Ölüyordum. Aynaya bakmayan bi dayi yuzunden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Dün köye giderken tek gidis tek gelis yolda bi beton arabasinin arkasinda olusan kafilede 4 cü sira da ilerliyorum bi sure boyle ilerlediken sonra sollama yapilabilecek yere geldik kesik cizgiler basladi önümuzde gelen kimse yok e baktim önümde arkamda sollamaya cikan da kimse yok verdim sinyalimi cektim 3 ten ikiye unumdeki 2 arabayi aldim beton arabasinin arkasindaki golfün tam yanina gelmisken adam tutup sola cikmasinmi... fren yapacaktim ama tam o surada dikiz aynamda kaptirmis gelen bi ford ranger gordum fren yapsam rranger bana vuracak devam etsem golf ustume cikiyor( tum bu ihtimalleri 2 sn icinde dusunuyom bu arada oda ayri bi ironi) asildim gaza sol tarafa yoldan ciktim beni gorunce golf hemen geri seridine zipladi panikledi dayi. Evet macera simdi basliyor arabanin sol tarafi cakıla cikinca arkadan koptu esp devreye girdi ama fren yaptigi teker bide cakilda kayinca daha cok acildi arka. Her ihtimale karsi arabayi hep ASR kapali kullanirim iyiki boyle bi aliskanlik edinmisim asildim gaza iyice gaz ve kontrayla bi sekilde toplayip yola yaklasik 45-50 derce aciyla geri girdim. Ve doblo devrilir diyenler oluyor ya hani bazen benide tedirgin etmiyor degil. Ama bu olayda yatsa etsede 4 tekerimde yerdeydi. Demem oki Abi tek seritli yollarda sadece onden araba geliyormu diye degil bide arkaniza bakin be abi sizden once sollamaya cikmis adam varmi diye :D iste buda bi tecrube oldu hani keske yasamamis olsaydim demiyorum boyle olaylara arabada tektim ve bu bi tecrube oldu olacagi varmis diyip geciyorum. Ve bi klişe: buda boyle bi anımdır paylasmak istedim :D
Geçmişler olsun paçayı iyi kurtarmışsın. Fakat bunlar hep deneyim işte.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
Bu adamlar yüzünden insanlar hız yapmaya korkuyor ...

Sadece tek şeritli köy yollarına gerek yok bu tipler otobanlardada var ...
Sol şeritten geliyorsun adam gelip önüne atlıyor birşey yapmaya kalksan yapamiyorsun hafriyatci çoğu ... (Gebze ramoasinda surekli karşılaşırız ...)
Mesela izmitte kandıra yolu var burada hatalı sollamadan her ay en az bir kişi hayatını kaybediyor .

Ayna kullanmak bu kadar zor mu ???

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bu asr muhabbeti ne oluyor tam olarak
Asr açık olsaydı ne olurdu
Kayma durumunda frenleri kullanarak arabayı direksiyonun baktığı yöne döndürmeye çalışır, hız arttıysa gaza müdahele edemezsiniz ama karda, düşük hızda gaza basarsanız motor belli bir miktar güç üretebilir ve sizin yerinize Asr/Esp/Dsc sol ayak freni ve el freni ikilisini kullanarak yola sokabilir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,622
18,414
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu adamlar yüzünden insanlar hız yapmaya korkuyor ...

Sadece tek şeritli köy yollarına gerek yok bu tipler otobanlardada var ...
Sol şeritten geliyorsun adam gelip önüne atlıyor birşey yapmaya kalksan yapamiyorsun hafriyatci çoğu ... (Gebze ramoasinda surekli karşılaşırız ...)
Mesela izmitte kandıra yolu var burada hatalı sollamadan her ay en az bir kişi hayatını kaybediyor .

Ayna kullanmak bu kadar zor mu ???

Kandıra yolu valla çok sakat panpa şakası olmaz hatalı sollamanın.Senin yolun bi 2 şerit olur bi 1 şerit olur o yol sakat

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Ben de az önce bir caddede giderken bir kavşağa sapmak için yavaş yavaş sağa kayıyordum. Yol bomboş kimse yoktu önümde arkamda. (Ben öyle sanıyormuşum). Sağ kör noktamda bir taksi varmış. Kornasıyla irkildim kendimi hemen sola attım ve kavşağı kaçırdım. Buraya kadar normal bir senaryo gibi görünebilir ama adamın FARLARI YANMIYORDU ve yolcusu vardı. Aynadan görmemişim adamı. O an akıl edip plakasını alamadım.

İllallah ettim şöyle umarsız insanlardan. Trafiğin teröristi bu insanlar. Taksici vs. olan varsa kusura bakmasın.
Trafikten men edilmesi gereken 3 taşıt türü:
  • TRANSİT (Kasalı ya da panelvan her türlüsü)
  • TAKSİLER
  • DOLMUŞLAR (İzmir'liler bilir özellikle Menemen ve Gaziemir dolmuşları)

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben de az önce bir caddede giderken bir kavşağa sapmak için yavaş yavaş sağa kayıyordum. Yol bomboş kimse yoktu önümde arkamda. (Ben öyle sanıyormuşum). Sağ kör noktamda bir taksi varmış. Kornasıyla irkildim kendimi hemen sola attım ve kavşağı kaçırdım. Buraya kadar normal bir senaryo gibi görünebilir ama adamın FARLARI YANMIYORDU ve yolcusu vardı. Aynadan görmemişim adamı. O an akıl edip plakasını alamadım.

İllallah ettim şöyle umarsız insanlardan. Trafiğin teröristi bu insanlar. Taksici vs. olan varsa kusura bakmasın.
Trafikten men edilmesi gereken 3 taşıt türü:
  • TRANSİT (Kasalı ya da panelvan her türlüsü)
  • TAKSİLER
  • DOLMUŞLAR (İzmir'liler bilir özellikle Menemen ve Gaziemir dolmuşları)
Beyaz, Gümüş ve Siyah Fluence'leri unutmayalım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
Beyaz, Gümüş ve Siyah Fluence'leri unutmayalım.
Aramızdaki veya aramızda olmayan tüm biliçli şoförleri tenzih ederek ; A SEGMENTİ TÜM ARAÇLAR (genelde bayanlar kullanır ...)

Nerde bir kural ihlali var orada ya bir micra yada bir picanto kardeş bu kadar da olmaz ya :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
Kandıra yolu valla çok sakat panpa şakası olmaz hatalı sollamanın.Senin yolun bi 2 şerit olur bi 1 şerit olur o yol sakat

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi
Panpa İstanbul Park gibi yol olacak orasi merak etme , seymen kolejine gelmeden inşaata başladılar duble yolun temeli atıldı.
Kandıra merkeze gelince Köprülü kavşak yaptılar (Outletdeki gibi)

Ben ehliyeti alıncaya kadar çalışmalar biter heralde :) sonra bam bam bam [emoji23]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım