KAPALI Mondeo 1.6 Tdci - Nasıldır? Tutmadı mı bu araç ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan atoprak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
1,589
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

2-3 yıl önce gördüğümde iç geçirirdim.
Hatta aklımda kalan iç geçirdiğim erişilebilir bir kaç arabadan biridir.
Şimdi 2nci el araç bakıyorum, dizel olması şart, km yapacağım. Bence bu kadar güzel bir D segmenti için otomatik vites den de vazgeçebilirim diyorum kendi kendime(halen git gellerim var...:))

Malum siteden biraz araştırdım ancak pek fazla araç çıkmadı. Nedenn?
Özellikle beğenilmeyen bir yönü mü var?
Evet pek hızlı değildir, 1.6 tdci anca günü kurtarır
Tüm problem otomatiğinin olmaması mı?

Siz tavsiye eder misiniz?

Bu arada işletmeyi ufak boy taktım.Bagajın tabanı bi 10-15 cm alçaldı.Teşekkür ederim allah herkese nasip etsin.
[QUOTE="CenkGs, Abi amacım sana aldırmak :D. Ama 0 alınmaz daha Güncel fiyatlarda belli olmuş galiba : Ekli dosyayı görüntüle 3774
Daha 3-4 hafta önce bir üye, led far opsiyonlu titanium manuel dizel mondeo'yu 120 bin liste fiyatı üzerinden indirimle 110-115 arası bir paraya satın almıştı. Şimdi çıkarmışlar 135 bine. Hayaller iyice hayal oluyor vallahi :(

Hocam sahibinden ki fiyatlar zaten olması gereken fiyatın genelde 2-3k fazlası ondan pazarlıkta zorlayın zaten mondeo 2. eli öyle güçlü bir araba değil indirim yaparlar eminim.

Şu anda her araç için geçerli bu konu, indirim yapıyor gerçekten satmak isteyen.
Zaten öyle araçların fiyatlarıda makul oluyor... bellİ ediyor satmak isteyen aracını...

2nci eli evet çok güçlü değil ama ironiye bakın ki malum sitede favori listemde bir tek mondeo satıldı son haftada..o da bu mondeo idi.. zaten çok fazla ilanda yok araç ile ilgili.

Bilemiyorum, belki bir işaretti bu gün o arabanın satılması, çünki gerçekten gözümü karartmış, vaz geçmiştim otomatik vites veya biraz daha seri bir araçtan. Başka şehirlerde var 1-2 araç ama benim oralara gidipte araç alabilecek pek zamanım yok ki zaten çok uzamn da değilim.. neyse artık ... kısmet

Şu anda her araç için geçerli bu konu, indirim yapıyor gerçekten satmak isteyen.
Zaten öyle araçların fiyatlarıda makul oluyor... bellİ ediyor satmak isteyen aracını...

2nci eli evet çok güçlü değil ama ironiye bakın ki malum sitede favori listemde bir tek mondeo satıldı son haftada..o da bu mondeo idi.. zaten çok fazla ilanda yok araç ile ilgili.

Bilemiyorum, belki bir işaretti bu gün o arabanın satılması, çünki gerçekten gözümü karartmış, vaz geçmiştim otomatik vites veya biraz daha seri bir araçtan. Başka şehirlerde var 1-2 araç ama benim oralara gidipte araç alabilecek pek zamanım yok ki zaten çok uzamn da değilim.. neyse artık ... kısmet
belki bir mesajdır kim bilir :) bu işlerde sabırlı olup beklemek lazım

Kısmet değilmiş demek ki hocam. Almaya cidden karar verirseniz başka ilanlara da bakabilirsiniz ama olmazsa da temiz bir golf bulup alabilirsiniz.

Pek bulamadım İstanbulda... biri var değişenli .. bİride km olarak yüksek... dizelde yüksek km İstemiyorum lakin bende km yapıcam sonra satış hepten zorlaşıcak ...

Öğleden sonra 2015 model bir Golf baktım Kadıköyde .... tdi, dsg, park sensörleri ve bluetooth standart olarak gelen comfortline dı. Tramerİ temİz, tamponlarda ufak tefek çizikler var, birde arka sağ kapıya birşey sürünmüş hafiften, onlarda elletmemişler..benim için problem olan konular değil.. 29k km de... en son 82500 dedi ama o heralde düz olur ... büyük ihitmal onu alırım gibi gözüküyor yarın veya Cuma günü..

Pek bulamadım İstanbulda... biri var değişenli .. bİride km olarak yüksek... dizelde yüksek km İstemiyorum lakin bende km yapıcam sonra satış hepten zorlaşıcak ...

Öğleden sonra 2015 model bir Golf baktım Kadıköyde .... tdi, dsg, park sensörleri ve bluetooth standart olarak gelen comfortline dı. Tramerİ temİz, tamponlarda ufak tefek çizikler var, birde arka sağ kapıya birşey sürünmüş hafiften, onlarda elletmemişler..benim için problem olan konular değil.. 29k km de... en son 82500 dedi ama o heralde düz olur ... büyük ihitmal onu alırım gibi gözüküyor yarın veya Cuma günü..
Araçta bir sıkıntı yoksa, içinize de sindiyse 80-81 gibi bir rakama bağlanabilir. Güzel araç, km'si de düşük, donanım da kararında, o parayı hak eden bir araç. İnşaallah hayırlısı olsun hakkınızda.

Hocam degisenli olsa nolcak bence daha iyi hatta

Bizim arabayla aynı donanım ve 82900 mü?Biz 9000 deyken 81 e aldıydık hocam 2016 martta.Ama piyasa da çok arttı normal gibi.

Tapatalk kullanılarak sanane benim telefonumdan aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar bu arada şu ana kadar gittiğim tüm yetkili satıcılar 2016 araçları satıyor..
2017 araçlar daha ortada yok ama internet sitelerinde 2017 fiyatları yazıyor... biraz bu durumuda kullanıp sanki çok İndirim verilüyormuş gibi algı yönetimi oluyor. Ben bu gün 1.6 tdci style mondeo için 104k fiyat aldım..2016 model tabiki..

Bu arada Mazda 3 e 135k isteyen Mazda Türkiye distribütörlüğüne alkış istiyorum.. :)

Arkadaşlar bu arada şu ana kadar gittiğim tüm yetkili satıcılar 2016 araçları satıyor..
2017 araçlar daha ortada yok ama internet sitelerinde 2017 fiyatları yazıyor... biraz bu durumuda kullanıp sanki çok İndirim verilüyormuş gibi algı yönetimi oluyor. Ben bu gün 1.6 tdci style mondeo için 104k fiyat aldım..2016 model tabiki..

Bu arada Mazda 3 e 135k isteyen Mazda Türkiye distribütörlüğüne alkış istiyorum.. :)
Hocam bence devleti alkislayin bu onlari sucu degilki

Bizim arabayla aynı donanım ve 82900 mü?Biz 9000 deyken 81 e aldıydık hocam 2016 martta.Ama piyasa da çok arttı normal gibi.

Herşey çok arttı o dönemde bu yana... kaç kere zam yemiştir o dönemden sonra...zaten ötv de vurdu...
Listesi 106k olmuş sizin aracın ... muhtemelen 2016 model 0km sini 97-100 civarına alabilirsiniz şu anda

Herşey çok arttı o dönemde bu yana... kaç kere zam yemiştir o dönemden sonra...zaten ötv de vurdu...
Listesi 106k olmuş sizin aracın ... muhtemelen 2016 model 0km sini 97-100 civarına alabilirsiniz şu anda

Bizim araç da 25500 km de biniyoruz[emoji28]
Euro 6 de mi sizin baktığınız?
İnşallah beyaz değildir hocam comfortlineye beyaz gitmiyor bence.
Sürüş konfor paket var araçta fakat blutut olduğu kesin mi?Direksiyonda tuşlarda blutut tuşları var fakat blutut olmayanlarda telefon devre dışı diyor.Blutut çok lazım diyorsanız buna dikkat edin.Ayrıca auxtan da spotify'a filan bağlanabiliyorsunuz blututu müzik için istiyorsanız pek gerek kalmıyor.Bizde blutut var fakat auxtan bağlıyorum daha pratik oluyor.Başka sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım hocam.

şuan 102k liste fiyatı olan arabamızı 2014 mayısında bayi indirimi ile 78k aldık.2015 yılında kia ceed 1.6 dizel otomatik premium için yine 78k fiyat aldım bayiden aynı araba şuan 110k olmuş. Bu durumla ilgili açıkcası 2014-2015 yılında araba alan herkes kurtardı

Bizim araç da 25500 km de biniyoruz[emoji28]
Euro 6 de mi sizin baktığınız?
İnşallah beyaz değildir hocam comfortlineye beyaz gitmiyor bence.
Sürüş konfor paket var araçta fakat blutut olduğu kesin mi?Direksiyonda tuşlarda blutut tuşları var fakat blutut olmayanlarda telefon devre dışı diyor.Blutut çok lazım diyorsanız buna dikkat edin.Ayrıca auxtan da spotify'a filan bağlanabiliyorsunuz blututu müzik için istiyorsanız pek gerek kalmıyor.Bizde blutut var fakat auxtan bağlıyorum daha pratik oluyor.Başka sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım hocam.

Evet Euro 6, ruhsattanda kontrol ettim motor kodunu CXX ile başlıyor, 110hp.
Ben ön-arka park sensörlerinin standart donanımda olduğu pakette bluetooth da standart diye biliyorum. Bu arada trafiğe çıkış tarihi 07-2015
Hava kötüydü bu gün, zaten kontak çevirmedim henüz ama yarın veya öbür gün cevirisem kontrol ederim bluetooth u da. Araç galericinin yeğenine ait. Ben direk onla görüşmedim. Genelde olduğu gibi araç hakkında daha çok bilerek giden hep biz oluyoruz değil mi :) ..bu arada maalesef beyaz..evet benimde siyahtan spnra en tercih etmeyeceğim renk ama en azından bakımı kolay ...bakımız zor olsada metalik renk tercih ederdim.. fakat pek bu fiyat aralığında, bu ek donanımlarıyla araç yok

Son düzenleme:
Hocam acikcasi bana cok absurt gelemiyor objektif olamiyorum acikcasi bende su anlik mazda kullaniyorum bi onceki kasasini haketmiyor diyemem ama bir c segmentine kesinlikle 135 vermem asla yani

Allah verdirip mahcup etmesin..
Direk D segmenti veya marka sınıfını değiştirmek lazım o paralara diye düşünüyorum..
Şu anda 135k bütçem olsa sanırım F30 320d kovalardım..

Evet Euro 6, ruhsattanda kontrol ettim motor kodunu CXX ile başlıyor, 110hp.
Ben ön-arka park sensörlerinin standart donanımda olduğu pakette bluetooth da standart diye biliyorum. Bu arada trafiğe çıkış tarihi 07-2015
Hava kötüydü bu gün, zaten kontak çevirmedim henüz ama yarın veya öbür gün cevirisem kontrol ederim bluetooth u da. Araç galericinin yeğenine ait. Ben direk onla görüşmedim. Genelde olduğu gibi araç hakkında daha çok bilerek giden hep biz oluyoruz değil mi :)
2015 lerde ön arka park sensörü ve blutut standart değil hocam.Ön arka park sensörü varsa o araçta sürüş konfor paket vardır.Sürüş konfor paket varsa hız sabitleyici de vardır[emoji1]Blutut bence çok önemli değil yine de siz bilirsiniz.
Bu da benim test yazım belki yardımcı olur size
http://www.oto-farm.com/2016/08/test-hitman-volkswagen-golf-16-tdi.html?m=1

şuan 102k liste fiyatı olan arabamızı 2014 mayısında bayi indirimi ile 78k aldık.2015 yılında kia ceed 1.6 dizel otomatik premium için yine 78k fiyat aldım bayiden aynı araba şuan 110k olmuş. Bu durumla ilgili açıkcası 2014-2015 yılında araba alan herkes kurtardı

Ben açıkçası distributorlerin biraz örneğin Otopark gibi belirli bir kitleye ulaşan içerik sağlayıcılarını takip ettiği ve buna göre fiyat politiklarını güncellediğinide düşünüyorum. Özellikle Ceed ve Mazda 3 konusunda bence distribütörler aracın editörlerce beğenilmesini takiben bunuda biraz kullanıyorlar..şu anda 2017 Model Ceed ve Mazda 3 ün fiyatı akıl alacak gibi değil ...

Ben açıkçası distributorlerin biraz örneğin Otopark gibi belirli bir kitleye ulaşan içerik sağlayıcılarını takip ettiği ve buna göre fiyat politiklarını güncellediğinide düşünüyorum. Özellikle Ceed ve Mazda 3 konusunda bence distribütörler aracın editörlerce beğenilmesini takiben bunuda biraz kullanıyorlar..şu anda 2017 Model Ceed ve Mazda 3 ün fiyatı akıl alacak gibi değil ...
editör den çok satış miktarı adamlar belirli bir hedef koyuyor ve o hedefi geçiyorsa direk arttırıyorlar fiyatı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...