Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı uğurlu olsun hangi otomatik şanzıman var üstünde?Ünlü 1.4T motor bu demekki :), kazasız belasız keyifli sürüşlere.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Madem başlığı açtık araba ile ilgili düşündüklerimi ufak bir özet geçeyim ileri ki dönemde detaylandırırım.

3 Bölüme ayıracağım. Beklentimin üstüne çıkanlar-Beklentilerimi karşılayanlar ve beklentimin altında kalanlar

Beklentimin üstüne çıkanlar:

+Motor
+Süspansiyon konforu
+Kullanışlılık
+Koltuklar
+Lastik sesi
+Ön konsol
+Halojen farlar

Beklentimi karşılayanlar:

*Yol tutuş (Opel olunca Allah ın emri oluyor zaten :D )
*Şanzıman
*Ses sistemi

Beklentimin altında kalanlar:

-Rüzgar sesi
-Bazı saçma donanım eksiklikleri
-Kalkışta ölü gaz pedalı
-Görüş açıları

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
6 ileri hocam. Opel-Ford-Volvo kullanılan şanzıman
Anladım tekrardan hayırlı uğurlu olsun eş-dost soruyor sorarken söyleriz öneririz bu araçları eğer gerekirse.Yakıt tüketiminden de bahsederseniz çok iyi olur, keyifli sürüşler tekrardan.

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Anladım tekrardan hayırlı uğurlu olsun eş-fost soruyor sorarken söyleriz öneririz bu araçları eğer gerekirse.Yakıt tüketiminden de bahsederseniz çok iyi olur, keyifli sürüşler tekrardan.

Tekrar teşekkür ederim. :)

Yukarı da çok ufak bir özet geçtim zamanla dolduracam bütün maddeleri :)

Yakıt karma 9 lt diye bilirim akıcı trafikte gayet iyi düşüyor ve ilginç bir şekilde gazlarken çokta yükselmiyor.

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Lpgli bulsam ben de üstüne atlayacağım ama bir türlü istediğim gibi bir şey bulamadım :/ 85 liraya kadar bulabilen olursa bana paslasın lütfen :) Hayırlı olsun bu arada astra j gayet güzel üstüne bir de yazılımla şaka makinası olabilir

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Madem başlığı açtık araba ile ilgili düşündüklerimi ufak bir özet geçeyim ileri ki dönemde detaylandırırım.

3 Bölüme ayıracağım. Beklentimin üstüne çıkanlar-Beklentilerimi karşılayanlar ve beklentimin altında kalanlar

Beklentimin üstüne çıkanlar:

+Motor
+Süspansiyon konforu
+Kullanışlılık
+Koltuklar
+Lastik sesi
+Ön konsol
+Halojen farlar

Beklentimi karşılayanlar:

*Yol tutuş (Opel olunca Allah ın emri oluyor zaten :D )
*Şanzıman
*Ses sistemi

Beklentimin altında kalanlar:

-Rüzgar sesi
-Bazı saçma donanım eksiklikleri
-Kalkışta ölü gaz pedalı
-Görüş açıları

rüzgar sesi olarak ben memnunum yav :/ donanımdan kastın ne hacı ? kalkışta ölülüğü ben benim 1.6 atmosferik diyedir diyordum :D

görüş açıların abv direkler 30 cm kalınlığında falan heralde fıtık oluyorum

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Lpgli bulsam ben de üstüne atlayacağım ama bir türlü istediğim gibi bir şey bulamadım :/ 85 liraya kadar bulabilen olursa bana paslasın lütfen :) Hayırlı olsun bu arada astra j gayet güzel üstüne bir de yazılımla şaka makinası olabilir

Hocam ileride motoru detaylı anlatınca bahsedecektim ama bu motorda kronik devirdaim arızası var. Belki lpg daha yüksek sıcaklıkta çalıştığı için bu sistemi daha da yorabilir ama onun dışında bir çok yerde bende uyumlu olduğunu duydum hatta opel bu motoru fabrika çıkış lpg li de sattı ama yine de lpg ye karşıyım.
Piyasası acayip arttı. Ben eski aracımı 62000 tl sattım şuan ilanlara bakıyorum 70000 yazan var. Kendi arabamı da 69000 tl aldım 80000 yazıyorlar. Açıkcası 85000 benim arabanın kondisyonundaki bulunur ama o fiyata da benim arabaya vermek veya önermek istemem açıkcası ama piyasa maalesef içler acısı.

rüzgar sesi olarak ben memnunum yav :/ donanımdan kastın ne hacı ? kalkışta ölülüğü ben benim 1.6 atmosferik diyedir diyordum :D

görüş açıların abv direkler 30 cm kalınlığında falan heralde fıtık oluyorum

Valla rakipleri ile kıyasla rüzgar sesi çok erken başlıyor. 105-110 civarı duyuyorum. Belki fitillerle alakalıdır.

Donanım olarak 2 tane takıntılı olduğum şey var onun dışında memnunum aslında.

1.si elektrikli katlanan hadi katlanmasını geçtim en azından ısıtması olsun o yok.
2.si benim arabada CD500 opsiyonu var. Navigasyon filan var ama bluetooth yok bide utanmadan phone diye tuş bırakmışlar. Sesi kapatıyor sadece

Kalkışta ölülüğü ben turbo boşluğuna bağlamıştım demekki gaz pedalı ile alakalıymış. Benim bildiğim atmosferikler daha tepkili olur :D

Görüş açıları zayıf ama en azından dönüş çapı iyi çıktı da oradan kurtarıyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Tünaydın :)

IMG-20191225-WA0006.jpgIMG-20191225-WA0007.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fotoğraf sanırım TR'den değil. Yandaki araçların direksiyonları sağda. Astra da Ankara plakalı ve diğer fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla soldan direksiyon. Ters direksiyon trafikte -özellikle de bölünmüş olmayan yollarda- çok ciddi sıkıntı yaratıyor. Suzuki Alto, Chevrolet Spark gibi çok bıdık bir araba olsa eğilip ters tarafa bakılır ama Astra maşallah iri araba. Eğer fotoğrafların çekildiği bölgede ikamet ediyorsan, hem kendinin hem de trafiktekilerin güvenliği için acil ihtiyaç dışında dışarı çıkarmanı tavsiye etmem.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Fotoğraf sanırım TR'den değil. Yandaki araçların direksiyonları sağda. Astra da Ankara plakalı ve diğer fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla soldan direksiyon. Ters direksiyon trafikte -özellikle de bölünmüş olmayan yollarda- çok ciddi sıkıntı yaratıyor. Suzuki Alto, Chevrolet Spark gibi çok bıdık bir araba olsa eğilip ters tarafa bakılır ama Astra maşallah iri araba. Eğer fotoğrafların çekildiği bölgede ikamet ediyorsan, hem kendinin hem de trafiktekilerin güvenliği için acil ihtiyaç dışında dışarı çıkarmanı tavsiye etmem.

Şuan kıbrıs ta okuyorum. Aracımı Türkiye den getirdim ve 3 yıldır bu şekilde düzenli şekilde kullanıyorum ve genelde bu tepkiyi çok alıyorum. Ters direksiyon zor olmuyor mu filan diye tabii ufak zorlukları var özellikle sağlamalar da çok temkinli olmak gerekiyor ama onun dışında hiç bir zorluğu yok tamamen alışkanlık meselesi. Zaten Kıbrıs trafiğinin %30 bu şekilde kullanıyor :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şuan kıbrıs ta okuyorum. Aracımı Türkiye den getirdim ve 3 yıldır bu şekilde düzenli şekilde kullanıyorum ve genelde bu tepkiyi çok alıyorum. Ters direksiyon zor olmuyor mu filan diye tabii ufak zorlukları var özellikle sağlamalar da çok temkinli olmak gerekiyor ama onun dışında hiç bir zorluğu yok tamamen alışkanlık meselesi. Zaten Kıbrıs trafiğinin %30 bu şekilde kullanıyor :)
Ben de Kıbrıs'ta bulunmuştum. O zaman da çok yanlış buluyordum. Sağdan direksiyonu TR'de tecrübe ettikten sonra da tepkimin az bile olduğunu gördüm. Ufak zorluk dediğin sağlama meselesi hayati bir konu, park manevrası gibi küçük tampon öptürmeli bişey değil. İmkanın olursa ucuz yollu bir de sağdan direksiyonlu araç alıp gündelik olarak onu kullanman daha sağlıklı olur gibime geliyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben de Kıbrıs'ta bulunmuştum. O zaman da çok yanlış buluyordum. Sağdan direksiyonu TR'de tecrübe ettikten sonra da tepkimin az bile olduğunu gördüm. Ufak zorluk dediğin sağlama meselesi hayati bir konu, park manevrası gibi küçük tampon öptürmeli bişey değil. İmkanın olursa ucuz yollu bir de sağdan direksiyonlu araç alıp gündelik olarak onu kullanman daha sağlıklı olur gibime geliyor.

Daha önce de dediğim gibi alışkanlık meselesi. Sağlama konusunda temkinli olmak gerekiyor tabiki önemli olay ama üstesinden baş edilemeyecek bir olay değil başka arabam olsa kesin çıkarım dediğim yerde emin olmadığım sürece kesinlikle çıkmıyorum.

Kıbrıs ta ucuz yollu araba almak bence çok daha büyük risk. Çünkü hiç bir kaza geçmişine dair hiç bir şey öğrenemiyorsun sigorta dan yapılmadıysa ve burada expertiz diye bir kavram da yok.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kıbrıs’ta ucuz araç bulunur sanki.
Daha önce de dediğim gibi alışkanlık meselesi. Sağlama konusunda temkinli olmak gerekiyor tabiki önemli olay ama üstesinden baş edilemeyecek bir olay değil başka arabam olsa kesin çıkarım dediğim yerde emin olmadığım sürece kesinlikle çıkmıyorum.

Kıbrıs ta ucuz yollu araba almak bence çok daha büyük risk. Çünkü hiç bir kaza geçmişine dair hiç bir şey öğrenemiyorsun sigorta dan yapılmadıysa ve burada expertiz diye bir kavram da yok.
Ustaya gösterilir, ucuz bir araç alınabilir diye düşünülebilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam ileride motoru detaylı anlatınca bahsedecektim ama bu motorda kronik devirdaim arızası var. Belki lpg daha yüksek sıcaklıkta çalıştığı için bu sistemi daha da yorabilir ama onun dışında bir çok yerde bende uyumlu olduğunu duydum hatta opel bu motoru fabrika çıkış lpg li de sattı ama yine de lpg ye karşıyım.
Piyasası acayip arttı. Ben eski aracımı 62000 tl sattım şuan ilanlara bakıyorum 70000 yazan var. Kendi arabamı da 69000 tl aldım 80000 yazıyorlar. Açıkcası 85000 benim arabanın kondisyonundaki bulunur ama o fiyata da benim arabaya vermek veya önermek istemem açıkcası ama piyasa maalesef içler acısı.

Valla rakipleri ile kıyasla rüzgar sesi çok erken başlıyor. 105-110 civarı duyuyorum. Belki fitillerle alakalıdır.

Donanım olarak 2 tane takıntılı olduğum şey var onun dışında memnunum aslında.

1.si elektrikli katlanan hadi katlanmasını geçtim en azından ısıtması olsun o yok.
2.si benim arabada CD500 opsiyonu var. Navigasyon filan var ama bluetooth yok bide utanmadan phone diye tuş bırakmışlar. Sesi kapatıyor sadece

Kalkışta ölülüğü ben turbo boşluğuna bağlamıştım demekki gaz pedalı ile alakalıymış. Benim bildiğim atmosferikler daha tepkili olur :D

Görüş açıları zayıf ama en azından dönüş çapı iyi çıktı da oradan kurtarıyor.

bende cd400 var, bugün bunu gördüm ben şok :D

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

bende cd400 var, bugün bunu gördüm ben şok :D

Konsoldaki bagaj açma tuşu olduğuna göre bu araba Astra sedan yani makyajlı astra j dönemine denk geliyor. Makyaj ile gelmiş olabilir. Ben çok araştırdım mesela ekranın config menüsünde telefon ayarları menüsü bile yok :(

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Kızımla ufak bir off road yaptık. Altı beklediğimden yüksek çıktı. Merakımdan yerden yüksekliğine baktım 160 mm çıktı. Megane 145 Golf 7 nin 142 mm olduğunu görünce baya şaşırdım. Yol tutuş ve süspansiyon konforu düşününce Opel hem yüksek ağırlık hem de yükseklik ile baya iyi iş çıkarmış.

IMG-20200101-WA0018.jpg
IMG-20200101-WA0019.jpg

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
15 gündür kızımdan ayrıydım. Dönüşte ufak bir hediye aldım. Head Up display.
Çeşitli modları var.
0-100 1000m gibi hızlanma ya da frenleme süresi ölçüyor
hata kodlarını da okuyabiliyor.
Yağ-su sıcaklıklarını okuyabiliyor
önceden ayarlarsınız bunlar çok yükselirse uyarı veriyor... Daha keşfetmediğim çeşit çeşit özellikleri var
Fotoğraflarda biraz silik gözükse de gerçekte çok daha net gözüküyor. Ürünü öneririm.

WhatsApp Image 2020-02-08 at 10.33.57 (1).jpegWhatsApp Image 2020-02-08 at 10.33.57.jpegWhatsApp Image 2020-02-08 at 10.33.58 (1).jpegWhatsApp Image 2020-02-08 at 10.33.58.jpeg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım