Önümüzdeki tarihlerde ehliyet sınavına giricek herkesese başarılar diliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Başarılar kardeşim benin de bugün 13:55-14:30. Sınavı geçtikten ne kadar sonra belgeyi alabiliyoruz?

atakanberk07

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
31
26
595
25
Antalya
beyler öncelikle herkese tekrar başarılar benim kendi hocam bana sınav bittikten sonra kulama yaklaşarak 'HAYIRLI OLSUN' dedi ama sınav görevlisi ve müfettiş ya bu akşam 5 te yaada önümüzdeki hafta örenirsin dedi ama bakalım son durum nedir acaba
@mustafa.e sınav tarihleri 1-2-8-9 Ekim arası olduğu için tüm sınavlar bitince 15 gün sonra trafikten geçiçi belgeni alırsın ve ehliyet adresine gönderilecek.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beyler arkada oturan gözetmen uyudu bende numara mı yaptı harbiden uyudu mu anlamadım :D çok şükür sıkıntı olmadı. Sınav sonunda da yanımdaki gözetmen ehliyetin hayırlı olsun dedi :D inşallah forumda da ehliyetsiz kalmaz :D

frkn.ilkr

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
1
0
535
Beyler benim yaş 26 ocakda doluyor. 11 subattaki yazılı sınava girebilirmiyim?

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beyler benim yaş 26 ocakda doluyor. 11 subattaki yazılı sınava girebilirmiyim?
Ben 8ağustosta kaydoldum kursa 27ağustosta sınava girdim doğum günüm 5iydi ama 5inde doktor rapor veremiyomuş tam dolmadı sayılıyo o yüzden pazartesiye sarkmıştı. Derslere yetişirsen girebilirsin

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Üf, canım çekti be. Daha 15 ay var 18' i doldurmaya. Hayırlı olsun. Şöyle bir 16 ay sonra bende ehliyetli olarak gelecem bu konunun altına. :D Gerçi ne kadar sürede alınıyor bilmiyorum ama bir anlatsanız süreci taze taze güzel olur aslında.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Üf, canım çekti be. Daha 15 ay var 18' i doldurmaya. Hayırlı olsun. Şöyle bir 16 ay sonra bende ehliyetli olarak gelecem bu konunun altına. :D Gerçi ne kadar sürede alınıyor bilmiyorum ama bir anlatsanız süreci taze taze güzel olur aslında.
Belgeyi de alayım güzel detaylı bi içerik hazırlayacağım herkes yararlansın diye :D

createemir

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
3
2
545
2011 Peugeot 206 1.4 HDi ile çalıştık. Son hafta denk gelen aracın baskı balatası bitikti, kalkışlarda çok kötü silkeliyodu aracı. Bugün yine aynı model araçla girdim ancak düzgündü o :) Aşamaları anlatayım:
-Kaputu açtırdı ve aküyü, yağ koyma yerini, yağ çubuğunu, silecek suyu haznesi ve radyatör suyunu göstertti. Tekerlekleri kontrol ettirdi, daha sonra da bagajdan ilk yardım çantası, kriko ve stepneyi göstertti.
-Araca geçtik, kemeri taktım ve yürüdüm. İlk başta paralel parka gittik. Arkadaki görevli paralel park esnasında indi, öndeki hoca ile arkadaki kurs hocam park ederken yetkili inince yardımcı da oldular, o konuda rahattım :D
-Daha sonra rampaya gittik, dizel olmasının avantajı ile debriyajı hafif çekince araç hafif titremeyi başladı, freni bırakınca geri kaymadı, biraz gaz ile rahatça kalktı araç. Oradan ani frene geçtik, araçta ABS yok, cıııııyk efektli bir ani fren yaptık :D
-Geri geri düz bir şekilde gelmek için cep gibi bir yer var, oraya girip geri geri düz bir şekilde geldim.
-Ters L parka geçtik, taktiği kolay aslında. Girecekken direksiyon 1 tur çeviriyoruz, giriyoruz ve aynı şekilde geri çıkıyoruz. Ama eğitimdeki gibi değildi, köşeye fazladan duba koymuşlar, neredeyse tam tur çevirmek zorunda kaldım ve inceden küt diye bir ses geldi. Başta birşeyin üstüne çıktım sandım, şükür çıkmamışız. Ters L'yi de yaptıktan sonra 7 dakika vakit arttı, ufak bir tur daha atıp araziye gireriz dediler. Neyse çıktım ters L'den, yol 3 şerit, orta şeritten gidiyorum ama araç sağa doğru gidiyor. Düz gitmesi için direksiyonu hafif sola kırık tutmak gerekti. Sanırım ters L'de araçta bir sıkıntı oldu ve rot ayarları saçma bir şekilde bozuldu :D
-Ufak bir turdan sonra tekrar boş araziye girdik ve araçtan indik. Geçtim mi diye sordum, dalga geçer şekilde yok kaldın dedi hoca. Oradan hocayla helalleşip ayrıldık.

Ayrıca hâlâ kazanıp kazanmadığıma dair mesaj gelmedi :D

atakanberk07

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
31
26
595
25
Antalya
benim uzun dönem calıştığım araba 1ç4 tüpli symbol dü 440k km de falan benim ilk hocam bayandı ve bi b*k bilmiyordu ben kendim hata yapa yapa çözdüm erkek arkadasıyla olan problemlerini anlatıyordu bana falan neyse sonra hemşerim olan bi hoca vardı ve tanıdık bi abiyede overmiş ehliyeti (başka konusu vardı 207 hdi ı olan abi ) her neyse benim son hafta çalışırken arabamda değişti hocam de arabam gene tüplüydü ama 87 k km de corsa oldu aynen senin dediğin gibi sağ arkadaki görevli inince kendi hocam bana yardım etti durmama gereken yerde omzuma dokundu falan ters l de diğer kusiyer çarptı falan ama belik birşey yoktu neyse yokuşa gittik araba tüplü kılima açık tüm hocalar en az 100 kilo araba ilk baya titredi debraj boşlunu almama rahmen gaz desteği verdim zor bela kalktı ve yürüdü araba ama allahıma şükür geçtim ve 15 gün sonra trafik subeye gidicem allah herkese bu mutluluğu nasip etsin
gençler araba kaçırmadım ama ehliyetsiz araba kullanmanın sevkini adranelini polisin yanından geçerken yusuf yusuf olmayı falan özlicem bunların değerini bilin :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beyler dün sürücü kursuna gittim haftaya perşembe ya da cuma gel dediler. Bi de randevu alınıyormuş 1 ay sonraya atıyo zaten dedi. Sürücü kursu niye bu kadar bekletiyor? Sizde işler nası yürüyor bi sorayım dedim?

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Beyler dün sürücü kursuna gittim haftaya perşembe ya da cuma gel dediler. Bi de randevu alınıyormuş 1 ay sonraya atıyo zaten dedi. Sürücü kursu niye bu kadar bekletiyor? Sizde işler nası yürüyor bi sorayım dedim?
Benimkiler bu hafta içi çıkar dediler. 14 Ekim'e randevu aldım emniyetten. En yakın o zaman boştu birde belge gelir gelmez garantiye alayım istedim. Seninkiler haftaya perşembe cuma için çok demişler gibi geldi. Genelde 10 günde çıkıyor ilk sınavlardan sonra.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Panpalar birde aklıma takıldı sorayım. Kursun emniyete gitmemiz için verdiği belgeyle araba kullanabiliyor muyuz yoksa illa harcı yatırıp emniyete teslim etmemiz mi lazım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım