Osmangazi Köprüsü Dolandırıcılığı

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
10.02.2019 tarihinde saat 15:17 de osmangazi köprüsü sonrası "otoyol ücreti" için gişelere HGS üzerinden giriş yaptım ama bariyer açılmadı. Gişe görevlisi saat 15:18 de 33,50TL ücret aldı. Bugün aklıma geldi bakayım dedim HGS etiketinden 2 kez ücret alınmış, ona rağmen bariyer açılmadı. Üstüne bir de nakit verdim. Yazık.

15:17:57 33,50TL 1 kez hgs alıyor
15:18:05 33,50TL 1 kez daha hgs alıyor
15:18:40 33,50TL 1 kez de gişeden nakit alıyorlar.

Artık dolandırıcılığın da böylesine pes. Osmangazi köprüsünün zararını heralde böyle çıkartacaklar.

7adDEr.png

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Büyük geçmiş olsun. Benzer şeyleri çok duyuyoruz da bu kadarı bambaşka bir seviye olmuş.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Evet arkadaşlar dolandırıcılık olduğu tescillendi.

Öncelikle 0850 460 60 60 HGS müşteri hizmetlerini aradım. 444 9887 otoyol aş'yi arayın onlar çözecek dedi.

Otoyol aş'yi aradım. Biz inceleyip size döneceğiz dedi. Dün aradılar, inceledik 444 1788'i arayın ücretin iadesini PTT yapacak dedi. Aradım, konunun burayla bir alakası yok biz sadece etiket satarız bakiye yükleriz, siz 0850 460 60 60'ı arayın dediler.

Sonra 0850 460 60 60'ı aradım. Bizim öyle bir yetkimiz de yok bilgimiz de yok, bizim yardımcı olabileceğimiz bir konu değil dediler. Peki kim yardımcı olacak Amerika mı dedim? Ona da cevap alamadım. Şuanda muhatap yok ortada. Hangisini arasam diğerinin üzerine atıyor. Resmen adam dolandırıyorlar.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Benzer bir durumu serbest geçiş gişelerinin olduğu Mahmutbey ve FSM gişelerinde yaşadım. 3 kez etiket okumamış ve HGS bakiyesi olmasına rağmen OGS'den ceza yazmış. Bir yıl sonra arkadan cezası geldi. Durum ve yazışmalar ile aylarca çözülmedi :mad: ve arabayı satmak için mecbur ödedim.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Aynı durumu ağustos ayında yaşadım ücret iadesi ni otoyol aş sizin hesap numarasına göndermesi lazım. @yenice

otoyol a.ş. incelemeleri yaptık, biz iade yapmayacağız hgs yapacak dedi. hgs'nin olaydan haberi yok. otoyol a.ş. işi çözmüş. Günde kim bilir kaç kişiden çift ücret alıyorlar. Hgs hesabını takip etmeyen, internet nedir bilmeyen vatandaş, bu kadar uğraşıp da sonuç alamayıp lanet olsun diyen vatandaş vs. Büyük ihtimal Osmangazi köprüsünün zararlarını böyle çıkartıyorlar.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Twitter, Facebook, Otoyol A.Ş., HGS, PTT, CİMER, Ulaştırma Bakanlığı, İBB, Beyaz Masa üzerinden hergün maille, twitlerle saldırmanın neticesinde paramı geri aldım. İade HGS hesabına değil, HGS hesabının bağlı olduğu otomatik ödeme alınan kredi kartına yapıldı. Özür mailleri atıldı. Ama süreç herkesin iadeyi alabileceği şekilde değil. Müşteri hizmetleri ile halledemedim. HGS yi arıyorsunuz Otoyol A.Ş.'ye yönlendiriyorlar. Onlar PTT'ye. Sonra birisi arıyor paranız verilecek PTT yi arayın diyor, onlar da bizim öyle bir yetkimiz bilgimiz yok diyor vs vs. Sürekli ordan oraya aktarıp kısır bir döngüde kalıyorsunuz. Birçok insan farketmiyor, farkeden de uğraşıp lanet olsun diyordur. Özellikle twitter olmasa pek sonuç almak mümkün olmayacak.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bilerek yapıyolar, ana haberlere bile konu oldu. 2 kere çekip yetinmeyip bide nakit almak kadar büyük bir ayıp olamaz, rezalet, başka açıklaması yok. Düzeltmiyorlar bilerek.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eskiden kendim "bu kadar kolay mı, olmaz, bu kadar kolay olmaz" diyordum ...
Artık bu soruyu sormuyorum .. gerçekten bu kadar kolay ... düşündükçe tırlatıyor insan

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Sıkı durun :D Para iade oldu ama kimin iade ettiği belli değil şaka gibi :D Ona rağmen az önce gelen mail :

lq5LBX.png

Makarasına PTT'nin göndermiş olduğu bu maildeki HGS müşteri hizmetlerini aradım otoyol a.ş. yi arayın diye başka numara verdiler.
Orayı aradım bu maili atan PTT'nin numarasını verdiler, biz iade yapmaları için bilgi gönderdik dediler.
PTT yi arayıp durumu anlattım maildeki adımları yaptım yolun sonu yine size çıktı dedim :D Bizim yapabileceğimiz birşey yok HGS yi arayın dedi :D Resmen adam dolandırıyorlar :D Parayı nasıl aldık bilmiyorum :D Heralde saat başı attığım twitleri gören ulaştırma bakanı verin şu adamın parasını bıktık mı dedi ne dedi :D

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bir de haberlerde bu hgs kabul edilmeyip ücret talep edildiğinde şirketin sisteme işlemediğini bu şekilde de araç taahhüt sayısı daha da altta kaldığı ve de hem devletten hem geçiş yapandan ücret alındığı yazıyordu. Bir kaç ay oldu sanırım bunlar gündeme geleli devletin duruma el atmış olması lazımdı
https://www.google.com/amp/s/onedio...-nakit-aliniyor-devlet-de-kandiriliyor-848481

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-03-22-20-32-32-764_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-03-22-20-32-32-764_com.android.chrome.png
    916.7 KB · Görüntüleme: 30

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Balıkesirliyim. En çok benim işime yarayacaktı belki bu köprü. Ama bu güne kadar kendi aracımla bir kez bile geçmedim. Geçmem de. Çözümü yazıyorum;
Pendik İDO'ya geliyorsunuz, saat başında feribot var. Biletinizi alıp arabanızı manzaralı bir yere park ediyorsunuz. Yukarı çıkıp biletli koltuğunuzda çayınızı yudumlayarak 45 dakika sonra Yalova'dasınız. Yalova-Orhangazi 20 km. İsterseniz oradan tekrar otoyola giriş yapabilirsiniz.

(Ben bu satırları yazarken feribotun 51 TL olduğunu hatırlıyordum. Açtım baktım, 71 TL olmuş. Allah belanızı versin ya, dememiştim ama bunu da dedirttiniz sonunda...)

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
hem mağdur sensin hem suçlular hemde sana ait olan paranı devletten almak için o kadar yer ara falan onların senin peşinden koşması gerek fazla almışız iade edelim haramdır diye devlete olan borcunuzu ödemeyin hemen gecikme faizi yansır ,çalıntı parayı bile faizi ile geri ödeyen bir sistem var siz de faiz talep edin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım