KAPALI Otomatik,Ucuz,Konforlu 3ü1 arada için yardım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet131

Düz Yol Gazcısı
5 May 2018
28
18
145
Merhaba ,

Yarı otomatik olan 2008 auris elagant modelli aracımdan kurtulmuş bulunmaktayım. Neden kurtulmuş diye soracak olursanız o lanet vites geçişleri beni benden aldı. Bütçe max 65.000 civarındadır. Hatchback bir araç almayı düşünüyorum fakat araç almak satmaktan daha zor . Bir çok model mevcut. Mümkünse otomatik,dizel hafif spor,genç işi bir araç almak istiyorum yaşım 23 bu arada.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şöyle örnek vereyim size. Geçenlerde birisinin anahtarı kaybolmuştu. Kendisi o dediğim servise poliçesi ile gidip yeni anahtar yaptırdı.
ben anlatamadım galıba parca bulunmaz servısı yok demıyorum ıstanbulda bıle yetkılı servısı yok dıyorum :) dedıgımı tekrarlayıp durum bu sekılde ıken saab almak cıddı rısk teskıl eder umarım anlatabılmısımdır.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
ben anlatamadım galıba parca bulunmaz servısı yok demıyorum ıstanbulda bıle yetkılı servısı yok dıyorum :) dedıgımı tekrarlayıp durum bu sekılde ıken saab almak cıddı rısk teskıl eder umarım anlatabılmısımdır.
Yazdığım yorumu tekrar okumanızı tavsiye ederim. O dediğim yer yetkili servis ile aynı yetkilere sahip. Sahibinide tanıyorum oranın isterseniz orayı arar sorarsınız.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yazdığım yorumu tekrar okumanızı tavsiye ederim. O dediğim yer yetkili servis ile aynı yetkilere sahip. Sahibinide tanıyorum oranın isterseniz orayı arar sorarsınız.
Hiç önemli değil benim için saab almayacağım ama almayı düşünen arkadaşlar için belirtiyorum.Dediğim gibi sitesinde de başka kaynaklarda da herhangi bir yetkili ibreside yok, bunların yanında tek bir markaya değilde bir çok markaya bakan bir sanayi servisi. iyidir kotudur bılmeden yorum yapmam yakısmaz ama dedıgım gıbı yekili servis olmakla , yetkili servisin yapabildiklerini yapan servis çok farklı kavramlardır.Herhangi bir marka araç satılırken yetkili servis bakımlı olup olmaması bile başlı başına önemli bir konu olarak sayılır.
Bu iki servis çeşidinin farklarınıda bir otomobil forumunda yazmama gerek yok diye düşünüyorum.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul

Hocam önerdiğin modelin otomatik şanzımanı @samet131 in lanet ettiği için sattığı araba ile aynı şanzımana sahip, ismi Auto6r diye geçer Peugeot modellerinde, Citröen ve DS serisinde ise MCP olarak geçer ve vites geçişleri oldukça sarsıntılıdır.

Konforu nasıl bilmiyorum ama bir önceki nesil Astra J dizel otomatiklere bakabilirsiniz. HB kasasında otomatik var mı emin değilim.

samet131

Düz Yol Gazcısı
5 May 2018
28
18
145
Arkadaşlar aracımı 43 bin tl gibi bir rakama verdim .Şanzımanı sevmeme nedenime gelirsek eğer kesinlikle hiç bir sorun yaşamadım. Yani şanzıman sorunsuz fakat sürüş zevki yok gibi bişeydi. Henüz yaşım genç olduğu içinde biraz daha seri bir araç istiyorum. Makasa gireyim çok yüksek hızlara ulaşayım gibi bir amacım yok tabi ki ,ama dediğim gibi arabayı kullanırken severek kullanmak istiyorum. Biraz sportif bir araç arıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aslında otomatik ihtiyacı olmasa tek kapılı megane gt line 130 hp dizel makineyi önereceğim ama otomatik ihtiyacı olduğu için işler karışıyor. Eğer otomatikten vazgeçecek olursanız megane gt line biçilmiş kaftan.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ben olsam düşünürüm.. Fiyatı da uygun, tipi de yakışıklı, az yakar çok kaçar, parçaları bol, 2.eli iyi, konforu yeterli, gücü yetmezse stage 1 ile yazılım da yapılır. Mis işte :D
Butceye gore 1.5 dci si bile makbul bence. Bu megane coupelerin otomatikleri de var bi bakılır bence. Adami otomatikten vazgecirir kasa, motor, sasi hepsi güzel. @samet131

samet131

Düz Yol Gazcısı
5 May 2018
28
18
145
Teşekkürler tekrardan , hocam illa otomatik olacak değil biraz konfordan vazgeçebilirim. Megane aslında benimde hoşuma gidiyor. Az önca malum sitede dolanırken gördüm de 2012 model 1.4t insignia nasıl sizce ?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Teşekkürler tekrardan , hocam illa otomatik olacak değil biraz konfordan vazgeçebilirim. Megane aslında benimde hoşuma gidiyor. Az önca malum sitede dolanırken gördüm de 2012 model 1.4t insignia nasıl sizce ?

Aman aman uçup kaçmaz. Subap değişimi ile lpg de gider. Biraz gergindir bide. Manuel bakıyorsanız debriyaj baya serttir

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
904
1
1,754
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Eğer otomatik şartınız yoksa 1.6 dizel focus 3 öneririm.Sürüşü çok keyifli yakıtı az ve gayet ekonomik bir araba.Hatta birkaç ufak dokunuşla çok sportif hale getirilebilir.Mümkünse 115lik olanına bakın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım