Nissan micra 1.2 match cvt......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar merhaba.daha onceden hatirlayan arkadaslar vardir.benim hanima nissan micra aldik.1.2 cvt en dolusu.yaklasik 1 aydir kullaniyoruz 1600 km yol yaptik(%90 i sehir ici) alindigi gunden bu yanaki yakit ortalamasi 6.1 lt.bence rekor sayilabilecek bir rakam.henuz arac yeni,havalar soguk,surekli sehir icinde ve kullanan acemi.aracin kullanimida cok guzel 3 silindirli motorun sesi cok hoş.1.2 cc 3 silindir icin 80 bg guzel rakam.aracta 940 kg olunca 80 bg fazlasiyla yetiyor.ic hacmi eski aracim yaris le nerdeyse ayni.donanim olarak gercekten cok iyi.yagmur,far sensoru,hiz sabitleyici,sinirlayici,15 inc alasim jant,sis fari,led stop lambalari,işikli spoiler vb.gercekten b sinifi icin yeterli donanima sahip.ustelik cvt sanziman sayesinde arac 90 km sabit hizla 1750 devirde seyrediyor.onunda fotografini eklemeye calisacagim.micra genellikle cok kucuk bir aracmis gibi biliniyor ancak gercek hic oyle degil.eski toyota yarisimden hic farki yok.0km cvt en full paketi 52500 tl ye aldik.bence rakiplerine gorede gayet guzel.araci merak edenler olursa yardimci olmaya calisirim.saygi ve sevgilerimle

Ekli dosyalar

• 20170219_143057-1.jpg
    20170219_143057-1.jpg
    673.4 KB · Görüntüleme: 1,651
  • 20170127_172113-1.jpg
    20170127_172113-1.jpg
    581.5 KB · Görüntüleme: 1,428
  • 20170119_105410-1.jpg
    20170119_105410-1.jpg
    663.5 KB · Görüntüleme: 1,295

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bana cevap yazılmamış ama yukarıdaki tartışma konusu tuhaf. Hyundai i10'u benzinli olarak düşünürsek iktisatlı olmayan bir araba, fabrika verilerine bakarsak 1.0 ve 1.2 motor seçeneklerinin ikisininde neredeyse tüm B sınıfı araçlardan fazla yaktığı ortada (Hyundai markası dışındaki araçlardan, Micra'dan Polo'ya Yaris'ten Clio'ya hepsi bundan az yakıyor).

LPG'li araçla benzinli aracı kıyaslamak başlı başına hata, -kıyaslanan araçlarda anormal bir cc farkı yoksa- LPG'li araç tabii ki daha iktisatlı. Benzinin litresi 5,32 gazın litresi 3,15 (shell internet fiyatı).

Konu bambaşka yere gitti, @mehmethakantarhan 'a ayıp oldu.

Kimsenin micra ile i10 kıyasladığı yok. neden anlamamakta israrcısınız.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bak kardeşim, @pulusoglu Kıçında bomba taşınan araba almamaışsınız 10 kuruş için dediği için ona neden i10 almak zorunda kaldığımı anlattım. 20 bin fiyat farklı, 18000 km de 2500 tl yakıt farkı var dedim.

Ben i10 manyağı felan değilim ayrıca, Micra sahibinede tavsiyemin Fiesta olduğunuda açıkca belirttim. Burda tutup durduk yere i10 propagandası yapmaya gelmedim. Sadece Micrada frenden korkan adam, bombalı i10 biniyor muhabbetine giren @pulusoglu una sebeblerim, saydım. Eğerki hayla anlamak istmiyorsanız beni okumayın bloke edin.
Birr diğer hususda benim uyku düzenimede ikide bir yazmanıda, uykusuzluktan ne dediğini bilmiyor demenizde hoşuma gitmiyor.
Canım yeterince sıkkın, birde anlaşılmamaktanda çok nefret ederim. Ben anladığımı anladım..

Canının sıkkın olduğu her halinden belli oluyor zaten. Adam sıfır micrayı almış, yakıt tüketiminden memnun genişliğinden performansından memnun arabasının kötülemenin başka araba önermenin ne anlamı var ? üstelik bunu inatla yapmanın ne anlamı var ? Sana saygı gösterdiğim için bloklamıyorum görüşlerine değer veriyorum. Yanlış yaptığın bir konuda da diyorum abi bak böyle böyle diye. Son gönderilerine bi bak, corsa c konusunda i10 daha geniş diye tutturdun, biri corsa almıştı onu da arabayı aldığına pişman ettin. Anlamak istemediğin şey şu, körü körüne savunuyorsun. İnsanların heves edip aldıkları arabaya laf ediyorsun. Karşı bi fikir geldiği zaman da sinirleniyorsun.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bak kardeşim, @pulusoglu Kıçında bomba taşınan araba almamaışsınız 10 kuruş için dediği için ona neden i10 almak zorunda kaldığımı anlattım. 20 bin fiyat farklı, 18000 km de 2500 tl yakıt farkı var dedim.

Ben i10 manyağı felan değilim ayrıca, Micra sahibinede tavsiyemin Fiesta olduğunuda açıkca belirttim. Burda tutup durduk yere i10 propagandası yapmaya gelmedim. Sadece Micrada frenden korkan adam, bombalı i10 biniyor muhabbetine giren @pulusoglu una sebeblerim, saydım. Eğerki hayla anlamak istmiyorsanız beni okumayın bloke edin.
Birr diğer hususda benim uyku düzenimede ikide bir yazmanıda, uykusuzluktan ne dediğini bilmiyor demenizde hoşuma gitmiyor.
Canım yeterince sıkkın, birde anlaşılmamaktanda çok nefret ederim. Ben anladığımı anladım..
Yukarida sputnik arkadasimiz zaten bahsetmis i10 1.0 jump 46.200, micra 1.2 street 51.000. Benzer donanım seviyelerine bakınca hep 4-5 bin lira civarında bir fark var ve araçların sınıfları aynı değil, gayet normal bir fark. Hatta micra'yı Hyundai'deki rakibi i20'yle kıyaslarsak baz donanımda i20'den (i20 1.2 jump 52.900) 1.900 lira daha ucuz. Diye belirtmis zaten benim gidip bmw 3 serisi aldim basligina ama mazda 3 alin demem gibi birsey olurdu. Ek olarak bugune kadar istemsiz lpg basliklarinizi gordum ugrastiginiz lpg sorunlarindan dolayi sirf bunu icin bile micra tercih edilir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Canının sıkkın olduğu her halinden belli oluyor zaten. Adam sıfır micrayı almış, yakıt tüketiminden memnun genişliğinden performansından memnun arabasının kötülemenin başka araba önermenin ne anlamı var ? üstelik bunu inatla yapmanın ne anlamı var ? Sana saygı gösterdiğim için bloklamıyorum görüşlerine değer veriyorum. Yanlış yaptığın bir konuda da diyorum abi bak böyle böyle diye. Son gönderilerine bi bak, corsa c konusunda i10 daha geniş diye tutturdun, biri corsa almıştı onu da arabayı aldığına pişman ettin. Anlamak istemediğin şey şu, körü körüne savunuyorsun. İnsanların heves edip aldıkları arabaya laf ediyorsun. Karşı bi fikir geldiği zaman da sinirleniyorsun.

Ben Nissan Micrayı Fren sisteminden dolayı, Nissana şikayet etmiş adamım. Fren çok önemli bir konu. Ben az çok yakmış yada hacmi kötü dememdim. Frenlerine dikkat cektim. Bunun için blog yazdım. Nissan Global sayfasında konuyu dile getirip arac hakkında feedback yaptım. Araba ilk makyajlı çıktığında kullanan ilk kişilerdendim. Belki şu an son updatelerden sonra bu durum nispeten düzeltildi, belkide bir çok insan hayatını kurtardık. Nissan Lansmanlarda Bebek arabası koyuyor artık bagaja. Belki bundada etkim var. Ben sadece bildiklerimi paylaştım. Nerde hata yaptım..

http://uberjager.blogspot.com.tr/2015/04/2015-nissan-micra-12-cvt-at-ile-gecen.html

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben Nissan Micrayı Fren sisteminden dolayı, Nissana şikayet etmiş adamım. Fren çok önemli bir konu. Ben az çok yakmış yada hacmi kötü dememdim. Frenlerine dikkat cektim. Bunun için blog yazdım. Nissan Global sayfasında konuyu dile getirip arac hakkında feedback yaptım. Araba ilk makyajlı çıktığında kullanan ilk kişilerdendim. Belki şu an son updatelerden sonra bu durum nispeten düzeltildi, belkide bir çok insan hayatını kurtardık. Nissan Lansmanlarda Bebek arabası koyuyor artık bagaja. Belki bundada etkim var. Ben sadece bildiklerimi paylaştım. Nerde hata yaptım..

http://uberjager.blogspot.com.tr/2015/04/2015-nissan-micra-12-cvt-at-ile-gecen.html

hata sende değil bende. Daha da yazdığın konuları verdiğin cevapları dikkate alıp yanıtlamam. Gösterdiğimiz saygıyı haketmediğini verdiğin tepkilerle de gösteriyorsun. İyi pazarlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,029
7
51,359
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Abi kusura bakma da öyle bir paylaşımlar yapıyorsun ki, cüzdanının bozuk para gözü gibi olduk. Kazandığın, harcadığın bütün banknotlara şahit olduk, öğrendik. Başkalarını bilmiyorum ama para hassas mevzudur diyerek şahsen ben o konuda bir yorumda bulunmadım bugüne kadar. Allah bağışlasın çocuğun oldu, illa ki zoru zahmeti bol olur bebeğin. Bunların hep farkındayız. Uykusuzluğunu vs.leri de hep kendin yazdın buraya. Samimiyetin dozunu sen ayarladın, biz de samimiyetine güvenerek tüm iyi niyetimizle birşeyler yazmaya çalıştık, art niyetli yazılar emin ol böyle olmaz. Mesafeleri kendin kısaltıp sonra da bu durumdan rahatsız olduğunu söylüyorsan kusura bakma ama o zaman senin iyi niyetini sorgularız.

@mehmethakantarhan hocam çok özür diliyorum konu bambaşka bir noktaya gitti ama bu bir kere belirteceğim bir şeydi, yeri ve zamanı geçmeden belirtmem gerekiyordu. Garaj başlığında temiz bir konu açarsanız hakikaten iyi olacak, zira bu konuyu berbat ettim.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yukarida sputnik arkadasimiz zaten bahsetmis i10 1.0 jump 46.200, micra 1.2 street 51.000. Benzer donanım seviyelerine bakınca hep 4-5 bin lira civarında bir fark var ve araçların sınıfları aynı değil, gayet normal bir fark. Hatta micra'yı Hyundai'deki rakibi i20'yle kıyaslarsak baz donanımda i20'den (i20 1.2 jump 52.900) 1.900 lira daha ucuz. Diye belirtmis zaten benim gidip bmw 3 serisi aldim basligina ama mazda 3 alin demem gibi birsey olurdu. Ek olarak bugune kadar istemsiz lpg basliklarinizi gordum ugrastiginiz lpg sorunlarindan dolayi sirf bunu icin bile micra tercih edilir.

Bakınnız siz ısrar ediyorsunuz ama , amacınız konuyu farklı yerlere taşımak oluyor. Ben kimseye i10 alın kullannın demedim, Powershift Fiestanın Nissan Micra CVTden daha güvenli olduğunu acık acık yazdım. Kabahat bendeki, sizin LPg bombası lafının gazına gelipte klavyeye sarılmam oldu. Neyse ben çok kötü bürüyüm, Bu böyle kalsın..

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Bende araci alirken bu kadar az yakacagini hic dusunmuyordum.7.5-8 gozden cikarmistim.ama samimiyetime inanin alindigi anda ilk benzini aldigim yerde sifirladim 1600 km oldu ortalama 6.1 lt.cok ciddi bir kismi sehir ici ustelik sabah ve aksam trafigine giriyor.sehirdisi ise sadece izmir urla arasi 2 kez gitti geldi o kadar.esim acemi biri yumusak kullaniyor ve hiz yapmiyor.
Doğrudur yani bişey diyemem, bizimkisi 8 lt civarı yakıyordu, kışın 9 lt ye kadar çıkıyordu. Belki bir iyileştirme yapmışlardır makyajla.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
B segmenti araçlara son zamanlarda sempatim var. Micra güzel bir araç. Şanzımanı beğenmeyenler oluyor ama sonuçta spor araba değil. Şanzımanın kalkıştaki performansı nasıl? Vites geçişlerinin iyi olduğunu biliyorum bu araba için çok iyi bir şanzıman. Şehir içi dur kalklarda performansı nasıl? Kavramada tutuyor mu 1 ve 2. vitesler arasında?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aracınız hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullandırsın. Bizde de Mk2 Micra vardı. Uzun yola falanda gitmiştik fakat uzun yol performansını pek begenmemiştik ve akabinde aracı satıp Boşline Golf 5 almistık. Yeni nesil Micra'da bu problem hala devam ediyor mu? Uzun yolda araç diğer araçlardan ve rüzgardan o kadar çok etkileniyor mu? Birde yakıt tüketimi çok iyi yav.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım