KAPALI ne alacağız ki ? ne almalıyım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilhamitekin

Düz Yol Gazcısı
12 Haz 2019
24
2
145
30
öncelikle hayırlı forumlar kolay gelsin.
abilerim ablalarım elimde bir fiat punto evo 1.4 2011 model temiz bir araç var satıp üstüne para koyarak yaklaşık 105 bin civarı bir paraya sahip oluyorum.
lakin bir türlü hangi aracı alacağımı bulamadım ve karar veremedim.
araç değiştirme sebebim yarı otomatik olmasından kaynaklı vites geçişleri pek memnun etmiyor yavaş ve yavan geliyor. hızlanması desen keza aynı şekilde yavan kalıyor.
segment b c d olabilir.
SUV araçlara bakıyorum ( her zaman bir ilgim olmuştur ) ne alacağıma karar veremedim. MB ML serisi hoş geliyor mazdalarda aynı şekilde.
Sedan araçlara bakıyorum ( o kadar çeşit var hangisi isteğimi karşılar bilmiyorum.) Ford serisi, MB E200 serisi eski ama hoş.
hatchback araçlara bakıyorum ( hanımdan kaynaklı ) kafamda alfa romeo giulietta, seat ibiza-leon, ww golf ve toyota auris oturdu. ( farklı modellere açığım)
Gelelim araçtan beklentilerime:
1- az çok premium etkisi versin ( sonuçta ev parası kadar paraya alacağız )
2- yol tutuşu ve konforun üst düzey olmasa da her çukuru da hissetmek istemiyorum.
3- gaza köklediğim de en azından şehir içinde sıkışma durumlarından kurtarabilecek atiklik.
4. az veya çok yakması önemli değil zaten yılda en fazla 10-15 bin km yaparım yapmam.
5. mekanik ve elektronik masrafı minimal düzeyde çıkarmasını istiyorum ( kararsızlığımın en büyük sebebi) sonuçta her gün yolda değilim. haftada 2-3 binmemden dolayı arıza çıkarması can sıkar araçtan soğutur.
6. ne çok şey istiyorsun demeyin cahilliğimi mazur görün :).
7. orjinal halide güzel bir araç olmasını istiyorum.
8. çok fazla ses almasını istemiyorum içeriye
yardımcı olacak olmayacak herkese teşekkür ederim

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
o motor da kuru tip çift kavrama var baya kişi sorunlarından şikayetçi

kuru kavrama şanzımanlar maalesef daha çok sorun çıkarmaya müsait oluyorlar,lakin motorda yüksek tork bulunmadığı için bu ihtimal biraz daha azalıyor.ben st line 1.5 tdci pws kullanmıştım,o şanzımanın ilk kalkış tepkilerine bayılmıştım.geçiş hızı da fena gelmemişti,arızaları da diğer çift kavramalara göre nispeten daha az.kuru kavramada bu durum ne kadar değişir emin değilim ama ben arıza ihtimalinin aşırı artacağını düşünmüyorum.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
kuru kavrama şanzımanlar maalesef daha çok sorun çıkarmaya müsait oluyorlar,lakin motorda yüksek tork bulunmadığı için bu ihtimal biraz daha azalıyor.ben st line 1.5 tdci pws kullanmıştım,o şanzımanın ilk kalkış tepkilerine bayılmıştım.geçiş hızı da fena gelmemişti,arızaları da diğer çift kavramalara göre nispeten daha az.kuru kavramada bu durum ne kadar değişir emin değilim ama ben arıza ihtimalinin aşırı artacağını düşünmüyorum.
1.5 tdci da bulunan pws yaş kavrama olduğundan evet kuru tip kavramalara göre daha dayanıklı. Ancak şöyle bir şey var ki, Ford'un 1.6 ti-vct motora koyduğu pws şanzıman bildiğiniz ayıplı mal. Ford, bu yüzden davalık bile oldu.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
1.5 tdci da bulunan pws yaş kavrama olduğundan evet kuru tip kavramalara göre daha dayanıklı. Ancak şöyle bir şey var ki, Ford'un 1.6 ti-vct motora koyduğu pws şanzıman bildiğiniz ayıplı mal. Ford, bu yüzden davalık bile oldu.
Doğrudur,o zaman tercih etmemek ve riske girmemek lazım dediğiniz gibiyse durum epey vahim.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

Hocam Ford kendisi biz bilerek bu şanzımanı bitirmeden piyasaya sürdük diye açıklama yaptı. Focusclubtr 60k daki Fiesta nın 4 kere kavram değiştiğini filan gördüm

Hvyyvm

Muhammed Doğan
Senkromeççi
10 May 2020
8
0
60
28
Bolu
Marka
Volkswagen
Fazla sevildiği için bi vw düşmanlığı oluştu insanlarda ama golf kesinlikle tavsiye ederim. Hem yakışıklı dizeli az yakıyor. Dsg şanzıman iyidir. 160larda giderken 90la gider gibi gidersiniz. Bastınız mı gider. Hangi arabayı beğenirseniz beğenin herkes mutlaka bir kusur bulacaktır çünkü her araba elbet arıza veriyordur bunlara kulak asmayın. Girin bakın şikayetvar.coma her araba hakkında binlerce şikayet bulabilirsiniz. O yüzden dediğim gibi çok önemli olmayan kronik sorunlara bakabilirsiniz. Suv önermem maalesef. Yeni teknoloji suvlar hariç hepsi çok yakıyor ülkemizde yakıt çok pahalı. E yeniler de çok pahalı. Gezerken defalarca depo doldurmayın. Ayrıca golfü satması da kolay olur ikinci eli çok hızlı. Kullandığım için verdiğim tavsiyeler bunlar yanlış olabilir elbet. Şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun. Kazasız belasız

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım