otomobil fiyatları düşer mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
şu an araba bolluğu var 2. elde bol olan bir ürünün fiyatı düşer normalde

Şu an araba bolluğu var ancak o da 2018 yılı için. 2018 yılı başlarında döviz hareketleri bu şekilde öngörülmediğinden ötürü markalar aşağı yukarı geçtiğimiz senelerdeki adetlere göre planlama yaptılar. Ancak bir çok markanın arabaları ellerinde kaldı. Bunlar için 2018 yılı sonunda kampanya gelebilir. Ancak 2019 için dediğimiz şey olmayacak, özellikle ithal araba getiren birçok markanın stokta araba tutmak yerine sipariş usulüne döneceğini düşünüyorum. O zaman araba bolluğu olmayacak.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
ABD ile ilişkiler biraz düzelse dahi kur da biraz gevşeme olur ama sonra yükseliş trendi devam eder..
Veri politikasında bir değişiklik yok ... toplanamayan vergiler, dolaylı vergiler üzerinden alınıyor.. yani ÖTV vs nin de düşme ihtimali bence yok...daha da artabilir... kurun fiyatlar üzerine gerçekten yansıması ve potansiyel ek vergiler ile 300k ya Golf fikri çok aşırı uzak değil :)

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
hiç sanma düşeceğini hemde hiç bu gün adam tofaş doğan getirdi 20 lira dedi gitti geri bi tane accent 1.5 geldi 26 istedi yani artıyor piyasa ben otomobil galerisinde çalışıyorum araba alacaksan al satacaksan satma az daha dursun alcaksan al bidaha düşmez artar ucuza bulamassın benim tavsiyem bu artık araba fiyatları düşmez 2. el e yöneldi millet 2. elde uçtu gitti bayramdan 1 hafta önce megane2 yi 32 liradan ilana koymuştum benimdi değişen yok etek altı boya sadece bedavaya gidiyodu megane bidaha bulamazdım 40 50 yazan var ben 55 yazıyım o zaman piyasadaki 45 5* yazanlarınki benimkinden daha kötü benimkinde hata yok o zaman 55 yazayım ben satmam artık yoksa alamam satsaydım 20 liraya başka bişi alırdım ağlaya ağlaya binerdim megane diye tavsiyem sana alcaksan 1 gün bile durma düşecek derken artıyor 0 ve 2. el sana bir dost tavsiyesi...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ağustos ayının bitimiyle bu yıl şuana kadar ki satış rakamları açıklanmış ve geçen aya göre artış var.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
arkadaşlar tamam ama bu düzen böyle nereye varır aklım almıyor. biz bu ülkede hiçbir şey alıp kullanmayacak mıyız. buna tepki ne zaman gelir. dehşetle izliyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
arkadaşlar tamam ama bu düzen böyle nereye varır aklım almıyor. biz bu ülkede hiçbir şey alıp kullanmayacak mıyız. buna tepki ne zaman gelir. dehşetle izliyorum
Tepki bence ağustos böcekleri aç kaldığında gelir. Ben dehşetten sıyrılalı çok oldu. Param çekirdeğe yettiği sürece arkama yaslanıp çay çekirdek yaparak izlemeye devam edeceğim. :).

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tepki bence ağustos böcekleri aç kaldığında gelir. Ben dehşetten sıyrılalı çok oldu. Param çekirdeğe yettiği sürece arkama yaslanıp çay çekirdek yaparak izlemeye devam edeceğim. :).
Geçen günlerde Halkbanksı dolara 20-30 dk lığına 3.8 mi ne sattı. 1.7 milyon (Rakamlardan emin değillim) dolar alınmış. Ağustos böceklernin karnı doymuştur :)

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
bana da bir avuç ver hocam beraber izleriz :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Geçen günlerde Halkbanksı dolara 20-30 dk lığına 3.8 mi ne sattı. 1.7 milyon (Rakamlardan emin değillim) dolar alınmış. Ağustos böceklernin karnı doymuştur :)

1763 kişi 4.6 milyon dolar almış. Herkes aynı tutar almamıştır da öyle kabul edersek kişi başına 2600 dolar düşüyor. Bu para bankalar için bir şey değil. Kaldı ki kimin ne yaptığı sistemde gözüküyor. İşlemler geri alınmış.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Evet, insanlar araba alamaz duruma geliyor... takiben yakıt da alamaz duruma gelcekler... ama bunlar, o insanları aç bırakacak şeyler değilller.

Ne zaman ki işsiz kalınır, tencereler boşa kaynar, aç kalır bizim insanımız, o zaman değişir (belki!) hoş o zaman da “ama alnı secdeye değiyor” diyip yine aynı şekilde devam da edebilir .

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
2 yıl fiyatların düşmesini beklemeyin. Neredeyse daha hicbir firma yeni kura göre zamları yapmadı bu da ortalama %18-20lik bir zammın kapıda olduğu anlamına geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım