ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
şuraya da lpg siz bir redtop bırakayım...

enjektörler temizlendikten sonra ufaktan bir devir çevirelim dedik GT ile...

araç stok ve ses yalıtımlı olduğu için motorun ham sesini "kulaklıkla" alabilirsiniz. rüzgar sesi orjinalleri çıkartıp yan sanayi taktığım aynalardan geliyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
şuraya da lpg siz bir redtop bırakayım...

enjektörler temizlendikten sonra ufaktan bir devir çevirelim dedik GT ile...

araç stok ve ses yalıtımlı olduğu için motorun ham sesini "kulaklıkla" alabilirsiniz. rüzgar sesi orjinalleri çıkartıp yan sanayi taktığım aynalardan geliyor.

Çok güzel sesi ve devirlenişi,kadranı da görmeyi çok isterdim...

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Eski egzoz muayene bilgileri ;

CO : 0,72 %
CO2 : 11,89 %
O2 : 3,47 %
HC : 146 ppm

**sonuç : olumlu

Orjinal sıfır bobin, orjinal sıfır ateşleme modülü, orjinal sıfır oksijen sensörü, yeni bujiler, komple yeni egzoz (kat iptal), yeni motor suyu sıcaklık sensörü, temizlenmiş enjektörler, kısmen elden geçmiş motor elektrik tesisatı.

Yeni egzoz muayene bilgileri;

CO : 68 %
CO2 : 11,43 %
O2 : 20,93 %
HC : 60 ppm

Bu değerleri etkileyen birçok etmen var biliyorum, ancak bu değerleri aşağı yukarı yorumlayabilecek bilgili bir kişi varmıdır ?

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Eski egzoz muayene bilgileri ;

CO : 0,72 %
CO2 : 11,89 %
O2 : 3,47 %
HC : 146 ppm

Orjinal sıfır bobin, orjinal sıfır ateşleme modülü, orjinal sıfır oksijen sensörü, yeni bujiler, komple yeni egzoz (kat iptal), yeni motor suyu sıcaklık sensörü, temizlenmiş enjektörler, kısmen elden geçmiş motor elektrik tesisatı.

Yeni egzoz muayene bilgileri;

CO : 68 %
CO2 : 11,43 %
O2 : 20,93 %
HC : 60 ppm

Bu değerleri etkileyen birçok etmen var biliyorum, ancak bu değerleri aşağı yukarı yorumlayabilecek bilgili bir kişi varmıdır ?
Muayeneden önce araç çalışmaz vaziyette sıra falan bekledi mi ? Hava soğuk muydu baya ?

Gerçi 68 % CO falan direkt saçma. O2 de aynı şekilde. Kağıtta böyle mi yazıyor ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım