KAPALI Mondeo 1.6 Tdci - Nasıldır? Tutmadı mı bu araç ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan atoprak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
1,589
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

2-3 yıl önce gördüğümde iç geçirirdim.
Hatta aklımda kalan iç geçirdiğim erişilebilir bir kaç arabadan biridir.
Şimdi 2nci el araç bakıyorum, dizel olması şart, km yapacağım. Bence bu kadar güzel bir D segmenti için otomatik vites den de vazgeçebilirim diyorum kendi kendime(halen git gellerim var...:))

Malum siteden biraz araştırdım ancak pek fazla araç çıkmadı. Nedenn?
Özellikle beğenilmeyen bir yönü mü var?
Evet pek hızlı değildir, 1.6 tdci anca günü kurtarır
Tüm problem otomatiğinin olmaması mı?

Siz tavsiye eder misiniz?

Bu da bir olasılık, çok şartlanmamak lazım ve beklentileride hep makul seviyede tutmak lazım...şimdi bu arabayada binip, kulaklık takmış gibi bir ortam beklersek hayal kırıklığı olabilir...benim yegane endişem aslında o motorun o kasayı çekerken banada çektireceği hissim ama hayırlısı :)
Motor-kasa uyumu tabii sizin beklentinizle alakalı hocam. Onu kullanınca anlarsınız ancak :) Ama aracın yalıtımını ben beğenmiştim, herhangi bir ses v.s pek duyulmuyor.

Yarın sabah evime yakın olan Ford bayisine gidip arabaya bakacağım olursa test sürüşü yapacağım..sonra bu araca gidip bakacağım..bir sıkıntı olmaz ise bir başka Ford bayisine gidip plaka vs bilgilerini de kontrol ettireceğim .. orada da bir test sürüşü olur belki... :)

Yazarım artık gelişmeleri ...
Zaten bu araç dışında bir alternatif te yok gibi .. bu olmassa diğer seçeneklere bakmaya çalışıcam yarın.. ajanda fena sıkışık...

Yarın sabah evime yakın olan Ford bayisine gidip arabaya bakacağım olursa test sürüşü yapacağım..sonra bu araca gidip bakacağım..bir sıkıntı olmaz ise bir başka Ford bayisine gidip plaka vs bilgilerini de kontrol ettireceğim .. orada da bir test sürüşü olur belki... :)

Yazarım artık gelişmeleri ...
Zaten bu araç dışında bir alternatif te yok gibi .. bu olmassa diğer seçeneklere bakmaya çalışıcam yarın.. ajanda fena sıkışık...
Deneyimlerinizi paylaşırsınız buradan hocam :)

Test sürüşü yaptım, hemde 1.6 dizel ile.
Araç herşeyi ile üst sınıf olduğunu belli ediyor. İşçilik konusındaki bir kaç ufak kusur dışında bence her yönüyle gerek iç mekan, gerekse dış tasarım olarak gayet başarılı. Orta konsolun tasarımı ve kol dayamaya uzana kısım oldukça sıkı ve bölgeyi dolduracak şekilde güZel tasarlanmış. Oturuş pozisyonu ideale yakındı...Sürüş konusunda yumuşaklığını hemen belli ediyor. Test ettiğim hiç bir araba sarı boyalı tırtıklıalanların üstünden böyle geçmedi(hoş bu yakında hep C segmenti test ettim) sessiz, sakin bir araç.Motor günlük kullanım için gayet yeterli gibi hissettirdi. Yol tutuşunda araç eleştiriler ile paralel olarak zıpkın gibi değil... hafif yatma eğilimini gayet makul hızlarda da veriyor ama benim için problem değil.

Lakin 2nci el bakmaya gittiğim araç bu sabah satılmış, moralim bozuldu, kısmet değilmiş ...

Test sürüşü yaptım, hemde 1.6 dizel ile.
Araç herşeyi ile üst sınıf olduğunu belli ediyor. İşçilik konusındaki bir kaç ufak kusur dışında bence her yönüyle gerek iç mekan, gerekse dış tasarım olarak gayet başarılı. Orta konsolun tasarımı ve kol dayamaya uzana kısım oldukça sıkı ve bölgeyi dolduracak şekilde güZel tasarlanmış. Oturuş pozisyonu ideale yakındı...Sürüş konusunda yumuşaklığını hemen belli ediyor. Test ettiğim hiç bir araba sarı boyalı tırtıklıalanların üstünden böyle geçmedi(hoş bu yakında hep C segmenti test ettim) sessiz, sakin bir araç.Motor günlük kullanım için gayet yeterli gibi hissettirdi. Yol tutuşunda araç eleştiriler ile paralel olarak zıpkın gibi değil... hafif yatma eğilimini gayet makul hızlarda da veriyor ama benim için problem değil.

Lakin 2nci el bakmaya gittiğim araç bu sabah satılmış, moralim bozuldu, kısmet değilmiş ...
Kısmet değilmiş demek ki hocam. Almaya cidden karar verirseniz başka ilanlara da bakabilirsiniz ama olmazsa da temiz bir golf bulup alabilirsiniz.

Diğer ilanlar ya bürçemi aşıyor ya da değişenleri var beya km si bence fazla ... fazla km üzerine bende bindirmek istemiyorum dizelin 2nci elini öldürüyor malum... 1-2 golf var onlara bakıcam.. beni sanırım en iyi Golf paklayacak

Diğer ilanlar ya bürçemi aşıyor ya da değişenleri var beya km si bence fazla ... fazla km üzerine bende bindirmek istemiyorum dizelin 2nci elini öldürüyor malum... 1-2 golf var onlara bakıcam.. beni sanırım en iyi Golf paklayacak
Golf için seçenekler daha fazla olacaktır tabii. O yüzden kafanıza yatan ilanları ayıklayıp onlara bakmanız daha mantıklı.

Hocam Bizdede 1.6 mondeo var.Gayet yeterli.1. viteste hafif ağır kalıyor.2 ye atınca iyi gidiyor patiye kalıyo ;) Sync3 ekran bizimkinde yenilerde oluyor YouTube de arasanız hızını görürsünüz.İhtiyaç yokta biz yazılım yaptırıcaz,biraz heyacan katsın.Sadece arabaya bakışları görseniz 1.0 motorunu bile alırsınız :))
IMG_4583.JPG

Hocam Bizdede 1.6 mondeo var.Gayet yeterli.1. viteste hafif ağır kalıyor.2 ye atınca iyi gidiyor patiye kalıyo ;) Sync3 ekran bizimkinde yenilerde oluyor YouTube de arasanız hızını görürsünüz.İhtiyaç yokta biz yazılım yaptırıcaz,biraz heyacan katsın.Sadece arabaya bakışları görseniz 1.0 motorunu bile alırsınız :))Ekli dosyayı görüntüle 3772
Bana focus'u sattirip kredi cektirip borca sokturup aldiracak kendini su araba en sonunda.
Vallahi masaallah yilan gibi duruyor. Allah nazarlardan saklasin insaallah

Hocam Bizdede 1.6 mondeo var.Gayet yeterli.1. viteste hafif ağır kalıyor.2 ye atınca iyi gidiyor patiye kalıyo ;) Sync3 ekran bizimkinde yenilerde oluyor YouTube de arasanız hızını görürsünüz.İhtiyaç yokta biz yazılım yaptırıcaz,biraz heyacan katsın.Sadece arabaya bakışları görseniz 1.0 motorunu bile alırsınız :))Ekli dosyayı görüntüle 3772
Yandı buralar:)Allah kaza bela vermesin ağız tadıyla binmeyi nasip eder inşallah

otomatıgı olsa gıder tekrar bakarım valla masallah nazar degmesın kazasız belasız surusler dılerım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...