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Peki bu gozumu korkutan bakim maaliyetleri sizde nekadardir periyodik bakimlari ortalama
CLC 160 hakkında bildiklerim çok yakıp gitmemesi, parça bulunmaması, brezilyada üretildiği için malzeme kalitesinin düşük olması. Kupon bir araç herkes sevmez zaten tutulmadığı içinde fazla üretilmedi. Alayım beğenmezsen satarım demek zor yani. Motor hakkında bir bilgi bulamadım aynı şekilde sarf malzemelerinide bulamadım o yüzden tahmin edemiyorum ama nihayetinde Mercedes amblemi olduğu için tuzlu olacağı kesin. İlla Mercedes bineyim diye düşünmeyin bence daha mantıklı araçlara yönelin.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,392
2
3,022
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Selamlar, 170bin bu km’deki bir araç için uygun bence. İçeride özellikle ve sürüş olarak keyif verecektir. Ben olsam LPG hiç taktırmam yılda 10bin km yapıyorsam. O parayı bakıma, arızaya ayırırdım. Araç 11l yaksa ve siz 10bin km yapsanız yılda 350lira kar edersiniz LPG ile. Yani 20 yılda ancak çıkarıyor kendini :)

Bakım olarak ortalama Renault x 2 diye düşünebilirsiniz. Renault’nun aynı kondisyonundaki araçtan daha az sorun çıkarır ancak parça maliyeti daha çok tutar. Yenilerde orijinal servis bakımları geçen sene 3500 lira civarındaydı, iyi ustalarda ise 2000’e kadar çıkıyordu. Hatta Mercedes’in kompakt sınıfta (CLC kompakt sınıfın üstünde ancak fikir vermesi açısından yazıyorum) 1700 liradan başlayan fiyatlarla bakım kampanyası var 100bin km üstü araçlara. Bu fiyat bence inanılmaz iyi.

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,392
2
3,022
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bu arada çok yakıp az kaçması (Mercedes’te çok şaşılacak bir şey değil o yıllarda) ve kasa farkından dolayı özellikle dıştaki parçaların az bulunması ve pahalı olması konusuna katılıyorum. Mercedes’in Almanya dışı üretimlerinde de yine kalite bir tık aşağıda oluyor. Motor, şanzıman, iç mekan, yanlar, önler ise C ile aynı olduğundan malzeme sıkıntısı olmaz bence. Tutmayan bir kasa olması ise alırken ucuz alıp satarken ucuz satmanıza neden olur. Yeni CLC’nin gelecek olması belki biraz satışlarını kolaylaştırır ancak her malın bir alıcısı vardır hele ki Mercedes ise.

Son düzenleme:

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Bu arada çok yakıp az kaçması (Mercedes’te çok şaşılacak bir şey değil o yıllarda) ve kasa farkından dolayı özellikle dıştaki parçaların az bulunması ve pahalı olması konusuna katılıyorum. Mercedes’in Almanya dışı üretimlerinde de yine kalite bir tık aşağıda oluyor. Motor, şanzıman, iç mekan, yanlar, önler ise C ile aynı olduğundan malzeme sıkıntısı olmaz bence. Tutmayan bir kasa olması ise alırken ucuz alıp satarken ucuz satmanıza neden olur. Yeni CLC’nin gelecek olması belki biraz satışlarını kolaylaştırır ancak her malın bir alıcısı vardır hele ki Mercedes ise.
Abi soyle soyleyim ben cliodan bu araca gececegim icin benim icin sizin o kasasina gore gitmedigi dediginizi farketmem bile benim icin buyuk farklar olucak kalite farki surus farki gidis hissiyati , ve satma gibi dusuncem yok yani abi ben binerim biniciyim yani clioyu da 5 yil surmek icin sifir almistim zaten,ve ben 170 bin tlye sifir ayarinda 2011 model sunruflu full bir araca sahip olabilceksem araba iyi ki tutmamis ki binebilme sansimiz olcak abi clio parasina

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Abi soyle soyleyim ben cliodan bu araca gececegim icin benim icin sizin o kasasina gore gitmedigi dediginizi farketmem bile benim icin buyuk farklar olucak kalite farki surus farki gidis hissiyati , ve satma gibi dusuncem yok yani abi ben binerim biniciyim yani clioyu da 5 yil surmek icin sifir almistim zaten,ve ben 170 bin tlye sifir ayarinda 2011 model sunruflu full bir araca sahip olabilceksem araba iyi ki tutmamis ki binebilme sansimiz olcak abi clio parasina
Gecen amcam diyorki al oglum bi yere gittigin zaman kapini acarlar, dedim ikinci el piyasasi iyi degil niye satcaksin ki zaten bunlar bakimini yap torunlarina gider sonucta bu mersedes dedi ve 70-80-90 bin km bu araclar icin 0 km demek gibi birsey sonucta mersedesin kendi motor ve sanzumani , sorunsuzluguyda unlu

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,634
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Şunu söyleyeyim. Her iki aracı da deneyimleme şansı edindim.

Clc, piyasada mercedes'in üvey evladı gibidir. Fakat kalite olarak değil. Türkiye'ye gelen motoru çok da performanslı değil(gene 11 saniye civarında 0-100'ü var, clc 180 daha iyi o konuda) . Asıl olay, donanım pek yok. Boş araç yani. Mercedes'te pek boş araç sevilmez. İkinci eli de hızlı değil. Zaten bu sebeplerden ötürü ucuz.

He, bindiğinizde mercedes'le gidiyor gibi hisseder misiniz ? Evet. (Direksiyonu serttir, spor ayarlıdır)
Clio'ya göre uçak gibi gelir mi yüksek hızlarda ? Gelir.
Bakım ve yürütme maliyetleri clio'dan yüksek midir ? Evet.
M271 motorun bir kaç ufak kroniği var mıdır ? Vardır. (Triger zincir uzatma, zincir dişli maliyeti, egzantrik konum sensörleri vs)

Bence bir galeriye gidin, hiç değilse bir inceleyin. İçine binin, mümkünse bir tur atın vs. Fakat parça fiyatlarına da bakın, M271 kronikleri vs diye araştırın, öyle karar verin. Mercedes'e binerken C segmenti normal bir araç gelip darladığında uzayıp gitme gibi bir derdiniz yoksa, amaç sadece konfor ve prestijse düşünülebilir. Fakat yanlayacağını falan da düşünmeyin, baştan söyleyeyim :)

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,392
2
3,022
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Gecen amcam diyorki al oglum bi yere gittigin zaman kapini acarlar, dedim ikinci el piyasasi iyi degil niye satcaksin ki zaten bunlar bakimini yap torunlarina gider sonucta bu mersedes dedi ve 70-80-90 bin km bu araclar icin 0 km demek gibi birsey sonucta mersedesin kendi motor ve sanzumani , sorunsuzluguyda unlu
Yukarıda @msansertekin güzel açıklamış. Coupe bir araç olduğu halde gayet sakin bir karakterli motorla gelince tutmadı. Bu da son derece normal. Böyle bir performans beklentiniz yoksa sıkıntı değil. Yine aynı şekilde her araç sorun çıkartır, bu olasılık elbette Mercedes'te daha düşük ama yok değil. Ben kesinlikle LPG takılmaması taraftarıyım. Bu kadar genç motora LPG ile yazık olur, hele ki yılda 10bin km yaparken. O parayı arıza olursa kullanmanız taraftarıyım. Test etmeden bence de almayın. Clio'ya göre çok daha tok, daha güvenli, sessiz ve kaliteli gelecektir. Yüksek hızlarda da güven verecektir. Donanım arayan değil de Mercedes kalitesinde bir sürüş ve malzeme arayan insanlara daha hitap eden bir araç bu bence. Donanım yoksa aman aman değil. Sonuçta 2011 model. Cam tavan, katlanır ayna dışında pek bir ekstrası yok donanım olarak. Ancak yalıtım olsun, iç malzeme kalitesi olsun tabii ki Renault ile kıyaslanmaz ve premium kalitesine yakışır şekilde. Bu araçta bir diğer ilginç nokta da dışı W204 kasa C sınıfı gibiyken içi W203 kasaya daha yakın. O yüzden satışa çıktığında insanlara eski görünmüştü. Sorunsuzluk olarak da yine evet ünlü ancak sıfır sorun hiçbir araçtan beklenmemeli. Zamanında düzgün bakım yaptırırsanız bu kilometredeki araçlar gerçekten uzun gidiyor. Şanzıman motora göre daha sorunsuz bu arada.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,634
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Bu arada dip not, bu arabaya lpg takarsanız hem lpg fiyatını ekleyin masrafa , üstüne bir de 5-6 bin lira arabanın değerinden düşün. Bu aracın temizini arayan insan, kesinlikle lpg'li mercedes'e binmez. Prins bile takılı olsa fark etmiyor. Yılda 10 bin km için kesinlikle benzin.

Şanzımanı 5 ileri 5g tronic tork konvertörlü. Bu şanzımanı bozan adamın, kesinlikle kasıtlı bir hareket yapması lazım. Başka ihtimal göremiyorum.

sami bayrak

sami bayrak
Senkromeççi
20 Haz 2021
9
7
70
27
istanbul
Marka
Renault
Herkese cok tesekkur ederim
Gozumu kararttim abimin soyledigi kronik sorunlara baktim
Havalandirma borusu ve vanos manyetigi denilej seyleri takip edip vakti gelince degisildiginde motorun sorunsuz sanzumanin motordan daha sorunsuz oldugunu ogrendim
Arabayi insallah alicam,rabbim izin verdigi surece uzun sureli binmeye alicam,Rabbim herkesin gonlune gore versin, ama kisa sureli kullanmak icin alan arkadaslar icin tavsiye etmem ben acikcasi aradigim istedigim mersedes kalitesi ve otomatik ve sunruf olmasi ve deri koltuk cok istedigim icin benim isteklerini karisliyor motoru benim icin gayet yeterli sakin bir kullaniciyim bu paraya bu denli temiz ve bu konforu yasiycagim icin heycanliyim

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,634
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Herkese cok tesekkur ederim
Gozumu kararttim abimin soyledigi kronik sorunlara baktim
Havalandirma borusu ve vanos manyetigi denilej seyleri takip edip vakti gelince degisildiginde motorun sorunsuz sanzumanin motordan daha sorunsuz oldugunu ogrendim
Arabayi insallah alicam,rabbim izin verdigi surece uzun sureli binmeye alicam,Rabbim herkesin gonlune gore versin, ama kisa sureli kullanmak icin alan arkadaslar icin tavsiye etmem ben acikcasi aradigim istedigim mersedes kalitesi ve otomatik ve sunruf olmasi ve deri koltuk cok istedigim icin benim isteklerini karisliyor motoru benim icin gayet yeterli sakin bir kullaniciyim bu paraya bu denli temiz ve bu konforu yasiycagim icin heycanliyim
Soğuk motorda ilk marşta zincir sesi geliyorsa dikkat. Bu araçların zinciri uzamaya meyilli. Ayrıca uzadıkça zincir dişlisini aşındırıyor, asıl pahalı malzeme o. Yetkili servis bakımlı bulunursa hepten rahat olunur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım