Hangi yağ?

• Motul

Kullanılan: 51 70.8%
  • Castrol

Kullanılan: 15 20.8%
  • Selenia

Kullanılan: 6 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    72

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Motul ün alt seri yağları nasıldır 2100 veya 3100 gibi baktığım yağlar biraz kalın olduğu için çoğu serisi yok (olsa da o fiyatlara çıkamam zaten). ve baktığım yağ kalınlıklarında motul-mobil falan da çok pahalı değil gibi. Favorit gibi düşük bütçede yürütülmeye çalışan ve 26 yaşındaki karbüratörlü arabaya fiyatı uçmamak şartıyla hangi yağları önerebilirsiniz? Favorit kullanıcıları 10w40, 15w40 ve 20w50 yağlar arasından arabaya ve mevsime göre seçim yapmak gerektiğini söylediler ama marka önerisi alamadım kendilerinden :)

oguzcann60

Taklacı Güvercin
24 Haz 2019
13
7
295
28
Marka
BMW
Motul xmax 0-40 kullandım n13 motorlu f20 aracımda bariz titreşimi azaldı motorun .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Motul ün alt seri yağları nasıldır 2100 veya 3100 gibi baktığım yağlar biraz kalın olduğu için çoğu serisi yok (olsa da o fiyatlara çıkamam zaten). ve baktığım yağ kalınlıklarında motul-mobil falan da çok pahalı değil gibi. Favorit gibi düşük bütçede yürütülmeye çalışan ve 26 yaşındaki karbüratörlü arabaya fiyatı uçmamak şartıyla hangi yağları önerebilirsiniz? Favorit kullanıcıları 10w40, 15w40 ve 20w50 yağlar arasından arabaya ve mevsime göre seçim yapmak gerektiğini söylediler ama marka önerisi alamadım kendilerinden :)
O yaştaki arabanın mevsimden önce motor kondisyonuna göre yağ seçmek gerekir. Yağ eksiltmesi/yakması ne seviyede onu bilmek gerekir. Ona göre bir kalınlık tercihi yapmak gerekir. Araç lpg'li olduğu için de minimum 40, tercihen 50 yağ kullanılırsa daha iyi olur. Düşük sıcaklık değeri için iklim koşulları düşünülebilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O yaştaki arabanın mevsimden önce motor kondisyonuna göre yağ seçmek gerekir. Yağ eksiltmesi/yakması ne seviyede onu bilmek gerekir. Ona göre bir kalınlık tercihi yapmak gerekir. Araç lpg'li olduğu için de minimum 40, tercihen 50 yağ kullanılırsa daha iyi olur. Düşük sıcaklık değeri için iklim koşulları düşünülebilir.
şimdi arabada hangi kalınlık var bilemiyorum. Şu durumda yağ kaçırma-eksiltme yok ama belki kalın yağ var ince koysam eksilir belki de ince var eksiltmiyo. Galiba biraz deneme yapmak gerekecek. 20w50 düşünüyorum ama kışın ilk çalıştırmada zorlayabilir dediler, 10w40 için de eksiltebilir diye düşünüyorum. 15w50 varmış ama o da bulunur mu bilmiyorum

MelihGT

Takipçi
5 Ağu 2019
4
9
20
28
Marka
Alfa Romeo
En son Mannol 10-60 kullandım tavsiye ederim.Youtubedeki aşınma testleride motul 10-60dan iyi hem fiyatı daha uygun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım