Otomobil restorasyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Takipteyiz, severiz restorasyon konularını. :)

@Berkinka hocam siteye birde bu konuyla ilgili başlık açılsa çok iyi olur. Restorasyon önemli ve ilgi çeken bir konu.

Emre Aksoy

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
9
15
595
Hazır restorasyona girmişken motoru rektifiye ediceğine swapla direk :D
Swaplamak tam ne demek bilemedim ama motorun komple rektifiyeye ihtiyacı olacak mı, yoksa öngördüğümüz birkaç noktayı tamir yetecek mi göreceğiz. Muhtemelen motor ve şanzıman bir inecek ve akabinde karar verilecek.

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
29
İstanbul
Hocam swaplamak direk aracınızın motorunu başka bir motorla değiştirmek anlamına gelir. Tam anlamıyla rektifiye ettirmeniz motorunuzu yaklaşık olarak 5 bin civarı tutacaktır. Benzer rakamlara temiz bir çıkma motor alıp o motoru aracınıza koyabilirsiniz. Daha güçlü ve sorunsuz bir motora. Tabiki esas bunu yaparken arabayı kullanım amacınız önemli , güçlü bir makina olmasını istemek mi yoksa a noktasından b noktasına götürsün yeter durumu mu

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
O kasada zaten kullanılan 1.8T ile swap yaparsanız baya eğlenceli olur ama şanzımanın da değişmesi gerekir muhtemelen.

Emre Aksoy

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
9
15
595
Hocam swaplamak direk aracınızın motorunu başka bir motorla değiştirmek anlamına gelir. Tam anlamıyla rektifiye ettirmeniz motorunuzu yaklaşık olarak 5 bin civarı tutacaktır. Benzer rakamlara temiz bir çıkma motor alıp o motoru aracınıza koyabilirsiniz. Daha güçlü ve sorunsuz bir motora. Tabiki esas bunu yaparken arabayı kullanım amacınız önemli , güçlü bir makina olmasını istemek mi yoksa a noktasından b noktasına götürsün yeter durumu mu

Anladım hocam. Dediğiniz muhtemelen şimdi hedefimiz değil, yani elbette maliyet hesabı yapılırken fikir değişebilir ama esas hedef, üstündeki parçaları olduğu gibi korumak olduğundan değişime şimdilik çok sıcak bakmıyorum en azından.

enes525i

Asfalt Kurutucu
25 Eyl 2016
33
29
595
Hep düşünürdüm Discovery'de elin Amerikan'ı manevi değeri olan otomobilini yeniliyor da biz neden yenilemiyoruz ya diye. Böyle şeyleri duymak gerçekten güzel bence. İnsanların bu işi tutkuyla yapması binlerce kilometreden beni bile mutlu ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım