Mini Onarım Tramere İşler mi?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bayramda gözü görmeyen bir sürücü gelip Sağ Arka çamurluğuma geri geri gelirken vurdu. Kaporta hafif göçtü muhtemelen ufak bir meblağ (500-1000TL) ile göçük düzeltme yapılacak. Kazayı yapan başta ben öderim dedi şimdi sigortadan alın diyor anlayacağınız ufak bir şeyi Tramere işletmez mantığı ile çamura yatıyor.

Ben bunu kaza tutanağını kullanmadan Kaskodan Mini onarım ile yaptırsam Tramere işler mi?

Bir yanım da Tramere işlet sendeki 1000TL olur karşı tarafta bedelsiz kayıt görünsün adamın aracı 2010 model Clio başka hasarları da olduğundan derdini anlatamaz 2.elde zarar etsin diyor

Tramerden yaptırsam Değer kaybı alabilir miyim alırsam yaklaşık ne kadar olur sizce?
Ne yapayım bilemedim ne dersiniz?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
o mini onarım olmuyor ya,bizim mokkanın kapı geçen yıl göçtü 300 500 aralığında fiyatlar verildi ve mini onarım olmuyormuş.
sizin boya sağlamsa veya ton farkı yaratabilecek bir boya değilse mini onarım olabilir belki, bence bu göçük düzeltenlere bir sorun.
mini onarım da tramere işlemez diye düşünüyorum daha detaylı bilen biri yazacaktır ama.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
o mini onarım olmuyor ya,bizim mokkanın kapı geçen yıl göçtü 300 500 aralığında fiyatlar verildi ve mini onarım olmuyormuş.
sizin boya sağlamsa veya ton farkı yaratabilecek bir boya değilse mini onarım olabilir belki, bence bu göçük düzeltenlere bir sorun.
mini onarım da tramere işlemez diye düşünüyorum daha detaylı bilen biri yazacaktır ama.
Boyada hiçbir şey yok ufak bir çizik var o kadar yani göçükçü çekince düzelecek bir şey

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Boyada hiçbir şey yok ufak bir çizik var o kadar yani göçükçü çekince düzelecek bir şey
bana olmaz gibi geldi, biraz işçilik dışında masraf çok yok çünkü kasko anlaşmalı yerler sonuçta onu da mini onarım saymayacaklarsa artık bilemedim.
genelde taş izlerini falan boyatıyorlar mini onarımla, fikir vermesi açısından.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Benim Göçük düzelttirdiğim yerin Kaskomla anlaşması yokmuş zaten. Başka bir yere de ne kadar güvenilir bilmiyorum ancak Tramer yoluyla yaptırabilirmişim

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
bana olmaz gibi geldi, biraz işçilik dışında masraf çok yok çünkü kasko anlaşmalı yerler sonuçta onu da mini onarım saymayacaklarsa artık bilemedim.
genelde taş izlerini falan boyatıyorlar mini onarımla, fikir vermesi açısından.
Genelde sigorta şirketlerinde mini onarım kapsamına girecek hasarlar yazıyor, benim de başıma geldi, mini onarımla hallolacak şeyi çamurluk boyamaya kadar götürdüler, ben geri adım atmayınca seve seve mini onarımdan yaptılar.

Ufak bir hasarsa ve tamiratını gerek fatura gerek foto ile belgelerseniz çekinmeyin tramer çıkmasından.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Genelde sigorta şirketlerinde mini onarım kapsamına girecek hasarlar yazıyor, benim de başıma geldi, mini onarımla hallolacak şeyi çamurluk boyamaya kadar götürdüler, ben geri adım atmayınca seve seve mini onarımdan yaptılar.

Ufak bir hasarsa ve tamiratını gerek fatura gerek foto ile belgelerseniz çekinmeyin tramer çıkmasından.
O zaman kasko poliçesini bir okuyayım bakalım ne yazmışlar da işte benim ustanın anlaşması yokmuş. Kasko şirketi neresi ile anlaşmalıysa oraya güvenebilir miyim işte ondan emin değilim

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
O zaman kasko poliçesini bir okuyayım bakalım ne yazmışlar da işte benim ustanın anlaşması yokmuş. Kasko şirketi neresi ile anlaşmalıysa oraya güvenebilir miyim işte ondan emin değilim
https://www.groupama.com.tr/UserFiles/GroupamaComYeniIcerik/Sizin_icin/Kasko/minihasarhizmeti.pdf benim sigortanın böyle bir pdf dosyası var, muhtemelen diğer firmalarda da vardır. Genelde Autoking - RS servis gibi yerlerle çalışıyorlar. Benim bi boyasız düzeltme birde kapı boyama işim oldu, RS servise götürdüm, araç metalik parlament mavi diye geçiyor, ton farkı olmadan tertemiz hallettiler. Tabi bu tarz yerler genelde franchise usulü çalışıyor, şubeden şubeye bile farklılık gösterebilir.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
https://www.groupama.com.tr/UserFiles/GroupamaComYeniIcerik/Sizin_icin/Kasko/minihasarhizmeti.pdf benim sigortanın böyle bir pdf dosyası var, muhtemelen diğer firmalarda da vardır. Genelde Autoking - RS servis gibi yerlerle çalışıyorlar. Benim bi boyasız düzeltme birde kapı boyama işim oldu, RS servise götürdüm, araç metalik parlament mavi diye geçiyor, ton farkı olmadan tertemiz hallettiler. Tabi bu tarz yerler genelde franchise usulü çalışıyor, şubeden şubeye bile farklılık gösterebilir.
Teşekkür ederim Kontrol ettim Auto King ile anlaşmalıymış. O zaman araştırayım ya kendi ustama tramer üzerinden veya oluyorsa Auto King den mini onarımla yaptırırım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım