KAPALI Otomatik dizel arac tavsiyesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hackens
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hackens

Taklacı Güvercin
36
Arkadaslar ötv muafiyeti ile arac almak istiyorum bu yuzden sifir olmak zorunda. Sedan otomatik dizel olarak focus ve octavia hosuma gitti. Bu araclari kullananiniz varmi, tavsiye edermisiniz veya diger araclar tavsiyelerine de acigim. Kararsiz kaldim yardim lutfen

Yeni focus'un 1-2 ay içinde lansmanı yapılacak. Bu yaz başı gibi de tahminen Türkiye'ye satışı başlanacak. Ötv muafiyetiyle araç alacaksınız şuanki focus'a kesinlikle para vermeyin çünkü yeni modeli çok daha gelişmiş şekilde gelmek üzere.

1.5 ecoboost 150-175 hp 8 ileri yeni nesil tam otomatik şanzımanla gelecek.
1.5 ecoblue ( ford'un bu sene çıkacak yeni dizel motoru ) 95-120-150 hp güçlerinde ya powershift şanzımanla ya da yeni 8 ileri tam otomatik şanzımanla gelecek.

Full led farlar, sync 3, head up display, adaptif hız sabitleme, araç dışından otomobili çalıştırma, telefon üzerinden araç bilgilerini denetleme ve konumu öğrenme, kablosuz şarj, B&O ses sistemi ve daha sayamadığım şuanki focus'da olmayan bir çok yeni donanım araca eklenecek.

Ayrıca otomobilin arka diz mesafesinin güncel versiyona göre 7-8 cm uzadığı söyleniyor. Keza bagaj hacmi de güncel versiyona göre geliştirilmiş. Ayrıca malzeme kalitesi ve işçilik olarak da güncel focus'tan çok daha iyi olduğu söyleniyor. Dolayısıyla illa focus alacaksanız bekleyin. Bekleyemem diyorsanız da güncel focus'u almayın çünkü aracınız eskiyecek.

Son düzenleme:
Alternatif önerim yakın çevremde de aynı şekilde alınmış Mazda 3 Power Sense. Bütçenizi bilmiyorum ama arkadaşım yazın 90bin civarlarında aldı. Beyaz deri döşeme opsiyonu filan da vardı, çok kaliteli hissettiriyor. Engelli başka bir arkadaşım da benzinlisini almayı düşünüyor. Tork konvertörlü otm. şanzımanı da 5 yıl sorunsuz olması gerekliliğini düşününce kulağa mantıklı geliyor.

Illede focus olacak diye birsey yok fakat sureyi cok uzatmadan almak istiyorum cunku gunden gune zam getiriyorlar. Mazda 3 hic incelememistim bakayim. Baska bakabilecegim arac var midir

Opel astra, kia cerato, hyundai, audi aklıma gelen diğer seçenekler. Bütçe bilmediğim için hepsini yazdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O bütçeye mercedes bmw Audi haricindeki bir çok markanın c sınıfı dizel otomatik araçlarını alabilirsiniz. Yaşadığınız yerde varsa bayileri inceleyip hoşunuza gidenler arasından eleme yapmak daha kolay olur. Tercih ederseniz fiyatlara suv ya da d sınıfı araçlar da olabilir. Octavia yerine superb de olabilir düşük donanım seviyesi veya megane yerine talisman gibi

Gene klasik tercihle geliyorum :) 1.6 tdi dsg highline Golf alabilirsiniz.Benzinli isterseniz 1.5 t3 volvo v40 bakabilirsiniz.

4 kisilik bir aile icin Golf kucuk gelir diye pek incelemedim acikcasi. Volvo benzinli yakit sıkıntısı yasanir. Kac litre yaktigi hakkinda bilginiz varmi

4 kişilik aileyiz ve yıllardır Golf kullanıyoruz :) İç hacmi gayet yeterli uzun yolda da bagaj ehh denebilir seviyede.V40 şehir içi 8-9 arası yakar diye tahmin ediyorum makyajsız t3 ün testinde de bu şekilde söylemişlerdi.

4 kişilik aileyiz ve yıllardır Golf kullanıyoruz :) İç hacmi gayet yeterli uzun yolda da bagaj ehh denebilir seviyede.V40 şehir içi 8-9 arası yakar diye tahmin ediyorum makyajsız t3 ün testinde de bu şekilde söylemişlerdi.

Benzinlide yakit sıkıntısı var bu yuzden istemiyorum. Alacagim araci en az 5 yil.kullanacagim icin hb bakmadim. Malum cocuklar cabuk buyuyor :) Golf tekrar inceleyecegim. Tesekkur ederim.

Dizel-otm. yerine hybrid-otm. önersek? Hyundai Ioniq?
Edit: SUV olarak da Suzuki Vitara ekleyelim. Dizeli yeni gelmiş, ben de forumdan öğrendim. :)

Son düzenleme:
Hocam sedan değil ama Ford C-Max 1.5 tdci 6 ileri titanium donanım (sanırım en tüksek donanım) 151.000 tl liste fiyatı. Bagajı da büyük

Dizel-otm. yerine hybrid-otm. önersek? Hyundai Ioniq?
Edit: SUV olarak da Suzuki Vitara ekleyelim. Dizeli yeni gelmiş, ben de forumdan öğrendim. :)
Toyato hybrid inceledim. En fazla 60 70 km hiza kadar ve tam dolu iken 2-5 km kadar elektrik ile gidiliyor. Kış aylarinda dahada sıkıntılı diye okudum bi kac yerde. Kullanan arkadaslar daha iyi bilir tabi. SUV da dusunuyorum aslinda. Subaru araclari hakkinda bilginiz var mi? Servis, yakit, parca ucretleri vs

Toyato hybrid inceledim. En fazla 60 70 km hiza kadar ve tam dolu iken 2-5 km kadar elektrik ile gidiliyor. Kış aylarinda dahada sıkıntılı diye okudum bi kac yerde. Kullanan arkadaslar daha iyi bilir tabi. SUV da dusunuyorum aslinda. Subaru araclari hakkinda bilginiz var mi? Servis, yakit, parca ucretleri vs

Hocam, elektrikli toyota almak yerine İoniq bakmanızı tavsiye ederim. Şu an en ekonomik elektrikli araç İoniqler. Hyundai ioniq

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...