KAPALI Ötv muafiyetimiz var tavsiyelerinizie ihtiyacim var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Babamin engelli raporu var 0 araba alacağiz otomatik vites olmak zorunda biz arabayi sadece şehir icindw kullaniyoruz ve 1 yilda ortalama 10 bin km nin altinda kullaniyoruz hb olur sedan suv olur hic farketmez az yaksin bakimi uygun olsun marka takintim da yoktur .

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
hybrid rav 4 nasıl alınıyor o fiyata anlamadım bu aracın vergili fatura değeri 200 milyar olması gerekir..oda bakanlar kurulu fiyatı resmen açıkladımı bilmiyorum her yıl toplanıp fiyat verecekler 2 litre araç sıfır bu fiyata kalmadı bile piyasada 2 litre üstü olsa ne olacak..

Siz liste fiyatı üzerinden değerlendirme yapıyorsunuz .. bayilere özel indirimler vs oluyor. Ornek olarak 205.000 TL olan bir arabaya bayi indirim uyguluyor indirimli fiyati 198.000 TL oluyor. Bunu gidipte engelli vatandaş rahatlıkla alabiliyor..

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Siz liste fiyatı üzerinden değerlendirme yapıyorsunuz .. bayilere özel indirimler vs oluyor. Ornek olarak 205.000 TL olan bir arabaya bayi indirim uyguluyor indirimli fiyati 198.000 TL oluyor. Bunu gidipte engelli vatandaş rahatlıkla alabiliyor..

Rav4 hibrit güzel tercih olur cidden. Fiyatı 250+ diye biliyordum, liste fiyatı en ucuzu 212 bin lira gözüküyor. Aslında Toyota çok indirim yapan bir marka değil ama Rav4 gibi yüksek fiyatlı ve az satılan bir araç için işler değişir mi bilemiyorum. 2.5 motor olmasına rağmen hibrit olduğu için tüketim verisi şehir içi 5,1 lt.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
bir engelli olarak ve konuya çok hakim biri olarak şunu yazayım şu anki aracım insignia 1.6 dizelin 3 sene sonra süresi doluyor ve ben subaru forester 2.0 cvt premium plus eyesight almayı düşünüyorum ,bana performansı yeter ki motor 150 hp 198nm ,hızlanması tabiki kötü 11,8 ama torku lineer vediğinden ara hızlanması yeterli birde sunduğu teknolojiler çok iyi eyesight ı az çok biliyorsunuz ki Sinan da test etti sadece bu teknoloji bile almak için yeterli ,bir de yaşım 40 ve ben bu aracı 43 yaşımda alacağım ve 50 li yaşlarıma kadar kullanmak istiyorum ki bu motor düz bir motor olduğundan sorun daha az çıkartır birde şu an 197 bin fiyat çekiyorlar yani 98,500 tl şu an tabi o zamana daha da artar ama engelli araç alım sınırı da her sene değerlendirilip yükseltileceğinden yine de alım sınırında olur ikinci tercihimde mazda cx5 o da subaru kadar dolu ve iyi bir araç.

Takeda

Taklacı Güvercin
30 Kas 2017
26
22
295
bir engelli olarak ve konuya çok hakim biri olarak şunu yazayım şu anki aracım insignia 1.6 dizelin 3 sene sonra süresi doluyor ve ben subaru forester 2.0 cvt premium plus eyesight almayı düşünüyorum ,bana performansı yeter ki motor 150 hp 198nm ,hızlanması tabiki kötü 11,8 ama torku lineer vediğinden ara hızlanması yeterli birde sunduğu teknolojiler çok iyi eyesight ı az çok biliyorsunuz ki Sinan da test etti sadece bu teknoloji bile almak için yeterli ,bir de yaşım 40 ve ben bu aracı 43 yaşımda alacağım ve 50 li yaşlarıma kadar kullanmak istiyorum ki bu motor düz bir motor olduğundan sorun daha az çıkartır birde şu an 197 bin fiyat çekiyorlar yani 98,500 tl şu an tabi o zamana daha da artar ama engelli araç alım sınırı da her sene değerlendirilip yükseltileceğinden yine de alım sınırında olur ikinci tercihimde mazda cx5 o da subaru kadar dolu ve iyi bir araç.
güzel tercih benimde favorim subaru levorg çok yönlü bir araç ama tavsiye ederken çekiniyorum devamlı 4 çeker araçlar şehir içi normal araçtan fazla yakar ama sürüş zevki donanımı on numara bütün Subaru modelleri çok iyi garajım ve fazla param olsa hergün birini kullanırdım brz dahil :)

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Yani önceliğim tekrar söylemek gerekirse tabiki ötv matrahı en çok olan araba olacaktır bi diğer özellik fazla km yapılmadığindan benzinli veya hyrid bir diğer özellik 200lira altı 2.0 motor ve üstü kıstas olacaktır yani dediğiniz araçların çoğu hemen hemen hepsi mantıklı

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
S60 2.0 dizel advance paketler şu an tam 200 bin lira, ötv yi silince 100 bin lira oluyor, o yüzden bütçenizde 100 binmiş, nisan başı teslim şeklinde hemen satın alabilirsiniz.
Merhaba.
Bizde aynı şekilde ötv muafiyetli bi araç alıcaz. 2.0 üstü motorlara bakıyoruz fakat secenek pek fazla yok.
Sormak istediğim
Volvo için 2.0 d icin bukadar indirim yapılmıyor, liste fiyatı 230-240 bün civarındaydı sanırım en son. hemde nisan ayında gelecek arac için nasıl o rakamları aldınız bana da yardımcı olurmusunuz?
Ayrıca Mazda 6 2. Kez makyajlandı haziranda falan makyajıyla geliyor.
Doğuş stoklarında gecen ay 2.0 passatları da (comfortline) 194 e bırakıyorlardı. Şuan durum ne bilmiyorum.
Subaruyu forester istemedik. Babam beğenmedi daha doğrusu.
Rav4 boş paketi alınıyor ayrıca pratikte okadar az yakmıyor. Sanırım istanbul ort. 8-9 u bulacaktır. Uzun yola da da az yakacagı kaanatinde degilim. 2.5 lik bi motorla. Youtubeda zaten bicok tüketim videosu var. Edindigim bilgilerin cogu oralardan.
Mazda cx 5 de güzel ama pratikte oda 8-10 litre civarı yakacaktır.

2.0 ve üstü benzinli araclar hernekadar ötvsiz alınıp 5 sene binilecek olsada tr de cok zarar ettirir düsüncesindeyim, kaldıki mazdanın 2. El hikayesi malesef ülkemizde olumsuz. Kıymeti bilinmeyen markalardan.

Bmw 3 245 bin tl liste fiyatı var onunda 200 lere verilecegini sanmıyorum.

Skoda superb var 228bin tl di sanırım liste fiyatı onuda 200 lere vermiyorlardı en son.

Birde tiguan 2.0 dizel comfortline vardı. Onun icinde 200 bin tl ye bırakmadılar bize gecen ay. Zaten yok aracta yoktu bayilerde. 2.0 üstü bulmak premium marka haricinde ayrı dert zaten.

Geçen ay yaşadıklarım bu şekilde. Özellikle volvo konusunda sizde beni bilgilendirirseniz sevinirim.

gynk

Taklacı Güvercin
20 Kas 2017
29
22
295
arkadaşlar bende engelliyim ve 1 ay içerisinde araç alacağım daha önce almış olduğum fiyatları yazdım ancak diğer arkadaşların vermiş olduğu fiyatları görünce kazıklanacağımı hissediyorum o yüzden sormak istiyorum 197000 bin tl olan araç 98500' e nasıl iniyor ?
BURSA DA BMW 3.18İ indirimle 199 bin ötvsiz 125 bin tl
Nissan qq indirimle 180 bin ötv siz 115 bin tl
Seat Leon 1.6 tdi xcellence 140 bin ötv siz 95 bin fiyat aldım.
Yardımcı olabilir misiniz Bursa da ki bayiler bir yerde yanlış mı yapıyor.? RAV4 için söylenen 100 bin ise çok komik onun için toyota ya ayrı olarak gideceğim

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
arkadaşlar bende engelliyim ve 1 ay içerisinde araç alacağım daha önce almış olduğum fiyatları yazdım ancak diğer arkadaşların vermiş olduğu fiyatları görünce kazıklanacağımı hissediyorum o yüzden sormak istiyorum 197000 bin tl olan araç 98500' e nasıl iniyor ?
BURSA DA BMW 3.18İ indirimle 199 bin ötvsiz 125 bin tl
Nissan qq indirimle 180 bin ötv siz 115 bin tl
Seat Leon 1.6 tdi xcellence 140 bin ötv siz 95 bin fiyat aldım.
Yardımcı olabilir misiniz Bursa da ki bayiler bir yerde yanlış mı yapıyor.? RAV4 için söylenen 100 bin ise çok komik onun için toyota ya ayrı olarak gideceğim
@Ozgur Gunes gibi bilgim yok ama dediği çok mantıklı.
Siz hep 1.6 motorlu araçlara bakmışsınız. 2.0 ve üstü araçlarda ÖTV katlanarak artıyor. O yüzden indirim oranı o oranda artmış oluyor.

Volkswagen'in sitesinde net fiyat ve anahtar teslim fiyatı şeklinde yazıyor, o nedenle oradan bir araç üzerinden gidiyorum.
Touareg v6 3.0 TDI
Net fiyat: €45.143,42 (TL karşılığı 191.408,08)
ÖTV (160%): 306.252,93 TL
KDV (18%): 89.578,98 TL
MTV: 4.138,00 TL
Trafik-Tescil-Ruhsat İşlemleri Resmi Bedelleri: 210,50 TL
Trafik-Tescil-Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedelleri: 292,20 TL
Anahtar teslim fiyatı: 591.880,69 TL

Anahtar teslim fiyatı 200 bin lira üstünde olanı alamıyorsunuz biliyorum, sadece fiyatların ne kadar zıpladığını göstermek için bu örnek üzerinden gittim.
----------------------

@lider fabrika verisi 5 olan bir araca 8-9 yaktırmak mağrifet(!)tir diye düşünüyorum. :)
Fabrika verisi 3.3 olan yaris hibritle 4 lt yakıyorlar İstanbul'da. Auris hibritle 5 lt yakıyorlar ki onun verisi de 3.9lt. 1 ltlik oynamalar oluyor hemen hemen her araçta olduğu gibi. Normal kullanımda o verideki Rav4 ile 6 haydi 6.5 diyelim, onun üstünde yaktıran pekte normal kullanmıyordur diye düşünüyorum. Belki verilere fazla takıldığımı, kullanmadığım araç hakkında yorum yapmamam gerektiğini düşünüyorsunuz ama istisnasız kullandığım her araba da verileri en kötü +1, +1,5 şeklinde gördüm, fazlasını görmedim (normal kullanımda İstanbul yollarında).

Son düzenleme:

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Vergisiz fiyatta 1.6 ve 2.0 arabaların fiyatları uçuk farklı değil o yüzden ben olsam kesinlikle yüksek hacimli bi modele yönelirdim. S60, mazda6, rav4, forester vs hepsini gider sürer dener, bayiden fiyat alır karar verirdim. Artık ufak motorlu qashqai leon vs her yerde var, hazır elde fırsat varken farklı güzel tatlar denemek bence mantıklı :D

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
@lider fabrika verisi 5 olan bir araca 8-9 yaktırmak mağrifet(!)tir diye düşünüyorum. :)
Fabrika verisi 3.3 olan yaris hibritle 4 lt yakıyorlar İstanbul'da. Auris hibritle 5 lt yakıyorlar ki onun verisi de 3.9lt. 1 ltlik oynamalar oluyor hemen hemen her araçta olduğu gibi. Normal kullanımda o verideki Rav4 ile 6 haydi 6.5 diyelim, onun üstünde yaktıran pekte normal kullanmıyordur diye düşünüyorum. Belki verilere fazla takıldığımı, kullanmadığım araç hakkında yorum yapmamam gerektiğini düşünüyorsunuz ama istisnasız kullandığım her araba da verileri en kötü +1, +1,5 şeklinde gördüm, fazlasını görmedim (normal kullanımda İstanbul yollarında).[/QUOTE]

Benim rav 4 hibrit icin verdigim degerlerin referansları youtubedaki videolar. Cok sayıda var zaten.
Ayrıca aracların tüketim degerlerine avrupadaki ülkelerden bakmayın. Amerikan ölçümleri daha farklı ve gerçekçi (tabi o motor avrupada veya tr de satılıyorsa). Amerikadaki rav 4 hibrit yakıt verilerine toyota sitesinden bakın zaten aynı şeyi ne demek istedigimi anlayacaksınız :) inceledigim videolarıda dogrular nitelikte zaten abd toyota sitesindeki veriler. Diyecegim sizin 5,1 ortalama verisi olan rav4 toyotanın abd sitesinde 8-8,5 litreydi yanılmıyorsam sizde bakabilirsiniz. Ayrıca hibritler uzun yolda daha fazla yakıyor. 2.5 atmosferik atkinson cevrimli bi motorun ben sehir dısında 5 litre ort. İle yakacagına inanmıyorum.
Tabi benim kıstasım benzin ibresine bakarak yumurta varmış vari kullanarak veya hibrit bu diye kastırıp az yaktırmak degil amaç. Öyle olursa az yaktırabilirsiniz belki.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Fabrika verisi 3.3 olan yaris hibritle 4 lt yakıyorlar İstanbul'da. Auris hibritle 5 lt yakıyorlar ki onun verisi de 3.9lt. 1 ltlik oynamalar oluyor hemen hemen her araçta olduğu gibi. Normal kullanımda o verideki Rav4 ile 6 haydi 6.5 diyelim, onun üstünde yaktıran pekte normal kullanmıyordur diye düşünüyorum. Belki verilere fazla takıldığımı, kullanmadığım araç hakkında yorum yapmamam gerektiğini düşünüyorsunuz ama istisnasız kullandığım her araba da verileri en kötü +1, +1,5 şeklinde gördüm, fazlasını görmedim (normal kullanımda İstanbul yollarında).

Benim rav 4 hibrit icin verdigim degerlerin referansları youtubedaki videolar. Cok sayıda var zaten.
Ayrıca aracların tüketim degerlerine avrupadaki ülkelerden bakmayın. Amerikan ölçümleri daha farklı ve gerçekçi (tabi o motor avrupada veya tr de satılıyorsa). Amerikadaki rav 4 hibrit yakıt verilerine toyota sitesinden bakın zaten aynı şeyi ne demek istedigimi anlayacaksınız :) inceledigim videolarıda dogrular nitelikte zaten abd toyota sitesindeki veriler. Diyecegim sizin 5,1 ortalama verisi olan rav4 toyotanın abd sitesinde 8-8,5 litreydi yanılmıyorsam sizde bakabilirsiniz. Ayrıca hibritler uzun yolda daha fazla yakıyor. 2.5 atmosferik atkinson cevrimli bi motorun ben sehir dısında 5 litre ort. İle yakacagına inanmıyorum.
Tabi benim kıstasım benzin ibresine bakarak yumurta varmış vari kullanarak veya hibrit bu diye kastırıp az yaktırmak degil amaç. Öyle olursa az yaktırabilirsiniz belki.[/QUOTE]
Sadece ornek veriyorum benim sehir ici 10 11 yakan arabam sehir disinda uzun yolda 4 litreye kadar dusebiliyor. Bunu ayaginizla yumurta ile degilde cruze control sayesinde yapabiliyorsunuz malum arabanin yakitini artiran etmenlerin basinda dur kalk trafigi gelir o olmadigi surece dusuk yakitlar heleki yuksek motorlar icin hayal degil.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@ldier Türkiye'de yaşıyorum, aracın değerleri Toyota.com.tr'de de yer alıyor. Avrupa değerleri vermedim. Üstte yazdığım yaris hibrit, auris hibrit değerleri İstanbul'daki kullanıcı değerleri. Hibritleri araştırmış biriyim, az çok bilgi sahibiyim. :) Uzun yolda az da olsa daha fazla yaktıklarını biliyorum (dur kalk trafikte elektrikli motor çok yardımcı oluyor, içten yanmalı bir araba ilk kalkışta ciddi yakıt tüketimi yapıyor).
"Bu araba gitmiyor yaaav" diye yaris hibriti de kasap gibi kullanıp 7lt yaktıran örnekler mevcuttu internette. Öyle bir sürüşü "normal" olarak kabul etmiyorum. Herhangi bir kasma olmadan, normal bir sürüşte 8-8,5 lt yakmak anormal olur şehir içinde bu araca.

2009 model Prius 1.8 ile İstanbul'da 4,5lt yaktığını söyleyen biri vardı mesela. Onun verisine baktım 3,9lt'ymiş.
Yaris-auris-prius hibritlerde tüketim değerleri teknik verilerle bu kadar yakın giderken, rav4 hibritin teknik veriden 4 lt fazla yakacağına ihtimal vermiyorum. İmkan olursa zevkle test etmek isterim. :D

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
En mantıklı secenek Almanya dan kendinin ithal etmesi.200 bin TL limitle ciddi premium araçlar alabilirsin.ötv kanununa göre buna hakkın var.
yurt dışından gelen araç normal vatandaşa 10 sene sonra satıla biliyor engelliye ise 5 sene sonra ,yani yurt dışından enğelli aracı almak pek akıl karı değil 10 sene bir araca mahkum oluyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım