KAPALI Ötv muafiyetimiz var tavsiyelerinizie ihtiyacim var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Babamin engelli raporu var 0 araba alacağiz otomatik vites olmak zorunda biz arabayi sadece şehir icindw kullaniyoruz ve 1 yilda ortalama 10 bin km nin altinda kullaniyoruz hb olur sedan suv olur hic farketmez az yaksin bakimi uygun olsun marka takintim da yoktur .

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Rav 4 büyük araç sevenler için çok mantıklı. Hem yakıt ekonomisi var hem 2.5 L motor var hemde toyota kalitesi var.

Ben olsam forester alırdım hiç düşünmeden.

Volvo s60 ların halen satışta olduklarını bilmiyordum. Yeni tasarım diline entegre olmayışları bende öyle bir algı uyandırıyor.

Bence sizin aracınız Rav 4.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Benzinli istediginizi biliyorum ama baktığınız modeller üzerinden 1.4 tsi highline passat variant ve dizel olsa da 1.6 tdi superb combi yi tavsiye edebilirim. Anladığım kadarıyla genelde konuşulan arabalar 2 litre klasmanına giriyor onlarda vergi indirimi var mıydı daha doğrusu %kaç oluyor?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
bmw mercedes almak sorun değil onun işletim maliyeti önemli olan, bakımları arızaları büyük külfet birde 6-7 yaşına gelen bu tip araçlar sıkıntı çıkarma olasılığı tüksek .
Her şeyi geçtim 10 yıllık arabadaki metal yorgunluğu mekanik problemlerin dahi önüne geçebilir.

gynk

Taklacı Güvercin
20 Kas 2017
29
22
295
burada yapılan yorumlar sonrası subaru forester a gidip fiyat aldım
2018 model 2.0i premium plus eyesight 97.000
2018 model 2.0d 99.500
2018 model XV xclusive 98000 bin gibi fiyat verdi benzinli araç mart ayında dizel araçlar nisan ayında gelecekmiş

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
438
451
1,445
İstanbul
2018 model 2.0d 99.500
2018 model XV xclusive 98000 bin gibi fiyat verdi benzinli araç mart ayında dizel araçlar nisan ayında gelecekmiş
Fiyatlar birbirine yakın forester 2.0d mantıklı gözüküyor

gynk

Taklacı Güvercin
20 Kas 2017
29
22
295
benzinli olan araç daha dolu aralarındaki fiyat farkının az olması donanımdan kaynaklanıyor. Bakım masraflarını sordum ilk bakım için benzinli 800tl dizel 900 küsür dedi dizel farkı daha sonraki bakımlarda açılabilir şuan yakıt bakım masraflarını araştırıyorum. Parçası pahalıdır bakımı masraflıdır diye yorumlar aldım. Şuan için 95 bine dizel leon almaktansa forester almak daha mantıklı gibi geliyor araştırıyorum ilk parti araçlardan birisini alabilirim kafam çok karışık :) Son olarak araç hafif bir makyaj geçirmiş ilk parti araçlar 2017 ile aynı olacak diye bir yorum okudum.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
2018 model 2.0d 99.500

listeye mazda cx5 de ekleyebilirsin

2.0 d forester bos paket birde dizel gibi yakmiyor.youtube ta nerdeyse tum testleri izledim ortalama 9lt yakiyor.2.0 skyactiv de yaklasik o kadar yakar.cx5 cok dolu bir arac.normal satis fiyati 199 bin tl

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Subaru yerine cx 5 tercihim olur du yani mazda farklı bisi ama cx 5 secene kadar mazda 6 secerdim onu secene kadar 2.0 dizel s60 alirdim 103 liralara miss ama herkesin zevki farklı

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
hocam yerinde olsam Honda CR-V alırdım hic dusunmene gerek yok. Aracta yok yok, kendi segementinin lideri su an.Hatta Amerika pazarında ciddi ilgi gören CRV 2013 yılından bu zamana kadar olan Amerikada 1 milyon satış sınırını geçti. İki çekişli sistemlerde 6 ileri manuel şanzıman ve 120 PS, dört çekişli sistemde 9 ileri otomatik şanzıman ve 160 PS motor gücü bulunuyor.Ortalama 5,1 lt dizeli için yakıt gideri var.Honda’nın yol asistanlarıda bu araçta mevcut. Bunlar arasında şerit takip asistanı, Şehir İçi Aktif Fren Sistemi (CTBA),Aktif Dönüş Aydınlatması, Yokuşta Kalkış Desteği (HSA),Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA),Kör hokta Uyarı Sistemi, Çevre Görüş Sistemi, Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici,Trafik İşareti Tanıma Sistemi,Yokuşta İniş Kontrolü Sistemi (HDC), Yokuşta İniş Kontrolü Sistemi (HDC),öndeki aracı takip özelliği, adaptif hız sabitleyici, çevreden yaklaşan araçları algılama ve uyarma sistemi gibi birçok özelliklere sahip.Yani sen şaşsan bile CRV şaşmıyor.Hele bir de üzerine vergi muafiyetinniz varsa keyfine doyulmaz.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
hocam yerinde olsam Honda CR-V alırdım hic dusunmene gerek yok. Aracta yok yok, kendi segementinin lideri su an.Hatta Amerika pazarında ciddi ilgi gören CRV 2013 yılından bu zamana kadar olan Amerikada 1 milyon satış sınırını geçti. İki çekişli sistemlerde 6 ileri manuel şanzıman ve 120 PS, dört çekişli sistemde 9 ileri otomatik şanzıman ve 160 PS motor gücü bulunuyor.Ortalama 5,1 lt dizeli için yakıt gideri var.Honda’nın yol asistanlarıda bu araçta mevcut. Bunlar arasında şerit takip asistanı, Şehir İçi Aktif Fren Sistemi (CTBA),Aktif Dönüş Aydınlatması, Yokuşta Kalkış Desteği (HSA),Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA),Kör hokta Uyarı Sistemi, Çevre Görüş Sistemi, Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici,Trafik İşareti Tanıma Sistemi,Yokuşta İniş Kontrolü Sistemi (HDC), Yokuşta İniş Kontrolü Sistemi (HDC),öndeki aracı takip özelliği, adaptif hız sabitleyici, çevreden yaklaşan araçları algılama ve uyarma sistemi gibi birçok özelliklere sahip.Yani sen şaşsan bile CRV şaşmıyor.Hele bir de üzerine vergi muafiyetinniz varsa keyfine doyulmaz.

Normal satış fiyatı 200 bin TL üstü araç alınamıyor muafiyetle.bahsettiginiz dolulukta araci alamıyorsunuz.ne elektrikli bagaj,ne serit takip var.ki 200 bin TL yi geçmeyen crv vergi indirimiyle 125 e geliyor.ancak 2.0 forester,cx5 vb araçlar yaklaşık 95 bin TL ye geliyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Crv nin segment lideri oldugunu ilk kez goruyor duyuyorum

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Ya şu yüzde 110 dilimine giren otomobillere bakın yok forester yok mazda 6 yok cx 5 abi bi tek s60 iyi o da kasa degisikligi yuzunddn indirme girip oyle geliyo yok yani hepsi butik otomobiller kaliteli ama tr de rabet gormuyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım